Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Druhá zpráva z budoucnosti

Další část odborného článku o Tulácích, pro časopis Moderní Marťan (časopis s jiskrou v trysce).

Varování: Časopis není určen k toaletnímu použití. Při usilovné aplikace může poškodit konečník.

K dotazům z minula: Cola je černá tekutina o něco viskoznější než voda, s vysokým obsahem jednoduchých glycidů, stopami kofeinu a dalších org. alkalodů a s lehce acidickým pH. Jde o výborné čistidlo záchodů. Někteří obzvlášť otrlí jedinci jí ale v minulosti pili. Viz také článek: Fridex, iron, cola – zneužívámí průmyslových kapalin v Době temna od pana Abelayda Ness Myssla.

Další členové Tuláků

Jana, Cecílie a Novotná: Tři nerozlučné kamarádky, jímž se všichni obdivovali i pro jejich aristokratický původ. Pocházely totiž Karlína, nejvznešenější čtvrti tehdejší Prahy. Na táboře roku 2006 bohužel propadly kadibudkou do septiku a než Tuláci upravili hovnocuc na Ceckocuc, bylo už pozdě.

Rosňa: Tuto dívku Bobek adoptoval a poté si jí zase zřekl, protože po něm stále chtěla kapesné. Když nechtěla zmizet, utopil jí v Želivce. Přezdívka patrně vznikla až po smrti a je ironickou narážkou na způsob provedení vraždy. Ano i takový byli někdy Tuláci. Obzvlášť jejíchž přezdívky začínaly na „B“.

Drobek: Stal se známý hlavně vypracováním metodiky výslechu zajatců. Ve většině metod hrál roli klacek, nebo jiný předmět protáhlého tvaru. A bez gelu.

Cvrček: Byl název odposlouchávacího přístroje vymyšleného Tuláky, viz též štěnice. Měl prý podobu malého drzého týpka, který se drze vetřel do místnosti kde neměl co dělat . Pokud nic neodposlechl, alesoň prudil.

Montyna a David: Příběh jejích velké lásky se stal vzorem jedné dodnes dochované tragédie z pera Wiliama Schumachera. Vystupovali v ní ovšem pod pseudonymy Romeo Montag a Jullie Kaputová.

Macek: Úspěšný chovatel koček vždy ochotný k legraci, obzvlášť na něčí úkor. Jeho nevyčerpatelná činnorodost byla motorem Tuláků. „Nikdy nevydržím jen tak sedět s rukama v klíně,“ říkával „to si radši lehnu“. Z různých narážek na jeho váhu v mnohých pramenech je odborníkovi nad slunce jasnější, že trpěl mentální anorexií.

Jezule: Vzácná pražská soška, kterou Tuláci jednou unesli za účelem získání výkupného. Sošce se u nich, ale zalíbilo a už zůstala. Soška byla velmi drobná, ale zřejmě v ní sídlil démon, schopný zahánět vosy a hygieničky.

Míša-Šmoulinka: Tuláci ji osvobodili z nejmenovaného kresleného seriálu, kde byla nucena vystupovat jako jediná živá herečka, aby si děti mysleli, že Šmoulové jsou opravdoví. Jako jediná žena v seriálu měla také rozptýlit podezření o homosexualitě Šmoulů. Když se ale žádná z postaviček nezmohla na víc než na kreslenou pusu, Šmoulinka utekla za Michalem.

Katka a Amazonka: Párek skvěle vycvičených Michalových psů, šlo o bishonka a baseta. Uměli panáčkovat, tančit, výt do rytmu a luštit šifry. Nakonec přinesly tulákům i oběť nejvyšší. Na jedné výpravě došly špagety a tak nezbylo než sníst psy…

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy