Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Sázení stromků za blbce 1995

Soběšín, 8.4.1995

Tato narychlo organizovaná akce neoplývala sice velkou účastí, ale myslím, že to stačilo. Co, kde a kdy se koná jsem se doslechl z radia v úterý večer. Nevím co to mělo za smysl, ale organizátoři nevzkázali ani nezanechali v radiu žádny kontakt. Pídění bylo úspěšné a tak akci přebírá do svých rukou Brouk, kterýžto nakonec nejede. Soběšín není daleko od Prahy (asi 80 km) ovšem po dráze je to půldenní výlet. Z tohoto důvodu se scházíme v nekřesťanskou hodinu 5:50.

Na nádraží v Čerčanech nás jednostranně vítá sníh. On je rád, my ne. V Soběšíně vystupujeme kolem 9 hodiny. U vlaku opravdu stojí člověk jenžto nás vede pod stráň kterou je třeba osázet. Lidí je zde poženhaně a tak se dosnes divím, že všichni přežili. Vemte si to, že na 1 m od sebe kope třebas 15 lidí motykou do dosti kamenité stráně.
Odbila 10:30 a první várka stromků padla již do země. Následuje občerstvení z vlastních zásob a začínám prosazovat odchod.

Nikola říká:„Zachvíli půjdem, přece už nepřivezou další sazenice.“
Chvíle uběhla rychle a stromky jsou tu.
Od závazku, že každý ještě jeden trs, setrváváme až do konce. Nutno dodat, že Nikola dobře odolává častým prosbám a zanechání práce a odejití pryč. Na konci obdržíme diplom a odcházíme na ČD zastávku Kácov.
Dětem říkáme:„Vlak, kterým jedeme domů, zde nestaví.“ Po hodině cesty zjišťuji nepříjemnou věc. Vlak nejede 17:47, nýbrž 16:47. Tempo cesty se výrazně zrychluje a tak 5 minut před odjezdem lokálky vbíháme do vesnice. To mezitím stačilo začít a přestat dost hustě sněžit. Celou tuto cestu již známe. Jestli pak víš kdy jsme šli tímto krajem a končili jsme před Kácovem ?

Murphyho zákony se opět potvrdily. Pospícháte-li na vlak, nádraží je zásadně 1 km za vesnicí. Monty má natažené kolenní vazy, ale přesto stíháme. Ve vlaku Wendy utrousila: „Příště na výpravu s někým normálním.“ Před 7:40 večerní stojíme u školy.

Ještě se vrátím k názvu akce. Sázení stromků za blbce. Na každý zasazený stromek mohl dotyčný umístit kartičku, tzn. napsal na ní jméno toho blbce. Využili jsme této věci a zasadili stromek za všechny známe Tuláky i netuláky, za některé i 2× (třeba za Brouka).

Účastníci: Beruna, Nikola, Wendy, Konopík, Rákosníček, Monty, Pytlák, Iveta

Výprava se povedla. Všechny může hřát u srdce, že se najdou lidé kteří umí přirodě pomoct. Počasí se vyčasilo, i když tu a tam sněžilo.

Beruna

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Dnes je: 06.02.2023
Svátek má: Vanda
Zítra slaví: Veronika

Narozeniny slaví

10.02. - Dominika (17)
11.02. - Maty (19)
15.02. - Mates (27)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy Městská část Praha 10