Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Brigáda - Úlet do Zátoky Pláňat

akce Kmene, Keblov, 21.-23.3.1997

Beruna, Michal, Wendy, Konopík, Veverka, Rákoska, Kapucka

Byla to taková narychlo sesmolená akce, kdy Kmen vyjádřil přání jet do Keblova. Michal jim nic neslíbil, ale taky nic neodmítl a jak to tak chodí děti do vzaly za hotovou věc. V březnu je v Keblově zima a sníh a hlavně je týden po jarním táboře, byly mé argumenty proti této akci, ale nakonec mě zlomily a tak v pátek ze Strašnic odjíždíme bez šéfa směr Trhový Štěpánov. V pohodě autobusem až do Keblova a dokonce nám řidič zastavil u cedule.

V Keblově není sníh kupodivu a zato všechno vynahradí otevření baráku po zimě a několika zvaných i nezvaných návštěvách. Všude je hrozný smrad od myší. No nedivte se když se všude válí odpadky, což je mňam, mňam pro hladovějící myši. Dřevník je jak správně tušíte skoro prázdný. Opravdu nemáme náladu dnes studovat co všechno se tu stalo a tak zatápíme na marodce a v kuchyni jsme si jen uvařili čaj a odešli na marodku. Tu jsme trochu přivedli k obrazu svému.

Ráno je zima taková, že Rákoska nevydrží a již kolem 6 ranní zatopila a nutno přiznat to se pak vstává hned jinak. Když se konečne rozednilo překvapil nás sníh, který ještě včera na louce nebyl. Nu, otevíráme všechny okenice a snažíme se trochu uspůsobit prostorové uspořádání miliónů věcí, které zde přibyly (toť výsledek stěhování Polovodičů a.s. – ty 2 avie věcí se holt jen tak neztratí).

Po fázi, že můžeme celkem schopně projít celým barákem se zaměřujeme na kuchyň což nám trvá přes 2 hodiny. Nic moc zametat 2 hodiny hovna, mrtvý myši a bordel. Nicméně v kamnech hezky praská zbytek dřeva ze dřevníku a Michal, který doráží kolem 10 dopolední přichází již do vytopené a čisté kuchyně. Děti se hned vrhnou na vysvětlování toho co zde bylo a já s Michalem probírám ty obecnější věci typu zda je výhodné vůbec někoho sem pouštět. Do večera probíhají uklízecí práce, všechny odpadky putují za barák a spalitelné na oheň, kterého není zrovna Michal přítelem.

Vzhledem k celkové únavě po pracovním dni, usínají děti po pár písničkách a s Michalem jdeme tedy klábosit do kuchyně, kde je ještě celkem teplo od vyhasínajících kamen. Téma rozhovoru je dané: „Co tady s tím“ a tak vznikla ona myšlenka velké květnové pracovní akce, na které dozná „barák“ změn. Neděle je zde celkem dlouhý den, jelikož autobus, kterým odjíždíme jede kolem 4 odpolední. Dnes se také pracuje, ale již ne tak intezivně jako včera. Děti podnikají několik výletů po okolí, je sice zima, ale svítí Slunec. Když odcházíme na autobus a hledíme zpět, nebyl to zase takový úlet jak je psáno v názvu, bylo nám dobře a zase jsme posunuli blaho tohoto místa kousek dále.

To takhle kráčíme po silnici směrem ke Keblovu, když najednou vrrrr a předjede nás autobus. Michal koukne na časoměřičky a říká klid, ještě máme 20 minut. Ouha, má kdekdo na jazyku v Keblově u kostela po vyslechnuté odpovědi: „na Prahu, ten jezdí o čtvrt hodiny dřív“. Žhavíme tedy telefony v postupu Jirka – Dan Weigert – Jirka. Nakonec jak je vidět dle schématu cestujeme do Prahy s Danem Weigertem, protože Jirka je zaneprázdněn jinou činností (betonováním) a mohl by přijet až za 2–3 hodiny.

Beruna

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy