Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Koloběžky: jízdy pomalosti i rychlosti

kolobezky-2-nahled Stromovka, 15. – 16. 5. 2015

23:02 Koloběžky začaly tradičně v 17:00. Start jsme tradičně nestihli, a proto Pampeliška naskočil na trať asi o půl minuty později. Bylo krásné počasí a otravné mušky brzy zmizely. Mylun jel závod pomalosti. Podařilo se u objet kolečko za 46 minut. Vystřídalo se tu zatím dost rodičů i dětí. Teď je asi jedenáct a my se chystáme do hajan. Od půlnoci bude jezdit Ježovka a Pampeliška. (Mates)

12:00 Nudim se. Ježovka je na trati, Lili se vedle mě klepe. Monsterhighka dělá voloviny. Nemám co dělat než psát kroniku. Nudim se. Ježovka se mne ptá, co píšu. Stále a pořád se nudim. „Jsme pátý vod konce,“ říká Ježovka. Teď vykládá něco o tom, že předjel někoho z Yedoo. Teď zas říká něco vo stojánku, kterej zapomněl zastrčit. Na trati je Lili s Monsterhighkou. Nudim se. Požíráme čokoládu. Právě došla. Ježovka má sedřený kotník. Ježovka navrhuje, že pojedem ve dvojici. Ježovce je zima. Přemýšlíme, že Lili a Monsterhighku necháme jet ještě jedno kolo. Stále se nudim. Právě se stala nehoda. Opět konstatujeme, že koloběžka s ledkama je prostě boží! Milan a spol: „Chrrrr pšííí, chrrrr pšíííí.“ Právě přijela Lili a Monsterhighka. Na trati je opět Ježovka. Ježovka de na toi-toiku. Lili je hyperaktivní. (Pampeliška)

1:00 Právě jsem přišel z trati. Nevim jestli někdo jede. Juchuchů. Karamelky ještě jsou. Zbyly ještě tři. Juchuchů, mám je v puse. Nudim se. Stále nevim, jestli někdo jede. Zatim se mi nechce spát. Skoro všichni kromě mě a Ježovky spí. Běhaj tady psi s lighstickama. Fakt výborný, kromě toho, že se nudim mi začíná bejt zima. Du se ohřát k lampě. Na trati nikdo nebyl. kolobezky-1-nahled Ježovce se zkroutily střeva. Byl dýl na Toi-toice. Teď se chystá na trať. Ježovka mě přemluvil, abych jel s nim. Tak jedu. Čím dál tím lepší… Nejen že mi málem přimrzly prsty k řidítkům, ale chytil jsem škytavku. Škyt, Ježovka chce, škyt spát. Škyt. Teď je vzhůru i Monsterhighka. Škyt, teď je vzhůru i Mates. Ten už je na trati. Chce jet i Monsterhighka. Škyt. Ježovku to ve spacáku nebaví. Nuda, nuda, a ještě jednou nuda. Zima, zima, zima a ještě jednou zima. (Pampeliška)

5:40 Je ráno. Všichni spí až jsem se z toho vzbudil. Vyrážím na trať jezdit kola, která jsme si označili dopředu Dám zatím tři. Vstává Pampeliška a zkouší jet nejpomalejší kolo. Opravuji naší evidenci odjetých kol podle úřední tabule. Doplňuji Jirkova kola (jezdí dvojkola, ale píše si jen jedno) a Matějovu noční spanilou jízdu. (Mylun)

6:54 Podle včerejších statečných řeší rodičů tu bude za šest minut snídaně! Pampeliška kolo za 40 minut. Napoprvé dost dobré. Už jezdí i Vojta. (Mylun)  Teď je vzhůru i Mates.  Du snídat. (Pampeliška)  

kolobezky-3-nahled 10:00 Vzbudila jsem se v 9. Mylun jel druhou jízdu pomalosti! Asi 80 minut. Mezitím se všichni postupně probudili… A jezdíme… (Píšťalka)

14:20 Radar vystartoval na trať bos. Jede dvě kolečka, tak uvidíme, jak budou vypadat jeho nohy. Otradovický klan přijel v plném počtu, o koloběžky je tu velký zájem. Musíme pořadník trochu korigovat. (Mates) Šla jsem uspávat Sáru, která přišla s Radarem, prošla jsem celou trať v protisměru a pořád nezabrala, tak jsem jí asi po hodině předala Radarovi… (Píšťalka)

15:00 I've been waiting to have a go for the past two days. I'm still waiting. While I've been waiting for my turn I've been training. Itensively. Now I'm tired. I didn't bring enough food as I've been packing in a rush. This didn't turn to be a problem, as all the parents decided to bring a food. The official pens all stopped working. Whistle forbide me from using my red pen. So I'm using it. I even had coffee today. In 30 minutes it will be 15:15 PM. That's the time of my turn. I can't wait any longer. Both to go on the track and to urinate. (Napoleon)

Překlad: Čekám na jízdu poslední již dva dny. Stále čekám. Během čekání na mojí šanci jsem trénoval. Intensivně. Teď jsem unavený. Nepřinesl jsem si dost jídla, protože jsem balil ve spěchu. Nedostatek jídla nebyl problém, protože všichni rodiče se rozhodli přinést jídlo. Oficiální pero přestalo fungovat. Píšťalka mi zakázala použít mé červené pero. Takže ho používám. Dokonce jsem měl dnes kafe. Za 30 minut bude 15:15. To je čas, kdy na mě přijde řada. Nemůžu se dočkat. Příchodu na trať, ale i čůrání. (Napoleon)

16:20 Píšťa s Radarem jezdí pořád bosi. Už skládáme stan. Yedoo neustále křičí a hecuje. (Ježovka) Ahoj všichni dvourucí, kteří kolobezky-4-nahled máte štěstí a hájíte čest Wemen i letos. (Hanka)

17:15 Poslední královské kolečko si dal Mylun na malé koloběžce, potom, co Napoleon přijel těsně před pátou. Posloucháme stále hokej a rozčilujeme se nad tím, že rozhodčí neuznal český gól. (Píšťalka)

Při závodu mě bavilo jezdit jako motorka. (Anonym) 

Př závodu se mi líbilo, že jsem konečně šel na koloběžku dlouho (Vojta)

17:40 Vybojoval jsem nový rekord 1:35 na kolo. Také jsem hodil šavli. Asi jsem přetrénoval. (Napoleon) 

17:50 Je konec. Ujeli jsme celkem 147 kol tj. 352,8 km. Průměrně jsme měli nejmladší tým. Skončili jsme na krásném 17. místě z 18, ale byli jsme šťastní. A Češi prohráli s Kanadou 0:2. (Mates)


Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Dnes je: 06.02.2023
Svátek má: Vanda
Zítra slaví: Veronika

Narozeniny slaví

10.02. - Dominika (17)
11.02. - Maty (19)
15.02. - Mates (27)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy Městská část Praha 10