Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Lyže na Tolštejně

Tolštejn, 19. – 21.1. 1997

Na lyžařskou výpravu jako již tradičně jedeme s Jirkou, který zajišťuje přepravu téměř všech účastníků. Z karlínských tuláků jedou pouze zástupci staršího pokolení a Ti, jelikož nejedeme autobusem, nýbrž avií, jedou vlakem. Pouze jejich lyže nakládáme v Karlíně a ještě čekáme na bráchu Jirky než přiveze Kačenku.

Po celkem těsné cestě s mezipřistáním ve Lhotce pro Kláru nás na hradě čeká nepříjemná věc a to že hrad měl cizí návštěvníky. Proto blokujeme pokoj, který utrpěl nejvíce a ihned po zatopení v kotli se jdou zadělávat okna, aby to topení mělo nějaký význam. Na hradě neteče voda proto také vyráží skupinka dobrovolníků (či nedobrovolníků) pro vodu k prameni (nebo potoku), který se nachází při cestě na nádraží mezi několika stromy 1,5 m hluboko pod kameny a ledem.

Ještě před večeří vyrážím s Michalem k telefonu informovat Přemka (správce) o vzniklé situaci. Máme štěstí, jelikož v jedné chalupě jest skupina mladých lidí a naštěstí má jeden u sebe mobilní telfon neznámé značky. Dozvídáme se že jest v Jiřetíně na návštěve a proto si říkáme že snad přijde hrad navštívit. Pravda ráno dorazil. Dnes již probíhá jen večeře a poté spánek před zítřejším zajisté náročným lyžováním.

Ráno se snažíme vstávat tak aby mělo lyžování cenu. Přesto až kolem 10 jsme dorazili k avii ze které vytahuje lyže a lyže a lyže a boty atd. Názorové dělení kde lyžovat proběhlo již na parkovišti a tak někdo jde na Jedlovou a na sjezdovku, která vede přes cestu. Žel na Jedlové jest vypnutý vlek (spadlo lano) a tak se obratem vracíme za ostatními. Tam mezitím vyrostla řádná fronta a tak již kolem 11 jsme poprvé nahoře. Kolem 14 hodiny se vracíme na Jedlovou kde již pustili vlek. Jezdí se zde lépe (vlek je delší) ale v horních částech sjezdovky jest méně sněhu.

Lyžování se vyznačuje tím že nikdo z velkých netuší kde jsou zrovna děti, no snad se večer sejdeme a lze říci že tomu tak skutečně bylo. Večer probíhal různorodě, každý dělal něco jiného. Jednou z hlavních náplní večera bylo čtení horoskopů z časopisů Elle (přivezl je Čáry).

Beruna

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy