Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Hvězdná akademie

Hájovna Na Dědku, 14. – 16. 9. 2012

Pátek 14. 9. 2012

Sešli jsme se v 16:30 pozemského času u Hostýnské a Jirka nás odvezl do hájovny „Na Dědku“. Po příjezdu jsme si zahráli na průzkumníky a hned poté na dřevaře. Dřeva jsme natahali dost a do setmění jsme ho zpracovávali. Poté jsme si vybalili a dali si večeři. Následovala svíčkovaná s Jirkou při které nás vyrušilo jiskření z nedalekého lesa. Celá skupinka se odebrala na místo tohoto podivného jevu.

ded12-03-nahled A co nevidíme: Vesmírnou loď s nápisem USS STAR. Z ní vystoupili osoby, kterým nebylo rozumět. Najedříve k nám přišli, obešli nás, lékař nám změřil teplotu a pak bylo vidět, že si povídají. Důstojník zjistil naši řeč a pak nám dal komunikační tabletky, díky které jsme jim rozuměli. Tomáš jí začal říkat komulentilka.
Pověděli ním, že přichází z Centaurijského systému a jsou na mírové misi. Řekli nám, ýe jim na minulé planetě zemřela půlka posádky, a proto nás kapitán požádal, jestli bychom nechtěli projít Hvězdnou akademií a stát se novými členy posádky. My jsme radostně souhlasili. Naučili jsme se nový pozdrav. rozloučili jsme se s posádkou a vyrazili směr chalupa. S očekáváním nového dne a nadějí, že se v akademii dozvíme něco nového. 

Sobota 15. 9. 2012


Ráno jsme se vzbudili, chvíli křičeli v pokoji a dělali humbuk. Avšak zanedlouho jsme se dovtípili, že je s touto zábavou konec. ROZCVIČKÁÁÁ! Zvučný hlas doktorky se rozezvučel celou palubou našeho vesmírného korábu zvaného USS STAR. Nastartovali jsme svůj pohybded12-09-nahledový aparát a současně pobídli zdravého ducha, aby v našem těle fungoval tak, jako ve chvíli, kdy jsme včerejšího večera šli na kutě.
Následovala vydatná a v rámci možností chutná snídaně. Strava byla na příděl. Naporcované kusy pečiva, zvané vánočka, nám rozděloval chromý technik. Pomalu, leč spravedlivě. Pročež lékařka již netrpělivě přešlapovala na místě, absolvovali jsme unáhleně zdravotní prohlídku. Vyplnili jsme, mohu-li to takto expresivně nazvat, prapodivnou zdravotní kartu. Zaznamenává data obsahovala údaje typu: Šířka zorničky, délka kroku či teplota nepárového výrostku na hlavě, jež nosem nazýváme.
Akademická výuka mohla začít. Jako kadeti jsme úspěšně absolvovali veškeré zkoušky jako například pád ze stromu se zachycením na laně, pití vody vzhůru nohama, točení se v centrifuze, naslouchání výkladu o vesmíru atd.

V sobotu odpoledne jsme dostali za úkol se naučit orientaci v terénu a zneškodnit ururanskou vysílačku.Dostali jsme od kapitána Krka GPS a měli jsme najít tuto vysílačku na vrchu Třemšín. Šli jsme za šipkou, takže jsme to krosili bažinamy, hustníky a temnými hvozdy. Nakonec se nám podařilo dorazit ke skvělým borůvkám, které jsme pojídali. Vysílačku ururanů jsme našli raz dva a deaktivace byla jen otázkou chvilky. Poté jsme ale objevili další, kterou jsme také hned zneškodnili. Obě se nacházely blízko malé kapličky, která stála na vrchu kopce. Už se začalo schylovat k podvečeru, tak jsme se vrátili k baráku a po cestě jsme si povídali s doktorem Soloded12-23-nahled a kapitánem Kirkem o lodi USS STAR, jejich domovské planetě a Ururanech.Kapitán nám s hrdostí sdělil, že jsme připraveni být vzornou posádkou lodi. Start prý bude co nevidět. Přečetli jsme si pak kus malého prince a šli se oddat svým snům. Uprostřed noci jsme byli vzbuzeni a odvedeni na palubu. Prošli jsme temným vchodem, ve kterém byly slyšet kosmické zvuky startující lodi. Za vchodem byla rožnutá světla. Jako posádka hodná cestovat vesmírným prostorem jsme se usadili. Zpozorovali jsme čtyři vrtule, které se roztočily a my vzlétli.Cestujeme temným vzduchoprázdnem a dozvídáme se informace o naší lodi. Zřejmě nejdůležitější jsou signály výstrahy, které znamenají různá nebezpečí.

 

Sobota 16. 9. 2012

Naši loded12-15-nahledď napadli Ururané. Lodní počítač naštěstí ohlásil včas signál červeného kódu. Noví členové posádky správně vyhledali kapitána. Zachytili jsme i další ururanskou komunikaci. Odolávali jsme útoku, ale bez pomoci bychom asi neměli moc šancí. Naštěstí jsme zachytili další loď, s jejíž pomocí jsme Ururanům unikli. Oni se obrátili na útěk směrem ke své základně.

 

 Zapsal: Vojta, Mates, Opičák, Coco, první důstojník Arien

 

 

 

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Všechny události

Dnes je: 26.02.2020
Svátek má: Dorota
Zítra slaví: Alexandr

Narozeniny slaví

03.03. - Honzík (12)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy