Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Družinky

Rozdělení do družinek

Družinka č. 1 – Opičák, Amazonka Družinka č.2 – Píšťala
Vojta Mates
Večernice Fialka
Profesor Kuba Koh.
Áďa Čiči
Ester Bára
Dominik Ch. Eva
Terka Kuba Ch.

Proč družiny?

Jedno slovo, které „možná“ dokáže změnit dosavadní vzhled a činnost našeho oddílu. Již v roce 2008 kdy Michal předával „vedení“ což jsme veřejně oznamovali na vánoční výpravě, jsem se netajil myšlenkou zavedení družinového systému, který je nejslibnější zárukou, že oddíl bude pokračovat bez ohledu na změny lidí ve vedení.
Pro zavedení družinek ale přede dvěma lety chybělo to základní a to je dostatek členů. Počet členů v oddíle je dobrým barometrem jeho činnosti a byť jsme se začali již hrabat z horších časů směrem nahoru, není vhodné usínat na vavřínech. Nyní jsme tedy v situaci, kdy počet členů mírně vzrostl a již je možné začít o družinách uvažovat. Jako milník pro změnu jsme si stanovili začátek druhého pololetí.

Jak se tedy změní činnost oddílu od začátku února, kdy hodláme tento pokus spustit? Nijak závažně, oddíl bude pořád tvořen stejnými lidmi jen se trochu změní systém organizace. Od února vzniknou dvě družinky do kterých budou rozděleni všichni, kteří se účastní schůzek a výprav. Schůzky zůstanou jako dosud ve středečním termínu od 16 do 18 hodin, program také nebude jiný, jen prostě na schůzce budeme mít 2 družiny, které buď pracují samostatně nebo hrají mezi s sebou, stejně jako když jsme dříve hráli hru a hráči byli rozděleni do dvou týmů. Během měsíce bude vždy jedna schůzka tzv. oddílová, tedy ta kterou připraví jiný dospělák než ten který je u družinek.

Výpravy během celého roku budou buď družinové a nebo oddílové. Na družinovou výpravu v našem pojetí pojedou obě družinky se svými vedoucími, ale ostatní dospělí, kteří se pohybují kolem oddílu na družinové akce jezdit nebudou. Max. vždy jeden či dva lidé pokud budou mít družinoví vedoucí zájem. Oddílová akce jest tou kam vyrazíme všichni kdo bude mít zájem a program na ní bude připravovat někdo jiný než družinový vedoucí.

Tuláci

Náš „polo-družinový“ systém by v budoucnu měl volně přejít v klasické družinky, kde každá má samostatně schůzky, výpravy a jednou za čas bude celo-oddílová akce, kde se budou mít družiny šanci utkat mezi sebou. Družinky budou mezi s sebou bodovány a každá tak uvidí zda je lepší než ta druhá. Není se třeba obávat, že se neuvidíte na akcích se svými kamarády jako doposud. Za začátku budou i družinové akce společné v budoucnu bude dostatek oddílových akcí na kterých se budete mít šanci setkat.

Od zavedení družinek si slibujeme zlepšení činnosti oddílu, poskytnutí více šancí začínajícím vedoucím ve vedení oddílu a zatraktivnění oddílové činnosti. Uvidíme jak se vše zadaří.

Rozdělení do družinek

Členy oddílu jsme rozdělili do 3 skupinek na ty co se účastní schůzek a výprav, jenom schůzek a nebo jenom výprav. Zvláštní skupinku pak tvoří lidé, kteří se objevují zřídka a nepravidelně – ti do družinek zařazeni nejsou.

Družiny povedou Píšťala, Opičák a Amazonka. Ostatní vedoucí budou chystat oddílové akce.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« listopad 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Všechny události

Dnes je: 28.11.2022
Svátek má: René
Zítra slaví: Zina

Narozeniny slaví

26.11. - Timur (15)
05.12. - Vojta Beg. (17)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy