Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Johanka z Arku

Lhotka u Mělníka, 16. – 18.3.2001

Tak jsem se zase po nějaké době pustil do psaní kroniky. Tedy ne celé (aspoň zatím), jen tohoto příběhu. V pátek odpoledne jsme se setkali tak, jako snad pokaždé, u školy v Hostýnské. Když se konečně po cestě nalodil poslední opozdilec, mohli jsme si říct, že jsme konečně kompletní. Tedy říkat si kompletní při devíti dětech a šesti velkých je sice zvláštní úkaz, ale pravda je někdy krutá…

Cesta vlakem probíhá tak, jak jsme už dávno zvyklí, ale naše milé dráhy se asi rozhodly hrát si s námi na sardinky. Čím více lidí jezdí, tím méně má vlak vagonů a tak se tato hra stává hrou davů a nejen Tuláků.

Když jsme se konečně dostali do Lhotky, rozdělili se při tomto nečekaně nízkém počtu do pokojů, přišla chvíle dostat se do děje. Vydali jsme se šeřící krajinou do místa, které mnozí z nás z let dřívějších znají jako místo, kde přebýval nejstarší tvor, Morlor, v Nekonečném příběhu. Dovedly nás tam blýskavé fáborky z alobalu, na které je dobré mít tu svítící baterku. Na konci byl v zemi zabodnutý stříbrný meč a po chvíli se u něj ukázal i Černý rytíř.

Ten nám řekl pár slov o samotném meči. Byl to vzácný meč, který společně s Johankou prošel spousty bitev, ale nikdy nebyl potřísněn krví. Řekl nám o slabomyslném králi francie, o Karlu VI., který nebyl schopen sjednotit zemi a trůn se snažil uchvátit hlavně anglický král. Tehdy se Johance, prosté vesnické dívce, zjevili andělé a zvěstovali ji osud. Přikázali jí, aby vyhledala syna toho slabomyslného krále, následníka trůnu dauphina Karla a jemu pomohla získat vládu a tím i sjednotit celou zemi proti angličanům. Mezi nás přišel i Královský rádce, který nás požádal, abychom mu pomohli tím, že najdeme Johanku a dovedeme ji k budoucímu králi. Tento úkol jsme přijali.

Zápis není dokončen.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« duben 2019 »»»
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Všechny události

Dnes je: 21.04.2019
Svátek má: Alexandra
Zítra slaví: Evžénie

Narozeniny slaví

23.04. - Kačulína (9)
26.04. - David Bur. (13)
01.05. - Amazonka (25)

Jsme členy