Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Cykloakce v červnu 2004

Po dlouhé době slibů konečně nastal víkend zaměřený čistě na cyklistiku. Pro začátek nebyla sice účast z největších ale to rozhodně nevadí. Sešli jsme se v pátek v 16 hodin na Klánovickém nádraží. Někteří tvrdili, že tato část Prahy je tak vzdálená a neznámá, že jsou zde poprvé v životě, ale přesto jsou Klánovice ještě v Praze. Čekalo nás necelých 20 km do cílové stanice v Otradovicích.

Cesta: Klánovice – Šestajovice – Zeleneč – Mstětice – Toušeň – lávka přes Labe – Káraný – a po turistické značce do Otradovic.

Zde jsme našli na tento víkend azyl v „menším“ domečku pro cca 50 lidí u Jirky, Ivy a dvou leonbergřích hlídaček (Bety, Ája). V půl osmé večer nastala přejímka kol pro zítřejší závody (kontrola zda všem drží kola a aspoň jedna brzda brzdí). Poté nastala cca hodinka vysvětlování co, že to vlastně budeme zítra dělat.

obrázekSobota

Start první etapy závodu po itineráři se musel pro nepřízeň počasí posunout cca o hodinku. I když initerář byl přehledný a výklad k jeho principu poměrně důkladný přesto několik posádek zabloudilo a do cíle I. etapy dorazili se značnou časovou ztrátou. Děti dorazily v pořádku ale posádky složené z velkých se nějak zapomněli. Na konci první etapy byl první jízda pomalosti, která spočívá v tom zůstat ve vymezeném prostoru na kole co nejdéle, nešlápnout na zem a nevyjet kolem z vymezeného prostoru. Dále ještě jízda na zrychlení a brždění, což znamenalo co nejrychleji projet trasu tam a zpět a zastavit předním kolem na přesně vymezeném místě.

Následoval cca 400 m přesun ke slalomu ve svažitém terénu, který absolvovala polovina startovního pole a poté začalo pršet, po chvíli hodně pršet a pak už jen tekla voda z nebe jak z kohoutku. Po cca 20 minutách čekání pod stromy padlo rozhodnutí, že se přesuneme zpět do baráku a usušíme. Po příjezdu samozřejmě přestalo pršet. Odpoledne bylo ve znamení sušení všeho a všude i když botám se moc nechtělo.

K večeru se počasí umoudřilo, většina lidí vyzbrojila své boty mikroténovými sáčky a vyrazili jsme na druhou etapu. Zde nikdo nezabloudil a jen s menšími zajížďkami dorazili do cíle téměř všichni v časovém limitu. Večerní etapy a ostatně i následujícího programu se musel vzdát Blatník, protože jej sklátil bacil teplotní a tak místo sedla na kole zaujala místo pod peřinou. Neděle

Počasí není sice ideální, jelikož chvilkami poprchává, ale vyrážíme na start třetí etapy. Na místě startu proběhlo nejdříve druhé kolo jízdy pomalosti a jízda zručnosti s více než vypečenými překážkami jako:

* jízda přes houpačku * přejezd prkna * podjezd branky * průjezd mezi brankama * sebrat a vrátit míček * menší slalom

obrázek

Dále ještě druhé kolo zrychlení a brždění. Někteří vzali brždění opravdu za své a tak nechyběl jeden úplný a jeden neúplný let přes řídítka Poté následovala zmíněná třetí etapa, která byla bohužel zpestřena tím, že poblíž chatové osady někdo sebral fáborky, které označovaly cestu. S menšími či většími zajížďkami jsme se cca v půlce etapy setkali a dále postupovali společně. Těžko se proto odhaduje důvod toho, že jedna dvojice přijela stejně téměř hodinu po ostatních. V cíli třetí etapy (stejné místo jako start) bylo možné opravit jízdu zručnosti druhým pokusem a ještě se jeli šlapačky což je území ne zrovna rovné a úkolem je nešlápnout ani jednou na zem.

Čas poměrně postoupil a tak následoval přesun do baráku, oběd, balení a cesta zpátky na Klánovické nádraží. Cestu zpátky jsme zvládli na minutu přesně a s úderem šesté večerní dorazili na Klánovické nádraží. Když se téměř všichni rozprchli směrem domů koukáme, že v autě, které přivezlo batohy jeden zůstal. Nebudu vás dlouho napínat Drobek opět předvedl co v něm je a že zapomenout něco někde umí na každé akci.

Výsledková listina

Osazenstvo Etapy Zručnost Pomalost Zrychlení, brždění Šlapačky Celkem
Drobek, Balů 4 2        
Píšťala, Martina            
Macek, Kuba Ž.            
Klára, Konop 5 1 2   1  
Beruna, Pája (Blatník) 1 3 1      

No a již dnes můžeme říci, že touto výpravou nekončí cykloakce našeho oddílu, ale začíná éra kdy jsou v plánu 2 víkendové cykloakce za rok. Další bude první víkend v září, takže napněte lanka, nahustěte duše a hurá na kolo.

Závěrem děkujeme Ivě a Jirkovi za poskytnuté přístřeší a za přípravu náročných a vypečených tratí a soutěží.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy