Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Píšeme na tábor

aneb jak udělat velkou radost malým táborníkům (a i těm větším)

Milí rodiče, prarodiče a pisatelé všeobecně, 

za léta, kdy jezdíme na tábor se  nám nashromáždilo několik tipů, jak a co napsat táborníkům, aby se jim nestýskalo.

Každý dopis musí být originál stejně jako táborník i pisatel, ale přesto bychom vám rádi nabídli několik všeobecných tipů, protože „Krásný pozdrav od tety ze Lhoty“ radost udělá, ale jde to i jinak!

1) Pište včas – pošta standardně chodí 2 dny, ideální je napsat dopisy brzy, aby stihly dojít, dokud je v Trhovém Štěpánově otevřená pošta (poslední dopisy vyzvedáváme v pátek druhého týdne). Odešlete je tedy nejpozději ve středu. Doporučujeme také napsat vedle známky „D+1“ – za stejnou cenu známky A to půjde rychleji (viz pravidla České pošty).

3) Pište čitelně – ideální je, aby si pohled mohli táborníci přečíst sami. Vedoucí jim kdykoliv rádi pomohou, ale vetší potěšení je, když si táborník může se svým pohledem zalézt do stanu a v klidu si ho tam louskat. Pokud si nejste jistí, není nad velká tiskací písmena Mrkajici Můžete využít i malé obrázky nebo piktogramy mezi slovy. Třeba, že „svítí Cool“.

2) Pište, co děláte – stejně jako vás zajímá, co se děje na táboře, táborníky zajímá, co se děje u vás. Posekali jste zahradu? Potkali jste náhodou kamarády? Svítí u vás sluníčko? Všechno je zajímavé!

4) Piště radostně – podělte se o svoji radost! Napište, že se máte dobře (pokud je to pravda samozřejmě), co vás dneska pobavilo, co vám udělalo radost. To si každý rád přečte. Vyhněte se raději větám jako „Stýská se mi po tobě,“ protože to může stýskání vyvolat i na druhé straně (nebo zvětšit), což nikdo nechce. Vždycky je možné to nahradit větami typu „Myslím na tebe“ nebo „Přemýšlím, copak asi děláš“ a podobně.

5) Pište zvědavě – zeptejte se táborníků na všechno, co vás zajímá! Děti dostávají na táboře pohledy a zdarma je mohou posílat, tak vám to všechno mohou napsat. Psaní pohledů je perfektní způsob, jak zahnat stesk a smutek. A když navíc táborník ví, co druhou stranu zajímá, ví i co má napsat. Jaké jsme hráli hry? Co jsme měli k jídlu? Možná, že něco z toho bylo vidět na zprávách na FB nebo IG, ale děje se toho vždycky mnohem víc! 

Ale hlavně pište. Pište za sebe, svým stylem. Osobní dopisy jsou poklad a někteří vedoucí potvrdí, že si je často schováváme i léta po táborech a kdykoliv na ně narazíme, vykouzlí nám úsměv na tváři.

Kalendář akcí

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Dnes je: 06.02.2023
Svátek má: Vanda
Zítra slaví: Veronika

Narozeniny slaví

10.02. - Dominika (17)
11.02. - Maty (19)
15.02. - Mates (27)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy Městská část Praha 10