Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Dříví NE

Příprava dřeva na tábor, Keblov, 21.-23.4.1995

Tento opravdu teplý den vydávají se Tuláci (z dětí jen Ti, kteří již prošli zkouškou – tedy z Kmene) a Orlíci do Keblova, místa konání tábora na přípravu dřeva. Dorážím 7 minut po srazu ke škole, ale nikdo již tyto krajiny neobýval. Vlak opouští nádraží za 19 minut a proto neváhám ani minutu a obracím kroky své směrem na nádraží. Na to dorážím 3 minuty před odjezdem vlaku, ale Luděk s dětmi doráží až když přijíždí vlak. Ten je neskutečně pln lidu, jelikož je krásně a vedro, tak všichni vyrážejí ven. Z mírným zpožděním přestupujeme v Benešově a v Trhovém Štěpánově čekáne na autobus, který přijeti má v 18:00.

Nejel a tak řečeno bylo, že 18:30 vyjdeme pěšky. Naštěstí přijel a tak kolem sedmé dorážíme na louku. Po otevření vrat od budovy je nutno ji přetvořit trochu k obrazu svému, aby se zde dalo žít, alespoň přes víkend. Večer přijel pan Filip (majitel) a tak zvěděli jsme co budeme dělat. K večeři opékáme buřty, hrajeme na kytaru a poměrně brzy odcházejí všichni spát.

Snídaně byla zajímavá. Po příchodu na molo a zahledění se na druhý břeh spatřili vaše oči tácy s chlebem a smějící se děti. Po snídani začíná téměř dvoudenní tahání dřeva z lesa jeho osekávání a pálení zelených zbytků. Silné osekané větve ukládáme do koupelny a následně odpoledne do jedné části námi vyklizené, půdy. Nejdříve zaměřujeme se na větve, které leží na vlastní louce, kterých jsou 3 nemalé hromady. Oheň je po celý den dosti hustý a dodnes se divím, že nepřijeli hasiči. Celé dopoledne dělán byl také stožár. Měli jsme povoleno porazit jeden živý strom, který byl osekán a oloupán z kůry.

Odpoledne po mírném vyschnutí putoval na půdu, kde do tábora doschne definitivně. Nutno říci, že kolem 6 večerní již děti se plazí za vozíky s větvemi a tak prodnes končíme. Z ohniště přetéká popel a to v poledne vybíráme jej. Díra kterou kopal jsem přes polední klid nestačila na veškeré odpolední zbytky z pálení a tak několik koleček popela zůstalo v ohništi na zítřek. Po té se odcházím koupat. Voda je sice strašná, ale potřeba umytí překonala ledovost vody. Kolem 10 večerní, připravena orlickými kluky byla bojovka. Naštěstí krátká ale zajímavá. Nejlepší úkol: „Zakřičte na všechny světové strany !!! Dříví ne !!!“. Kolem 23 hodiny vše upadá so do spánku a já s Broukem kecám v kuchyni do 1 popůlnoční.

Jak lze předpokládat do rána se rozložila včerejší práce a pracovní morálka by nejraději klesla pod bod mrazu. Však dříve než po snídani rozejdeme se něco dělat, přijíždějí 2 auta. Nakonec se z nich klubou skautíci a výsledem je, že by zde rádi dělali tábor a to prvních 14 dní v červenci. Mluvili o spoustě věcí, ale ve chvíli kdy začli vytahovat cigarety odcházím s Jezulí raději tahat dřevo. Výsledkem je, že asi nepřijedou, protože by museli zaplatit Filipovi 600,– Kč za oněch 14 dní a oni jezdí každý rok zdarma (neplatí nic za místo). Celé dopoledne opět taháme větve, které po osekání putují buď na půdu nebo na oheň. Před obědem ukončujeme dřevoblbnutí a nastavají již jen úklidové práce. Ráno vykopali kluci jámu na popel a ten se tam naštěstí vešel. Po obědě se postupně chodíme koupat a na chvíli válet na molo. Po třetí odpolední začínáme zabedňovat budovu a ve 4 odcházíme k Hájence na autobus. Tím jedeme do Vlašimi, kde za odměnu je pro každého zmrzlina a dále vlakem až do Strašnic. Řekl bych, že velké procento zúčastněných získalo alergii na dřevo.

Beruna

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy