Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

S JEBE do nebe

aneb od revoluce podnikatelem snadno a rychle – Bigmak 96

Bolkov , 4 – 6.10. 1996

Po nesčetném počtu telefonátů z důvodů jídla, programu, účasti lidí kvůli vyřízení slevenky atd, jedu já, Michal, Ája, Rákosníček, Konopík a Kapucínek vlakem a zbytek tedy Myšák, Jezule, Jakub a Macek autem. Vlak je sice rychlík ovšem 169 km do Hosinného, jež jest 11 km od Bolkova, jede přes 3,5 hodiny.

Cesta proběhla ve znamení přesouvání do jiných vagónů a spousty lidí, ovšem seděli jsme. Na nádraží v Hostinném čeká již Kuba a tak na dvě várky odjíždíme do Bolkova, kde již voní večeře a je příjemné teplo. Náš střelený program začíná již dnes a to revolucí 17.listopadu, která probíhá nahoře v pokoji a poté setkání s Jiřinou Jiráskovou a Václavem Havlem ve Vinohradském divadle (kuchyně).

Zbytek večera, spíše dopůlnoční chvilky trávíme povídáním v kuchyni. Spáti jdeme kolem půlnoci všichni nahoru kde jest kruté vedro, ale v noci to ušlo, i když spacák se používal spíše jako polštář.

Ani nevím v kolik ráno jsme vstávali, určitě časně, jako vždy. Dnes byla na programu kupónová privatizace ve svých několika kolech. Kupónové knížky a kolky je možno získat na ministerstvu financí za příslušný finanční obnos (5 švestek). Se vším řádně vyplněným se odeberete na ministerstvo privatizace kde vás řádně zaregistrují. Poté se po zahradě a přilehlém okolí objevily papíry reprezentující jednotlivé podniky vstupující do kupónové privatizace. Je sice pravda že mladší účastníci mají jisté problémy s pochopením výše uvedeného zaměření této akce, ale co, s tím se dalo počítat. Po těchto několika kolech a výpočtu počtu umístěných akcií obdrží každý příslušný obnos za akcie, který bude použit do dalšího programu.

Oběd je jak už to bývá a čas poobědní je využit k sestavování soukromých společností. Odpoledne je tedy ve víru transformace naší ekonomiky. Každý kdo dostal příslušný obnos (šekem) se musí dostavit do Kreditní banky Plzeň, kde s jistými ztrátami obdrží co je mu psáno. Další čas je věnován k registraci společností (předcházela samozřejmě přednáška ministra privatizace Ježka) o tom jaké společnosti lze v našich upravených pravidlech vývoje založit. Zajisté nejzajímavější jest společnost duální, kterou může založit jeden muž a jedna žena, ovšem vše musejí dělat společně (opravdu vše). Mluví za své to že nikdo ji nezaložil. Odpoledne jest obohaceno o zájezd na Kanárské ostrovy s Fisherem, který vyhrál Myšák s Broukem. Zakládání společností a jejich činnost pokračuje do večera, který volně přechází v noc a také zábava volně přechází na mafiány. Hra dosti záludná převážně u osob stále mrtvých (no nebude jmenovat).

Nedělní ráno je obohaceno o Jezulinu hru, která spočívá v činnosti ve dřevníku. Je tam několik zajímavých otázek, jablko na snědění, pohledy které se posílají komu chceme z těch kdo tu s námi chtěli být a nemohou či i těm jež tu jsou, a kreslení obrázku na téma jež si již nepamatuji. Následuje úprava pravidel pro zdanění, výpočet daní a sociálních dávek, odpis zrušených společností a hlavně výstava. Ta spočívá v předvádění činnosti jednotlivých firem a celý program je završen vyhlášením titulů Prdlouš BIGMACu 1996 Tento titul získal Macek za své mimořádně podvolení se pravidlům hry a Myšák za dokonalé mimoňství I.řádu.

Cestující na cestu zpět doznali jistých změn jak ve tvářích tak v obsazení dopravních prostředků. No Ája se vyměnila s Myšákem v cestě autem. Vlak byl stihnut akorát a cesta do Prahy probíhala ve znamení zívání a několika pokusů hráti ve vlaku mafiány.

Beruna

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy