Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Prázdninová akce Kmene 1996

Šumava, 4. – 7.7.1996

Některé akce u Tuláků mají již svou tradici. Taková je prázdninová výprava do Husince. Tedy říká se tomu tak, ne vždy však se jedná jen o Husinec. Tentokrát jsme ve složení Wedny, Konopík, Veverka, Michal, Myšák a Macek začali své červencové putování po Šumavě v Kubově Huti. Čtvrtého července jsme stanuli na malém šumavském nádraží a vydali jsme se jen kousek za obec, abychom přečkali noc. Z kousku cesty nakonec vzešlo několik kilometrů, ale chtěl jsem mít jistotu, že nás nikdo nezvaný nenajde. Pod černými plachtami, které by mohly vyprávět, jsme přenocovali a mladší Tuláci byli opravdu ohromní.

Věděli, proč mají být tiše a že po nás nic nesmí v lese zbýt. Ráno jsme se vrátili do Kubovy Hutě, kam za námi dorazila i Nikola a byli jsme kompletní. Naskytly se dvě možné cesty našeho dalšího putování a Nikola nezklamala. Zvolila si cestu s celou výstrojí přes vrchol Boubína, namísto pohodlnějšího cestování přes Soumarský potok. Demokraticky ovlivněni jsme hlasovali, kudy dál a Boubín to vyhrál. I já jsem zvedl ruku pro kopec a doplazil se s krosnou tak, jako všichni nahoru.
Ale jen v duchu jsem si slíbil, že kdyby se znovu naskytla stejná situace, Soumarák by to vyhrál! Toulali jsme se dál až do Volar, cestou jsme i zakufrovali a místo do nížiny vylezli na nějaký „zapomenutý“ vrchol těsně před Volary. Nakonec jsme zamířili do Husince ke koním pana Oulického, kde naše prázdninové putování dospělo ke svému konci. Podívali jsme se i na jakýsi jarmark plný stejného zboží, které se dá opatřit i v Praze, nespatřili jsme prezidenta Havla, který tentokrát na oslavy Husa nepřijel a vydali jsme se domů. Prázdniny byly v plném proudu a před námi byla vidina tábora v Zemi Fantazie. Přáli jsme si, aby se nám vydařil.

Michal

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« listopad 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Všechny události

Dnes je: 28.11.2022
Svátek má: René
Zítra slaví: Zina

Narozeniny slaví

26.11. - Timur (15)
05.12. - Vojta Beg. (17)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy