Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Novinky

před jedenácti měsíci

Jsme zpět z podzimních prázdnin. Navštívili jsme hradecký aquapark, jezdecký klub a stáje se spoustou koní a hlavně jsme se pomocí podivné vitriniové mince přenesli do Trojostroví, kde jsme se stali špióny ve sporu o nástupnictví.

před jedenácti měsíci

Na říjnové jednodence jsme se podívali na Máslovické dýňování. Každý z nás si vydlabal a vykrájel dýni a ochutnali jsme dýňové dobroty. Prošli jsme si naučnou stezku a jeli přívozem.

před dvanácti měsíci

Od října všechny schůzky začínají v 16:00 u ZŠ Hostýnská a končí v 18:00 před klubovnou.

před dvanácti měsíci

Místo schůzky jsme se vypravili do Jumpparku. Skákali jsme na nejrůznějších trampolínách, hráli 3D vybíjenou a zkoušeli kotrmelce.

před jedním rokem

Na Srazu oddílů jsme soutěžili s ostatními oddíly a snažili se pomoci panu Willymu Wonkovi v jeho továrně na čokoládu. Plnili jsme úkoly a obsazovali stanoviště jakými byly např. Čokoládový důl, Kraví odstředivka nebo Háj gumídků. Večer jsme poseděli u srazového ohně s písničkami a scénkami.

před jedním rokem

Přihlašujte se na Sraz oddílů! Jedeme již za týden.

před jedním rokem

Z tábora již máme tři videa. Jedním z nich je dokonce klip k táborové hymně. Podívat se na ně můžete na našem YouTube kanálu. Také jsme již aktualizovali fotogalerii. Jsou tam fotky z celého minulého školního roku.

před jedním rokem

Nový školní rok začíná a to znamená, že se začneme scházet na schůzky. Ta první bude 7. 9. od 16:00 před ZŠ Hostýnská.

před jedním rokem

Průběžně zpracováváme materiál z foťáků a tak se na našem youtube kanálu nebo na FB můžete podívat na klip k táborové hymně UFO. 

před jedním rokem

Jsme zpět z tábora! Bylo krásně, ani se nám nechtělo domů. Mimozemšťan (který předstíral že je americký profesor) odletěl domů díky vysílači, který se nám podařilo sestavit z dílů létajícího talíře získaných během roku i na táboře. Každý z nás si vyzkoušel spaní na hvězdárně. Naučili jsme se dívat na oblohu, poznávat souhvězdí a Polárku. A hlavně jsme si to užili!

před jedním rokem

Na poslední schůzku školního roku jsme vyrazili do Aquacentra Šutka. Po dvou hodinách klouzaček, tobogánů, vln a fotek ve vířivce jsme vyhlásili výsledky celoročního bodování.

před jedním rokem

Na jednodence jsme se zúčastnili kriminalistického geocacherského eventu. Splnili jsme 10 úkolů z kriminalistických disciplín jako je daktyloskopie nebo toxikologie. Prohlédli jsme si Muzeum Policie a našli celkem 13 kešek.

před jedním rokem

Na výpravě na naší základně, kam se za dva měsíce vypravíme na letní tábor, jsme našli slepýše, učili se pracovat s buzolou a vyrazili na azimuťák. Hráli frisbee, vybíjenou, procházeli se po lese a večer zpívali u ohně. V neděli jsme našli tajemný mimozemský předmět!

před jedním rokem

Na koloběžkách jsme opět po roce uspěli a dokonce se závěrečné pořadí naší stáje meziročně zlepšilo (pouze od začátku, od konce jsme na tom stejně). Bylo krásně, naše stroje frčely a někteří přidali i vlastní disciplíny jako bosou či spacákovou jízdu.

před jedním rokem

Před Dnem Země jsme na schůzce udělali Minutu pro Zemi – uklidili jsme v parku pod školou Hostýnská a byly z toho dva pytle odpadu. Našli jsme starou zimní botu, plesnivou peřinu a spousta drobnějších odpadků.

před jedním rokem

Cyklovýprava se povedla i přes nepříznivou předpověď počasí. V sobotu byl výlet podle itineráře a jízda zručnosti, v neděli pak ještě projížďka po okolí. Ve volném čase jsme hráli deskové hry a večer jsme si opekli buřty…

před jedním rokem

Akce pro veřejnost Za pokladem lesa je za námi. Měli jsme se nádherně – sluníčko svítilo, bylo teplo a veselo. Sedm zapeklitých soutěží nás dovedlo k tajence, ve které stálo, kde je ukryt poklad. Tak ho každý našel, dal si buřta a odnesl balónek nebo alespoň hezký zážitek z příjemného odpoledne…

před dvěma roky

V Šárce jsme na výpravě hledali studánky, měřili a nabírali vodu a různé další vzorky. Celý víkend nám hořel oheň a k večeři jsme si opekli buřty. V neděli jsme pak tahali dřevo, basebalově odpalovali do dálky a houpali se na liánách.

před dvěma roky

Na únorové jednodence jsme našli 23 kešek, pozorovali kachny, labutě a poláka chocholačku, svačili v krmelci, prošli se za neobvykle větrného počasí a vrátili se do Prahy veselí a zabahnění až po uši…

před dvěma roky

Zimní výprava byla zasněžená až po uši. Lyžovali jsme celou sobotu a bobovali a stavěli sněhové stavby i sněhuláky celou neděli. I když teplota létala od –15 do 2°C, venkovním radovánkám se nedalo odolat.

Kalendář akcí

««« září 2017 »»»
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Všechny události

Dnes je: 22.09.2017
Svátek má: Darina
Zítra slaví: Berta

Narozeniny slaví

19.09. - Eliška (11)

Kalendář