Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Jednodenní cyklovýprava do Ameriky

28. září se o státním svátku konala kombinovaná cyklo-pěší výprava na Karlštejn. Že ne vše dopadlo dle původních představ se dočtete v tomto zápise.

Kombinovaná jednodenní výprava na Karlštejn a okolí vznikla sloučením pěší části (pod vedením Michala) a cyklo části (pod vedením Beruny). Dnes již víme, že díky dokonale zblblé orientaci vedoucího cyklo části došlo ke spojení obou výprav na cca 5 minut.

Cyklisti vyrazili v 9:00 z konečné metra „B“ ze Zličína. Proklamových 21 stupňů se ne a ne dostavit a tak dlouhé rukávy i nohavice nebyly od věci. Cesta probíhala celkem svižně a bez problémů a tak nebylo kam spěchat neboť cílový bod byl stanoven na Malou Ameriku, kde jsme se měli spojit s pěší částí výpravy. Zdání ovšem klame jak poznáme za chvíli. Kolem půl jedenácté jsme dorazili ke Karlštejnu, vyzvedli Drobka na nádraží (měl nějaké ranní technické problémy a tak nestihnul sraz) a pojedli klobásku v rychlém občerstvení.

Dle mapy jsme 1 km od Malé Ameriky což je krása a tak kolem půl dvanácté vyrážíme. V následující hodině jsme se několikráte vrátili k rozcestí s dubem (ve skutečnosti je tento dub lípou) a až kolem půl jedné pochopili, že stále vyrážíme ze špatného rozcestí. Rozcestí s pravým dubem jsme nakonec našli a dorazili po jedné hodině na Malou Ameriku. Pěší část výpravy však již pokračovala do Svatého Jana pod Skalou, aby stihli odpolední vlak. Nás čas netlačil a tak jsme postupně na Malé a Velké Americe strávili přes 3 hodiny.

Cesta zpět byla z části po stejné trase jako ráno, ale když vede cesta po asfaltu je to stejně všechno stejné. Zličín jsme večer našli již bez problémů. A máme tu jedno ponaučení, že ne vždy se vyplatí bezhlavě jít za tím prvním oslem.

Fotky z této akce najdete ve fotoalbu.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« červen 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Všechny události

Dnes je: 29.06.2022
Svátek má: Petr a Pavel
Zítra slaví: Šárka

Narozeniny slaví

01.07. - Bambule (16)
06.07. - Tomiš (11)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy