Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Jednodenka s přívozem

Libčice přívoz

Předpovědi meteorologů už naštěstí nikdo nebere moc vážně a tak v tom zataženém celodenním sněžení (aktuálně je polojasno beze srážek a občas zasvítí slunce) vyrážíme na výlet za Prahu. Cíl vlakové cesty jsou Libčice nad Vltavou. Na srazu na nádraží zavládl mírný chaos kdy někteří nedostatečně četli příbalový leták k této akci a čekali na jiném místě nádraží. Cesta do Libčice proběhla bezproblémově, přistavenou soupravou linky S4 ve verzi pantograf (cityfrog). Od nádraží jsme začali prudce stoupat k údajné zřícenině. Na kopci však byl jen výhled do krajiny (viz úvodní foto), ohniště a tu a tam hromádka kamenů připomínajích dávnou minulost.

Stavby ohňůNa pradávných základech dávné zříceniny jsme si každý měli najít 20 asi deset centimetrů dlouhých klacíků. Pomocí nich jsme se pokoušeli stavět jednotlivé ohně – pyramida, pagoda, hranice. Vše se celkem dařilo ale z vyhlídky nás pomalu ale jistě vyháněl severní vítr, který bez slitování propichoval naše zimní bundy. Přesunuli sjme se dolů pod nádraží k přívozu.

Bývalá zříceninaPlácek před přívozem není z největších a lidí kvapem přibývalo. Snažili jsme se nevšímat okolí a tvrdošíjně hráli Čarodějnice, čarodějnice velká jako… a točili se dokola o sto šest. Pohledy množícího se davu, čekajícího na přívoz byly občas zajímavé, ale kdo si hraje nezlobí.

Převozník nás přepravil na druhou stranu a my vyrážíme po červené značce směr Řež. Na úrovni přírodní rezervace Větrušická rokle, zkoušíme štěstí a vydáváme se vzhůru. Po stoupání jsme zaprvné slušně zahřátí a za druhé zjišťujeme, že nejlepší se bude vrátit dolů k řece, neboť z Větrušic na jichž kraj jsme došli, nevedou cesty které by pro nás byli zajímavé. Cesta podél Vltavy je místy dost úzka a hlavně řádně bahnitá. Teplota totiž vystoupala nad nulu. Před areálem jaderného výzkumného ústavu v Řeži hrajeme 2 hrátky a poté se přesouváme na čaj do minihospůdky u řeky.

Hrátky v ŘežiZ Řeže se dá dojít na vlak pohodlně po mostě, ale nás zlákala vidina další cesty přívozem a tak jsme vyrazili dále směr Roztoky. Cesta již nebyla tak úzká o bahno však nouze nebyla. O zábavu se plně postaralo hraní na babu během celého zbytku cesty. Druhý dnešní přívoz je hned za vodním dílem Klecany a mistr převozník se ukázal jakoHrátky v Řeži velmi zábavný. Nejdříve z dětí lámal kdo nejvíce zlobí, po chvilce mlčení se rozmluvil Profesor (kdo by to čekal což mu ve výsledku vyneslo sezení u kormidla.
V druhé strany řeky jsme během chvilky došli na nádraží v Roztokách, kde jsme atakovali automat na čaj, kafe a čokoládu, zmateně přešli na druhé nástupiště kde jsme hráli uzel a pak rychle pospíchali zpět abychom z prvního nástupiště a třetí koleje odjeli ve vyhřátém vláčku zpět do Prahy.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Všechny události

Dnes je: 26.02.2020
Svátek má: Dorota
Zítra slaví: Alexandr

Narozeniny slaví

03.03. - Honzík (12)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy