Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Proč děláte další oddíl?

BerunaMilé tuláctvo, v posledních dnech jste někteří přišli do styku s informacemi o vzniku nového oddílu Poutníci, který se ve svém letáčku odkazuje na oddíl Tuláci. Pro ty z vás kdo má z těchto informací v hlavě „guláš“ je zde malé vysvětlení.
Tuláci nezakládají nový oddíl, ani se nerozdělují na ty s modrými a červenými čepicemi. Oddíl Poutníci zakládají lidé, kteří léta působili v oddíle Tuláci (někteří i 17 let) a v průběhu let z oddílu odešli. Odchod lidí z oddílu je věc zcela přirozená, jak na straně dětí tak vedoucích. Důvody k odchodu jsou různé – zaměření se na jinou činnost, ztráta zájmu o oddílovou činnost, nesouhlas se směřováním oddílu, stěhování do jiné lokality, zaslepení kolemjdoucí bohyní aj. Zejména nesouhlas se směřováním oddílu odvál nejvíce vedoucích a právě někteří z nich chtějí tvořit oddíl tak, jak tomu bylo za jejich členství.

Z hlediska počtu dětí, kteří vyhledávají celoroční činnost v oddílech našeho typu, je tento styl samozřejmě špatný, měli bychom své síly spíše spojit než rozdělovat, nicméně je každého svaté právo dělat si v rámci právních a etických norem, co chce. Tuláci byly vždy oddílem otevřeným a všichni, kdo z něj odešli, tak učinili dobrovolně a to buď z důvodů zaměření na jinou činnost nebo nesouhlasu se směřováním oddílu. Jediný kdo by mohl být obviňován z mírného nátlaku je Beruna, který se nikdy netajil snahou měnit staré a vyčpělé vedoucí (včetně sebe) za ty mladší a nadšené. A nakonec konkurence je zdravá, že?

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2019 »»»
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Všechny události

Dnes je: 18.02.2019
Svátek má: Gizela
Zítra slaví: Patrik

Narozeniny slaví

15.02. - Mates (23)

Kalendář