Kmen - Oddíl Tuláci
Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Kmen

První Tulák přijatý do Kmene - Konop - 1993 Na konci základní oddílové zkoušky podstupuje každý (pokud chce) tajný bod či jinak řečeno je vystaven mezní situaci. Dle toho jak v této situaci uspěje je přijat nebo nepřijat do Kmene. Členům Kmene se oproti jiným členům dostává jistých výhod.

Členové

Tajný bod Radar

Na květnové výpravě v Keblově 2011 jsme do kmene přijali Radara. Dozvíte se, jak obstál až na druhý pokus… 

Jak jsem udělal Tajný bod

Stalo se to jednoho dne, když jsem se vrátil pěkně nabroušenej ze školy. Myslím, že to byl pátek. Byl jsem docela unavenej a do toho navíc přišli z domova instrukce, že se dneska nemám nikde toulat, že mě čeká spousta práce. To jsem ještě nevěděl, že i to bylo součástí plánu.

No, každopádně ve chvíli, kdy do okna přilítla sněhová koule, já se vyklonil dolů a uviděl jsem zubícího se Opičáka, nijak mi to nepřidalo, popravdě mě napadlo, že ten mi tady ještě scházel, bude mě chtít tahat někam na kešku a já budu muset říct že jako nemůžu, že mám práci, no hrůza.

pokračování ...

Tajný bod Balů

Na podzimních prázdninách v Polničce 2003 jsme do Kmene přijímali Balůa. A jak o tom napsal, to si můžete přečíst tady a teď.

Ááá, podzimní prázdniny přede mnou i s tajným bodem. Uvidíme, jestli tato výprava bude ta pravá pro sdělení mého tajného bodu, to už je pouze na vedoucích, ale přesto se do Polničky těším už jenom kvůli té tělocvičně s trampolínou a Tulákama.

pokračování ...

Tajný bod Pája

Na výpravě ve Všenorech 3.-5.10.2003 jsme do Kmene přijímali Páju a to v noci ze soboty na neděli. Ten zážitek je zde jejíma očima…

Jak jsem složila zkoušku

Tak začneme tím, že jsme si jako obvykle s Bláťou začaly povídat v posteli po večerce. Když jsme neměly žádné téma, začalo nás zajímat, co si vedle v pokoji velký šuškaj’. Vše, co bylo slyšet, byl jen Michalův „zvučný“ hlas. Bláťa najednou řekla, že se dobře odposlouchává přes skleničku a jelikož jsme žádnou skleničku po ruce zrovna neměly, tak jsme začaly hledat nějakou láhev.

pokračování ...

Kalendář akcí

««« říjen 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 22.10.2020
Svátek má: Sabina
Zítra slaví: Teodor

Narozeniny slaví

20.10. - Jindra (17)
20.10. - Ríša (17)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy