Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Cyklopěší výprava na Petře

Děti na římse Letošní cyklovýprava byla již od začátku koncipována trochu jinak. Cyklistů ubývá (ne v pojetí celorepublikovém ale v pojetí oddílovém) a tak pro zvýšení počtu účastníků na akci byla vytvořena pěší divize. Kraj kam jsme letos zamířili je jako stvoření pro pěší i cyklo výlety. Tím krajem je Českosaské švýcarsko, přesněji Kyjov u Krásné Lípy, kde přebýváme v chatě Petra (chata KČT). Nejsme tu poprvé a to hned ve dvou smyslech. Jednak jsme tu už byli cca 3× a jednak tu nejsme poprvé sami, ale soužití s ostatními je klidné. Ve čtvrtek jsme dorazili ve večerních hodinách, kdy jsme stihli jen trochu pojíst to co nám zbylo z cesty a odebrali se ke sladkému spánku ve vymrzlé chatě (venku je cca o 5 stupňů více).

Páteční ráno nás vítá téměř modrou oblohou a mírným studeným vánkem. Snídáme venku na terase kde je sezení pro cca 60 lidí (kdysi bývávala v chatě hospoda). Kolem půl desáté se nám daří vypravit cyklistickou větev naší výpravy a ta vyráží po trase Turistický most – Brtnický hrádek – Turistický most – Kopec – neznačená stezka končící hodinovým blouděním s cílem najít nějakou cestu – opět Turistický most – chata – hodinový odpočinek – rozhledna na Vlčí hoře a zpět.
Pěší divize se vydala na cestu k Turistickému mostu (kde jsme je potkali vraceje se z Brtnického hrádku) a poté došli na zmíněný hrádek a zpět. Cyklisté po krásném bloudění zakončeném broděním potoka vyrazili na cestu zpět a u chaty jsme stepovali již od čtvrté odpolední. Druhou část výletu, na rozhlednu na Vlčí hoře odmítli někteří absolvovat a raději tiše oddechovali na houpačce u chaty (nic nevydržej). Když jsme se vrátli z rozhledny chata již byla otevřena a na sporáku bublala večeře.

U Turistického mostuSobota vypadala s počasím opět slibně a tak zeštíhlená cyklo-skupina vyrazila směr Tokáň. Cesta vedla dost z kopce a tak na Tokání jsme byli již za 40 minut. Loupežnický hrádek, který se zdál ještě včera večer nad mapou daleko se přiblížil a tak jsme po vystání fronty na vylezení na něj, obědvali s výhledem na Labské pískovce a Děčínský Sněžník. Z Loupežníka jsem se vrátili na cyklostezku a vyrazili zpět přes Vysokou Lípu, Jetřichovický obchod s točenou kofolou, Rynartické trpaslíky, Chřibskou s odbočkou k penzionu kde neměli turistickou známku a Krásnou Lípu s hromadou semaforů z důvodů rekonstrukce silnic v jednom směru. Žádné velké bloudění nás dnes nepotkalo (ta mylná odbočka po modré značce v délce 300m se za bloudění považovat nedá).

Pěší skupina dle vyprávění chodila cestou necestou až nakonec došla do cíle – stručně řečeno motala se kousek za chatou, ale to při rozmanitosti zdejší přírody vůbec nevadí. Večer dnešního dne jsme strávili s kytarami u ohně.

Dolský mlýnNeděle na rozdíl od předchozích dnů byla zamračená, ale celkem teplá. Kola jsme již nechali odpočívat a vyrazili autem do Jetřichovic odkud jsme pěšmo vzali útokem Dolský mlýn, kde se točila pohádka Peklo s princeznou. Cestou zpět se trpaslíky vytesanými ve skále pokochali i ti, kteří včera necestovali těmito místy na kole.

V závěru nezbývalo již nic jiného než pojíst oběd, dobalit pár drobností, dohnat děti k úklidu (čím je jich méně tím dokáží udělat větší binec) a vyrazit na nádraží.

Foto z akce najdete ve fotoalbu.

Pro fajnšmekry tu máme cyklotrasy zaznamenané GPS cykloměřákem ve formátu Google Earth (soubor KMZ, 761 kB). Můžete se tedy přímo vnořit do průběhu našich cest.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Všechny události

Dnes je: 28.02.2020
Svátek má: Lumír
Zítra slaví: Horymír

Narozeniny slaví

03.03. - Honzík (12)
09.03. - David (37)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy