Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Brigáda v Keblově

Keblov, 27. – 29.4.2001

Tak jsme se zase po několika letech dohodli na tom že pojedeme do Keblova něco udělat. Spíše než ochota nás k tomuto činu donutila hygienička, která na loňském táboře dala do zápisu, že tu podlahu v kuchyni musíme opravdu něčím natřít. Původní dohoda na brigádě byla z konce února, kdy se to dohodlo na skupinové radě. Vše, ale dopadá jinak a tak se nás sešlo 7 z Malešic a Pavel z Karlína. No nic nového pod Sluncem.

Odjezd byl v pátek v podvečer z Prahy a delší pauze jsme opět putovali Jirkovým stěhováčkem AVIA 30. Do kopců to moc nechtělo jet, přeci jen menší bedýnka s cca jednou tunou štěrku se proveze. V pátek jsme samozřejmě kromě večeře a vysedávání u svíček v kuchyni nic nedělali.

V sobotu jsme se probudili do téměř zimního počasí a nálada do práce nebyla zrovna na místě. Nejdříve jsme tedy posnídali a poté teoreticky probírali činnosti. Bylo to úspěšné jelikož po nalití 4 kýblů do odpadu jsme zjistili že odtéká, odpadla nám tím jedna činnost (dnes již můžeme říci, že ne na dlouho). Vystěhovali jsme tedy kuchyň aby se narkomanská skupinka pod vedením Michala mohla pustit do natírání podlahy barvou Silan ředitelnou toluenem. Ponechali jsme závisláky jejich osudu a přesunuli se s čerpadlem (2 kýble a hrábě) ke studni. Po otevření studně jsme se asi 10 minut kochali nádhernou houbou, která se nám ve studni usídlila a pěkně tam roste. Nezbylo než studnu pomocí speciálního čerpadla vyčerpat. Šlo to kupodivu celkem rychle a již za půl hodinky se Jirka spustil do studny. Vybral něco sajrajtu ze dna a okartáčoval stěny. Poté přivezl co nejblíže ke studni bedničku s tunou štěrku a zasypávali jsme dno studny novou várkou štěrku. V bedně to ani nebylo poznat když k nám dolehli hlasy od studny, že to již stačí. Ponechali jsme tedy studnu svému samočistícímu osudu a přesunuli se k baráku. Natřená podlaha vypadá moc pěkně a natěračům se již v toluenovém opojení začíná celkem líbit.

Nyní ještě před obědem opravujeme dveře na marodce tím že tam dáváme úplně nové. Jsou sice dosti vysoké ale přesto zbývá 15 cm (alespoň budou mít ty bacili z marodky kudy utíkat). Nevadí díra nade dveřmi se dodatečně zakryje. Dveře jsou jako nové a tak usilovně přemýšlíme jak dodělat mezipostele aby se nemuseli snášet dolů pokaždé matrace. Jako vždy jsme dospěli ke geniálnímu řešení a pomocí stanových prken vytváříme rošt. Na všechny postele na marodce a ošetřovně dáváme ještě sololitové desky z půdy aby do roštů nezapadávali matrace. No spaní jako u maminky.

Dospěl čas k obědu (kolem 3) ale teplo pořád nikde. Natěrači se vrhají do vytváření druhé vrstvy a vypadá to opravdu pěkně. Do večera se ještě stihl přerovnat dřevník a což se zasloužil Michal, protože všichni ostatní to považovali za zbytečnout práci. Jde o to, že dřevník pracuje na principu 2 částí, kdy se do jedné vkládá nově dělané dřevo a z druhé se bere na topení. Až se první část zcela vyprázdní postup se obrátí. Vzhledem k tomu, že po 5 letech tohoto systému to většina lidí nedokáže pochopit jeví se srovnávání jako zbytečná práce. Přesto Michal stále věří, že se tento systém dostane každému do krve. Alespoň, že někdo zůstává optimistou.

Neděle byla ve znamení zjištění, že odpad opravdu neodtéká. Nezbývalo než opět přerovnat jeden dřevník do druhého a začít rozbíjet beton pod kterým zřejmě bude odpadní roura směřující ven z baráku. Ve stejnou dobu začal Jirka kutat z venku díru proti. No asi po 4 hodinách piplavé práce jsme vyndali prasklé odpadní koleno, kterém byla mimo jiné vidlička. Těžko říci jak se tam dostala, ale byla tam dost hustě zaháknutá.

Tolueňáci mezitím nastěhovávali kuchyň a pomalu se zbavovali závislosti. Díra po odpadu musela zůstat otevřená, protože jsme s sebou neměli všechny potřebné ingredience pro dořešení tohoto případu. Tak skončila další, stále méně častá, brigáda v Keblově.

Beruna

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy