Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

PAKAPOKR - BIGMAC pro dospělé

Lhotka u Mělníka, 1 – 3.10. 1993

Akce dosti bláznivá i když s jednou vadou. Michal a Luděk z toho opět vyšli bez šrámů a zblblých očí. Sraz v Holešovicích v 16:00 stíhám dosti špatně, jako ostatně vždy. Po dojezdu do Lhotky se zabydlujeme a večeříme. K pozdějšímu večeru odcházíme nad velký tunel a zde se rozdělujeme do 2 skupin. Rozdělení skupin nám čte Konopík (jediný dětský účastník – má již splněnou zkoušku). Rozhodnutí znělo, že nebudeme topit a tak vedro nebylo, ale zima také ne.

Časně zrána po snídani kolem 10 dopolední odjíždíme vlakem do zastávky Kanina (ne konina). Ještě před vystoupením z vlaku nám Brouk s Luďkem zavazují oči. Od vlaku jsme vedeni a vlečeni ve tvaru hada asi 3 km daleko. Dosti zblbnutí jsme zachvíli, což je jasné když máte hodinu zavázané oči. (ale co slepej si musí zvyknout). Po té co oči naše spatřili světlo, zazněl úkol: „Co nejrychleji do tábora. Zde máte mapu.“ Dostáváme mapu, ale je ofocená tudíž barvy značek nejsou moc dobře rozeznat. Odpoledne je ve víru vařením a jezení hruškového kompotu, načež osobně nemohu zapomenout. Bylo ho strašně moc. Večer dle jistých indicií, které získáváme za různé sportovní výkony, hledáme po baráku části zprávy. Ta nás posílá činit jisté úkoly do zdejších již temných lesů (sehnat šípek, proplazit se tunelem, složit básničku atd.). S tímto arzenálem se blížíme k místu kde včera proběhlo dělení do skupin, kde probíhá vyhodnocení. (jak skončilo to již nevím)

Mám dojem, že dnes se nic tak zvláštního nestalo. Jen Nikola s Konopíkem a svým psem sbírá žaludy na své kuchařské pokusy. Vlak jsme stihli bez problémů.

Báseň pro účely hry od skupinky Jezule, Nikola, Beruna, Jakub)

Do vody jdi oblečen,
do lesa zas v sukni
a do jámy mamutí,
tam si klidně hupni.

Na maliny s lopatou,
na šišky zas s lžící,
kdo tohleto vymyslel,
to však víme všici.

Vyhledej si úkol,
který je ti dán,
rozhlédni se kolem,
nejsi tady sám.

Jsou to všichni kamarádi,
kteří všechno znají
a na radu kamaráda,
přece všichni dají.

Ale v noci v lese sbírat kopr,
to je přeci PAKAPOKR.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy