Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Putování za vánoční vločkou 2009

opičákTato jednodenka se uskutečnila v rekordně malém počtu Tuláků. Celkem se nás sešlo na zastávce tři. No nic, Nasedli jsme do žlutého autobusu a uháněli směrem Liberec. Cesta uběhla jako nic a my mohli začít obdivovat liberecké tramvaje. Když jsme vystoupili z tramvaje, byli jsme u cíle – liberecká ZOO.

Nejprve jsme si koupili vstupenky a poté jsme se vydali za zvířaty. Zoo je sice menší, než v Praze, ale stejně to stálo za to. Na klecích visely docela vtipné cedule, které upozorňovaly, že nemáme zvířata krmit, že se ničí příroda atd. Koneckonců, koukněte se do fotogalerie. Krásné byly žirafy a opičáci kteří se v kleci stále pošťuchovali, běhali a dokonce i kopulovali. Procházeli jsme zoologickou a najednou jsme uslyšeli hrozné rány. Koukli jsme se tedy za klec a uviděli kozy, nebo spíše kozly, kteří se prali o své samice. Obrovskou rychlostí do sebe narazili a zapřeli se do sebe kly a začal souboj. Takto se to opakovalo mnohokrát. Když jsme procházeli kolem geparda, nikdo z nás nesebral odvahu k němu strčit prstíček, i když jsme se hecovali.

ŽirafaU buřtostánku jsme si dali výborné langoše a potom jsme šli dále. Šli jsme si tak po cestě a vidíme nějaké utíkající děti. Jakoby si dávali závody ve sprintu. Od pravdy nebylo daleko. Vedle cesty byl radar a každý si mohl vyzkoušet, jak rychle běží. Nejrychlejší byl Opičák, kterému se na radaru rozsvítilo asi 25 km/h. Ale Matěj s Davidem k němu měli velmi blízko. Ještě jsme si na konci zoo roztočili otáčivé dveře a šli jsme na tramvaj.

PlameňáciPodařilo se nám to stihnout tak, že Opicčák s Matějem, kteří jeli jiným směrem než do Prahy, stihli správný autobus a nemuseli jet vlakem, kde by ještě přestupovali. To je velmi potěšilo. David ještě chvíli čekal na autobusovém nádraží a potom také odjel. I když to byla jednodenka ve třech lidech, líbilo se nám to.

Fotky zatím pouze zde

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« listopad 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Všechny události

Dnes je: 28.11.2022
Svátek má: René
Zítra slaví: Zina

Narozeniny slaví

26.11. - Timur (15)
05.12. - Vojta Beg. (17)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy