Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Egyptské legendy

Lhotka u Mělníka, 14. – 16.4.2000

Výprava už vlastně začala v pondělí kdy Taron posílá dětem dopis v něm je napsáno, že odjezd na výpravu je v úterý a kdo by jel ať se přihlásí Taronovi. Nikdo se asi nepřihlásil, protože Taron přišel osobně na schůzku a řekl nám, že byl u Faraóna, a že nemáme moc času a dále nám předal dopis, který byl napsán v obrázkovém písmu a tak jsme ho nemohli přeložit. Odjez na výpravu byl tedy až v pátek.

Po příjezdu jsme našli zprávu podle které jsme se měli vydat v azimutu 30º, ale přišel Taron a přenesl nás do Egypta, potom jsme se ubytovali a vydali na cestu, ale nedošli jsme daleko podle azimutu, protože cesta pokračovala dál po kartičkách na nichž bylo nakresleno obrázkové písmo a u toho bylo ještě písmeno(a) z normální abecedy. Na konci cesty nás čekal egyptský bůh Thovt, který vypadal jako pták a dal nám za úkol udělat papyrus, o kterém nám řekl, jak se vyrábí. Hotový papyrus jsme mu měli přinést. Vraceli jsme se tedy do baráku, kde začala práce na papyrusu někde to vypadalo jako zápas s papírem a lepidlem. Nakonec každý měl svůj papyrus a šli jsme tedy zpátky za Thovtem, tomu jsme náš výtvor ukázali, byl spokojen a dal nám kus zprávy a mapu, na které nic nebylo, rozloučily jsme se tedy a vrátili jsme se do baráku. Zde jsme začali luštit zprávu od Tarona, po malých nesnázích, způsobené nenalezením jednoho znaku, jsme zprávu vyluštily, sice asi někdo z nás jejímu obsahu nerozuměl (k těm se mohu počítat i já), ale zpráva byla vyluštěna a mohlo se jít na kutě.

Ráno se objevila postava, vyhnala nás z postelí a rozdělila na skupinky. Ty se měli vydat na cestu postupně, ale zase skupinka nešla pohromadě, takže cesta, i když byla krátká, trvala dlouho než se všichni zase v baráku shledali. Cesta jak jsem řek nebyla dlouhá, ale byla značena pistáciemi, což nějaké části skupinky vyvedlo na tolik, že místo toho, aby zahnuli do malého tunelu, šli stále rovně. Ti co však odbočily se setkaly s bohem slunce Re, ten nám dal zlaté nebo stříbrné pistácie a nit na kterou jsme je měli navléci. Když jsme se opět všichni v baráku sešli a navlékli pistácie mohla začít snídaně. Po ní se na dveřích objevila zpráva, že se máme podívat na mapu. Na ní přibylo místo u hráze rybníku za táborem. Neváhali jsme ani minutu a hned jsme se vydali na cestu, ale i to, jako jiné věci předtím, jsme museli nahlásit do vysílačky, ujal se tohoto úkolu Mobilix a zůstal u toho až do konce výpravy. Když jsme dorazily na místo čekala tam na nás zpráva, soška boha Hapi, rostlina Papyrus, klasy obilí a prázdné papíry. Ve zprávě jsme se dočetli o tom, že z papírů má každá skupinka něco z papíru a že v tom máme nosit sošku ve svislé poloze a dále jsme se dočetli o tom že papyrus(rostlina) máme pořádně zalívat a že jí dáme jako dar Faraónovy.

Skupinkám se podařilo něco vytvořit. Vrátili jsme se zpět do baráku, kde jsme nechali rostlinu, ale v baráku jsme se dlouho neohřáli, protože se na mapě objevilo další místo. To nás všechny zavedlo k vodárně. Tam na nás čekala bohyně Maat a dala nám úkolem, abychom jí namalovali přírodním uhlem na náš papyrus, který již máme ze včerejška. Po splnění úkolu nám dala další část neviditelné zprávy a my se vracíme do baráku. Zde nám zase na mapě přibylo jedno místo. Na něj jsme museli jí skrz tunel a dále za něj, kde postával další bůh Sutech, na první pohled vypadal na velkého drsňáka a svalovce. Dal nám za úkol postavit pyramidu do výšky jeho pasu, to jsme splnily, ale jemu se to nelíbilo tak jsme odešli s prázdnou zpátky do baráku, kde nás čekal oběd. Po obědě byl polední klid se sluněním se venku a ke konci i s lehkým koupáním kdo chtěl. Po poledním klidu přiběhli dvě mumie a pěkně nás prohnali pak nás poslali po menších skupinách pro ruličky. Po návratu už na nás čekal Anup. Ten dal za úkol udělat ve skupince dvě mumie. Nejlepší mumii dal nakonec část neviditelné zprávy. Na mapě se objeví další místo, kde se nacházel Chnúm, dal nám za úkol vyrobit amulety a řekl nám, že si je přijde zkontrolovat to taky udělal. Po jeho návštěvě se na mapě objevily dvě nová místa, jedno bylo po cestě za velikým tunelem a druhé byl starý mlýn. Na prvním místě čekala bohyně Baste. Ta dala za úkol jedné skupině tanec, druhé báseň a třetí hraní na flašky. Když jsme jí předvedli vše co chtěla dala nám další část neviditelné mapy a my pokračovali v cestě. Na druhém místě čekala Eset, ta nám pomohla při luštění neviditelné zprávy i když jsme měli jenom jeden kousek, protože jsme ostatní nechali doma.

To jí, ale nevadilo a řekla nám kde najdeme Faraona, bylo to po večeři ve velkém tunelu. Své tajemství vydala i soška, kterou jsme celou dobu nosili sebou, byl to kousek neviditelné zprávy. Po večeři jsme se vydali do velikého tunelu, kde se nacházel Faraon a všichni bohové. Zde jsme museli přiřadit bohům jména podle definice, jména bohů jsme samozřejmě neznali, nevetší problém udělal Hapi, protože tam nebyl osobně, ale jako soška.Vše jsme zdárně vyřešili, ale zapomněli jsme dary pro Faraona a on nám proto nedal klíč, ale řekl nám,že nás bude čekat po půlnoci na místě, kde byl Hapi s darama. Po půlnoci jsme se dostavili na hráz, kde byl Hapi, ale Faraon byl na druhé straně. Nakone jsme došli na správnou stranu a dali Faraonovi dary a on nám dal klíč. Potom jsme se vrátily do baráku a šli spát.

Ráno po snídani přišel Taron a řekl nám, že je klíč nepravý. Po něm se ukázal Hapi a dal nám popis míst, které jme si potom mašli na mapě, a řekl nám že na místě musíme slnit úkol a opsat si část textu určeného pro naši skupinku, to nám trvalo až do oběda, po něm byl polední klid. Po poledňáku jsme se vydali na místo, které jsme vyluštili. Tam jsme dlouho hledali truhlu s klíčem. To se nakonec povedlo. V truhle byl klič a pamětní lísky. Po návratu do tábora na nás čekal Taron a ten nás přenesl zpátky do naší doby. Pak nastalo rychlé balení a odjezd do Prahy, kam jsme dojeli skoro o hodinu později. Nastalo loučení a to byl konec zase jedné povedené výpravě a autor byl Konopík.

David

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy