Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Semtamník č.55 - pouštní

Semtamník č. 55 vyšel poslední den tábora. Další číslo oddílového časopisu se skládalo bezmála čtyři měsíce. Rozhodli jsme se pro publikaci až po táboře, jelikož jsme do něj mohli připsat i nějaké aktualitky.

 

55Na počátku klasicky najdete seznam akcí budoucích. Rozpis výprav je zde až do června 2014. Data ale nejsou definitivní. Vše se ještě může změnit. Proto sledujte náš web. Úvodník tentokrát sesmolil jeden táborový večer Beruna a je v něm popsáno, jak probíhal úprk před pouštním červem. Zároveň informuje o akci k příležitosti 30 let oddílu.

Oddílová poRADnA přibližuje zákulisí oddílu. Jak se rozhoduje o výpravách a kde proběhly velké rady. Okénko do kroniky nás přenese na začátek července, kdy jsme se vydali na letní puťák do Nasavrk a kolem přehrady Seč. Pětidenní kronika se psala přímo ve večerních hodinách v kempech u ohýnku. Navštívili jsme několik zřícenin, jednu rozhlednu a asi 4× brodili Chrudimku.
Následuje další zápis z kroniky. Amazonka popisuje trable první skupiny při puťáku pro starší na táboře Velboud Bloud.
Trochu táborové poezie o císařovi nám napsal Hynek. Krátké básničky o kadibudce jsme dostali od dětí při jedné hře.
Tabulka shrnuje bodování za celý rok – klasicky vyhrál s velkým přehledem Tomáš.
Nová rubrika Tulácká kuchařka nám bude i v dalších číslech přinášet recepty na tradiční tulácká jídla, která kuchtíme na výpravách. Vaříte rádi? Tak tato rubrika je přímo pro vás. Okénko do přírody se tentokrát tematicky zaobírá pouštními zvířaty. Na dalších tří stránkách popisuje Mates jeho dobrodružství se spolužáky na Východním Slovensku v NP Poloniny, kde přebýval týden pod stanem a bál se, aby nepřišli medvědi. V rubrice Ze schůzky jsou otázky kladené účastníkům schůzky. Najdeme zde i odpovědi. Sami si můžete vyzkoušet, jestli uhodnete, kdo má rád červenou barvu a kdo má nejoblíbenější zvíře medúzu. Na konci nechybí hádanky a úkoly za body do bodování. Některé nám vyrobil Tom. 

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Dnes je: 06.02.2023
Svátek má: Vanda
Zítra slaví: Veronika

Narozeniny slaví

10.02. - Dominika (17)
11.02. - Maty (19)
15.02. - Mates (27)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy Městská část Praha 10