Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Oáza velblouda blouda - letní tábor 2011

Jen velmi stručné zprávy z oázy

Konec puťáku pro starší – čas 2:11 Z důvodu zavalení vlnou veder a provozování klimazitace na plný výkon nám došli baterky ve štábním notebooku a nemůžeme již pravidelně dopisovat deníček a aktualizovat celou řadu sociálních sítí.

  • voda v nádrži je teplejší a teplejší koupeme se
  • velcí odešli v neděli na puťák – vrátili se – nejsou normální v pondělí ušla jedna skupinka 40 km – a to i přes nepřízeň počasí
  • až na vosy se většina hmyzu upekla ve stanech
  • jídlo zatím nedošlo, letecké zásobování stále funguje
  • vody ubývá a to máme v táboře přechodně 2 studny
  • vosy jsou drzejší a drzejší – snaží se dokonce vlézt do uzavřeného hrnku
  • červená dioda oznamuje že baterky už kon…

Pro všechny, kteří zůstali doma zde budeme uvádět občasné zpravodajství.

Den čtvrtý – Krokodýl

Krokodýl Kamil Dnes jsme se probudili a zjistili jsme, že něco není v pořádku s naší vodou. Po nástupu a snídani přišel papoušek, aby si načepoval vodu, protože u něj taky došla. Řekl nám, že nejspíš za to může krokodýl Kamil, který má brloh nedaleko. S tím jsme si dali souboj o vodu a vyhráli jsme. Po zbytek dopoledne jsme byli na zebřím dopravním hřišti a snažili se, aby nás policajti nenachytali při nějakém porušování pravidel zebřího provozu. Po obědě, ke kterému byly kašpárky, jsme zjistili, že voda zas teče nějak méně. Zebra nám poradila, že si musíme udobřit krokodýla, aby nám prošťouchl trubky. Nejdříve jsme proto v okolí jeho brlohu našli zašifrované názvy jeho oblíbených pohádek a potom mu některé z nich zahráli jako divadlo. To byly příběhy „Krokodýl Kamil a jeho velký ocas“, „Jak krokodýl Kamil připravoval ohňostroj pro svou milou“ a „Jak se krokodýl naučil hrát na ukulele“. Večer jsme pak prokázali odvahu na cestě po svíčkách, kterou pro nás krokodýl Kamil připravil a dostali za to od krokodýlích strážců sladkou odměnu. A pak dobrou noc!

Den třetí – Zebra

Kytara Dopoledne za námi přišla zebra a pověděla nám, že bychom se měli naučit dvě písničky a jednu z nich zahrát na kytaru. Problém byl ovšem v tom, že kytara byla 7 metrů dlouhá a ležela na zemi v lese. Museli jsme se proto naučit přeskakovat ze struny na strunu, abychom stiskli správný akord. Zároveň jsme se všichni naučili zazpívat táborovou hymnu. Odpoledne se začala obloha mračit, tak jsme si v lese honem nasbírali nějaké omalovánky od papouška a vyráběli pak v jídelně obrázky a koláže za světla svíček. Po číně, která byla k večeři, jsme se všichni vykoupali a šli spinkat. Hají!

Den druhý – Papoušek

Ráno nás přivítal papoušek, který poztrácel svá pírka. Většinu z nich jsme našli v blízkém okolí, ale tři největší si přivlastnili pašeráci. Vůdce pašeráků se s námi domluvil, že mu pomůžeme pašovat věci přes poušť a za oplátku nám pírka dá. Vše dobře dopadlo a pírka jsme získali. Odpoledne jsme se vydali po zprávách, ve kterých byly ukryty názvy zvířat. Po návratu jsme dostali dárek – podklad pro koláž. Pro barevné papírky, které koláž tvořily, jsme běhali do lesa. Večer jsme se vydali krást čokoládu od čokostrážce, co nejvíce potichu.

Den první – Příjezd

Dojeli jsme dobře. To je asi hlavní zpráva dne. Po tom, co jsme odjeli ve 13:21 z nádraží Vršovice, jsme ve 15:07 dorazili do zastávky Trhový Štěpánov. Odtud jsme šli cca 8 km do tábora. Zde jsme se rozdělili do stanů, vybalili prostěradla a spacáky, našli si v lese nástupová trička, zapálili slavnostní zahajovací oheň, zazpívali několik písniček a pak šli spinkat do svých nových dočasných příbytků…

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Dnes je: 06.02.2023
Svátek má: Vanda
Zítra slaví: Veronika

Narozeniny slaví

10.02. - Dominika (17)
11.02. - Maty (19)
15.02. - Mates (27)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy Městská část Praha 10