Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Divoký západ

Truhla

Tajemná truhla

Píše se duben 2008 a bojujeme o Zlatou myš. Je tu však ještě jedna věc, kterou na této akci získáváme a tím je tajemná truhla. Dále necháme mluvit první zprávu, kterou jsme od jakéhosi Strážce, získali během října.

Creel, 1884

Ponuré nedělní odpoledne vcházím do svého příbytku a zjišťuji, že jsem měl nečekanou návštěvu ..... Všude ční jen nápis, víme že to máš. Mé rozhodnutí je neodkladné odjedu ještě dnes.

Kamenice, 2008
Získáváme podivnou železnou krabici, kterou nám dává neznámý člověk, že jí našel a že prý možná bude naše. Jsme udiveni ne však natolik abychom se zabývali tím kam kdo truhlu dal a odjíždíme bez ní.

Petra, 2008
Nacházíme obálku s podivným znamením. V obálce je klíč. My jsme však machři, které nic nezajímá a tak obálka zůstává kdesi.

Léto, 2008
Začínají chodit podivné zprávy, truhla kterou jsme díky naší neschopnosti zanechali v Kamenici se hlásí. Vše graduje jednu noc kdy po náročném pochodu získáváme truhlu zpět. Zjišťujeme že jeden klíč máme, ale druhý ne. Naše IQ nedosahuje ani na bublající bahno, počkáme třeba někde druhý klíč najdeme či nám jej někdo dá. Vydala nám jej vlajka, truhlu je možné otevřít a číst deník, který truhla obsahuje. Obsahuje i kus nějaké mapy, ale co s tím. Nevadí někomu to strčíme domu, třeba se něco stane.

Měsíc se nic neděje, ale nás to nerozhází jsme totiž .....

Ano jste totiž nepoučitelní. Co takhle zkusit vlastní iniciativu a prozkoumat některé věci co obsahuje deník či mapa? Mapy je jen kousek, možná je to půlka ale i tak se z ní dá vyčíst zajímavý údaj. Např. název osady a rok.

Existuje médium, které zná odpověď téměř na všechny otázky. Co se to takhle zeptat na to jaký je jeho názor na naše 2 věci zjištěné z mapy?

Víme že dnes není před 124 lety, mnohé věci jsou jiné, mnohé lepší, mnohé horší, mnohé se jinak jmenují. K čemu tak může sloužit mapa, že by nám chtěla ukázat nějakou cestu? A deník? Nemůže mít nějaké důležité informace? Blbost, to se přeci jen někdo nudil a psal z dlouhé chvíle.
Cha, cha vaše naivita mne dojímá.
Zkuste více přemýšlet, pokud nevíte čím se to dělá zkuste to na krku.

Strážce

P.S. Občas bývá nutné opustit práh domova aby člověk něco zjistil a občas je to dále než do nejbližšího obchodu.

Získání truhly

Získáváme tajemný předmět

Cesta do Ameriky

Na podzimních prázdninách se vydáváme na dlouhou cestu do Ameriky. Procházíme náročnou kontrolou na německé celnici, přes Německo cestujeme busem, který málem nestíháme. Francii projíždíme autem, balónem, vrtulníkem a na koni. Na francouzském pobřeží se naloďujeme na zaoceánský parník Cinacit, který má šíleného kapitána a díru v lodi. Do Ameriky na východní pobřeží přijíždíme vyčerpáni, ale náladu nám zvedá countrybál na uvítanou. Poslední část cesty do Creelu překonáváme letecky. Jsme v Creelu což je dnešní Devils Lake a zkoumáme co dál.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Dnes je: 06.02.2023
Svátek má: Vanda
Zítra slaví: Veronika

Narozeniny slaví

10.02. - Dominika (17)
11.02. - Maty (19)
15.02. - Mates (27)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy Městská část Praha 10