Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Planeta Skogamandra

Polnička, 24.-28.10.1996, podzimní prázdniny

Již po zhlédnutí asi o pouhých 14 dní dříve bylo jisté, že tělocvična uvnitř objektu bude přínosem. Tato akce oplývá připravováním opravdu na poslední chvíli, jelikož dost dlouho nebylo jasné kam pojedeme a tak tedy na program zbylo méně času než obvykle. Konala se pouze 1 porada a přesto to vyšlo celkem schopně (poučení na jarní tábor – stačí jednou a dost). Sraz je na hlavním nádraží ve čtvrtek odpoledne.

Vlak kterým nás ČD dráhy vezou jest zajímavý (je to nová řada vozů), je plný lidí a napůl kuřák. Cestou zjišťujeme zajímavou věc a to že Macek jest ve vlaku přítomen pouze svým baťohem (šel kupovat baterky a zřejmě vlak nestihl).

Štastně dojíždíme do Žďáru nad Sázavou, kde již čeká Vašek s autem a příslušníkem městské policie, kterému se nelíbí naše Š1203, či spíše její umístění na povrchu zemském. No po naložení věcí nastává odchod směr Polnička pod vedením vedoucího Michala Vitouše (či Brouka). Cestou nám přijde že některá místa jsme již viděli, ale přesto asi po hodině míjíme ceduli Ždár nad Sázavou přeškrlou silnou červenou čárou. Vašek se postupně autem vrací pro účastníky, kteří raději cestují po čtyřech kolech. Naše vrcholové družstvo v již neznámém složení dochází až do cíle dvojkou.

V budově nastává všeobecný chaos a to ještě večer má začít hra. No po ubytování jak v pokojích tak na galerii nad tělocvičnou, večeři, vyzkoušení všech věcí v tělocvičně (hlavně osvětleních), kazeťáku od Marušky (včetně zesilovačů umístěných v tělocvičně) může začít hra dle rámcáku. Brouk se souká do admirálského obleku, v tělocvičně nastává tma, ovšem nejsložitější se jeví sehnat dohromady všech přes 50 účastníku a uvést je do nemluvícího stavu, nenásilnými metodami. Říká se opakování matka moudrosti a tak až druhé vstoupení všech do tělocvičny jevilo se nám akceptovatelné. I nastalo pro některé možná delší povídání Admirálovo, jest nám přiblížilo veškeré pojmy a názvy, které nás nyní obklopují. Vyprávění je soustředěno do příběhu o myši jménem Algernon. Nyní následuje zkrácená verze příběhu (plná verze je slyšet na tel.: 402 64 76 (od 20:00 do 20:30)

"Lidé od pradávna prahli po tom vědět více, více si pamatovat a více znát. I proto byl vynalezen jakýsi preparát, který podporoval a znásoboval činnost mozku v těchto oblastech. Jak už to chodí nejdříve se preparát odzkoušel na zvířecí říši, byl tedy naočkován myši. Brzy se ukázalo že to opravdu funguje. Vložili-li jste do bludiště obyčejnou myš a tuto bylo zcela jistě znát jak to které myslí. Testování tedy prošlo a posléze byl nalezen ne příliš chytrý a vzdělaný člověk, kterému se preparát naočkoval. Předpoklady se začaly zanedlouho plnit a zmíněný člověk se vzdělával stále více a více. Začal v pohodě mluvit několika jazyky, vyznal se ve všech vědách, umění, řemeslech ale tím se stále více odcizoval od normálních lidí. S testovací myší, jež dostala jméno Algernon se počaly díti podivné věci, které na sebe nenechaly dlouho čekat i u člověka. Skončilo to smrtí obou dvou.

Po té myši jest tedy pojmenovaná loď na které se nacházíme a kterou pokojně plujeme vesmírem. Až se ovšem zítra ráno probudíme ocitneme se na planetě Skogamandra a naším zítřejší úkolem bude prozkoumat tuto planeta (každá posádka za sebe i když si posádky navzájem pomáhají). Admirál nás dále seznamuje s obsazením jednotlivých posádek (celkem jich je 5).

Zde zápis z neočekávaných důvodů končí.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy