Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Šerifův dům

Plánek Šerifova domu

Nýčovy domky 14. – 17.11.2008

Kolem půl osmé večerní se otevírají dveře starého šerifova domu, který se v našem pojetí nachází v Jizerských horách poblíž přehradní nádrže Souš. Plánek, který jsme získali na podzimních prázdninách v Polničce odpovídá skutečnosti.
Nacházíme několik indicií že kterých se dozvídáme, že v 11 večer máme nahlas přečíst podivné heslo pokud chceme …

Jedenáctá je tu hned a tak vyslovujeme zaklínadlo: ANAL NATRACH ULTRAS DETCHAM DUCHI ENVI ELBE a čekáme co se bude dít. Chvíli se neděje nic heslo tedy stále opakujeme až se rozlétnou dveře a s řevem se přiřítil duch. Nadával jako špaček proč ho budíme ze spánku. Snažili jsme se mu vysvětlit situaci ale než jsme se nadáli duch sebral jednoho z nás a zmizel v okolní tmě.

Údiv nad zjevenímVydáváme se za světlem do tmy kde nacházíme unesenou osobu přivázanu ke stromu a duch se prochází kolem. Máme šanci zajatce získat pokud budeme tak tiše že duch nás neuslyší.
Duch trpí samomluvou a neustále si pro sebe něco říká. Díky tomuto jsme úspěšní a zajatce získáváme zpět. Vracíme se zpět a užíváme si sladkého spánku až do rána.

Sobota

Ráno nás vítá mlžným oparem a šesti stupni. Dopolední program vyplňuje cesta po 9 místech které jsme nalezli popsané pomocí souřadnic GPS včera po příjezdu do domu. Mlha padá stále více a viditelnost ubývá. Do oběda stíháme pouze 4 místa z nichž na jednom nic nenacházíme. Na ostatních místech nacházíme vždy křížek a poblíž něho zakopané pouzdro s indicií. Jsou to podivné vzkazy které dle prvního náhledu směřují k objasnění staré vraždy a potažmo i chyby kterou šerif při vyšetřování udělal.

Hledáme důkazyOdpoledne se mlha bohužel nezvedla, ale další místa na sebe nedala čekat. Do večerních hodin jsme obešli všech 9 míst a máme 7 důkazů, neboť na 2 místech byl někdo zřejmě rychlejší. Z nalezených důkazů nejsme zatím moc chytří. Sobotní večer opanovává hra s názvem Bang, kterou se vedoucí učí od dětí.

Neděle

Ráno a dopoledne krásně prší. Na programu je Šerifiáda, tzn. musíme dokázat duchovi šerifa, že jsme lepší než on. Déšť silně komplikuje situaci, přesto vyrážíme na 3 hry ven před chatu. Mokro je všudypřítomné a tak zachvíli se již hřejeme u kamen a vyrábíme co nejsložitější papírovou skládanku a pak hrajeme Železniční expres (stolní hra).

Přehrada SoušOdpoledne se zvedá mlha a ustává déšť. Vyrážíme na procházku k přehradě Souš, která se nečekaným odbočením ze silnice stává celkem zajímavou. S přesvědčením, že všechny cesty vedou … se neustále vzdalujeme od původního směru, kterým se máme vracet. V hodině kdy se začíná stmívat se rozdělujeme na tu část, která jde zpět po známé cestě a skupinu, která se pokusí dobýt obydlí jiným směrem.
Cesta neprozkoumaným směrem se vyvýjí bezproblémově, nacházíme turistickou značku, stáčíme se tím správným směrem, potkáváme běžce, který nám potvrzuje naší hypotézu, že tudy se do cíle dostaneme. Vše jde jako po másle, až do chvíle kdy za úplné tmy odbočujeme na modrou značku směr dolů. Hlavně, že máme všichni v baráku na stole čelovky že. Přežili jsme a dorazili do baráku asi po hodině. První skupina se již hřála u kamen.

Večer dle nalezených důkazů zkoušíme sehrát scénku, jak to kdysi bylo. V 11 hodin vyvoláváme heslem ducha, který přichází ze sklepení. Zhlédne scénku, uzná že kdysi jako šerif udělal chybu a za odměnu nám přenechává něco co je ukryto v tajemném sklepení plném pavouků a věcí. Ještě než zmizí ujišťuje nás, že strašit nás nepřestane.

Druhé zjevení duchaVe sklepení nacházíme šerifovu závěť, která v sobě na první pohled neskrývá nic zajímavého. Když ale ponecháme závěť chvíli nad svíčkou, objevují se v ní skrytá písmenka. Dočítáme se, že šerif má (přesněji měl) druhou polovinu mapy a zanechal jí v zásuvce svého psacího stolu. Píše dále, že se celé léta snažil najít místo na mapě označené, ale neuspěl. Máme tedy další cennou informaci, leč nemáme druhou polovinu mapy.

Pondělí

Dopoledne svítí krásně sluníčko a to proto, že dnes balíme, uklízíme a odjíždíme. Závěrem můžeme konstatovat, že všichni přežili, duch nás strašit nepřestane, vedoucí se naučili od dětí Bang (karetní hra), je nebezpečné vysedávat v zimě na WC a pořadí ve hrách jest ve složení Čip (zlato), Matěj (stříbro), Večerka, Kuba, Lukáš (bronz). Toto pořadí se samozřejmě promítne do bodování.

Více foto z této akce najdete v našem fotoalbu.

Nalezené důkazy a závěť

DůkazyDůkazyDůkazyZávěť

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy