Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Stvořitel (a Antéňáci)

Otradovice, 1. – 3. 3. 2013

otradovice-3-nahled Při průletu rojem meteoritů byla poškozena jedna z palub. Posádka musela rychle reagovat na oranžový kód a ukrýt se do vzduchotěsných komor. Při té příležitosti se zjistilo, že několik členů se z neznámých důvodů pohybovalo v jiné části lodi, než mělo. Byli kapitánem napomenuti s přihlédnutím k důvodům. Těmi byly ve většině případů city, nedostatek zábavného čtiva a hlad. 

Před námi i za námi pusto. Vše stabilní.

Konečně se blížíme k hvězdnému systému, který obsahuje více než tři nehostinné malé horké balvany. Podle dostupných informací a aktuálních zjištění obíhá kolem hvězdy menší velikosti pět planet. Tři z nich skýtají naději na rozvinutější životní formy. První je příliš horká a pátá naopak pokryta vrstvou zmrzlého dusíku. Tam tedy jakýkoliv život nepředpokládáme. Ale po zkušenostech z Furnitury nelze vyloučit život nikde. Zdá se, že vědomí a jistého druhu inteligence může dosáhnout i zdánlivě zcela neživá věc.

Opožděně jsme oslavili kapitánovy narozeniny. Během letu kosmickou pustinou si totiž vzal osobní volno a v kajutě si udělal relaxační centrum, kde nechtěl být ničím rušen. Teprve po potvrzení zprávy, že na čtvrté planetě systému před námi jsou patrné známky plánovité činnosti, (jeden ze znaků osídlení) se rozhodl kajutu opustit a vrátit se svěží na velitelský můstek. Na planetu dorazíme během dvou až tří dnů. bude výsadek.

 Zapsala: první důstojník Arien

Pátek 1. 3. 2013

Potkali jsme se na Masarykově nádraží. Bylo nás tam jenom sedm, protože ostatní čekali už v Otradovicích. Jelo se otradovice-2-nahled vlakem asi tři čtvrtě hodiny. Od nádraží jsme šli k Zuzance domů.
Jak jsme přišli k brance, už tam čekala Zůza s Ivou. Jirka nás pozoroval z okna. Poté nám dala Iva instrukce, které se týkaly psů. Poté jsme šli do baráku. Pak jsme si vybalili. Někteří hráli ping-pong, a pak šli všichni dolů. Náhle přišel Důstojník se Stvořitelem. Stvořitel měl zelené afro a bílý plášť. Ukázal nám (po namáhavém prosení), jak potopit majoránku Jarem, také nám ukázal, jak z pěti sirek udělat pětiúhelník. Poté nám přečetla Píšťa pohádku o medvídkovi Pú. A pak všichni usnuli. Konec.

Sobota 2. 3. 2013

Druhý den, po snídani, jsme se vydali ven a u branky potkali Stvořitele, který nás pozval do své laboratoře. Tam na nás čekal Antéňák se všemi přísadami, které budou potřeba na všechny jeho pokusy. Ukazoval nám různé pokusy, například jak nafouknout balónek lahví bez toho, abychom použili pusu. Během příprav na další pokusy jsme hráli různé hry. Po dokončení posledního pokusu nás Stvořitel vyhnal z laboratoře. Naštěstí nám Antéňák stihl nenápadně předat zprávu (neviditelným písmem napsanou).
otradovice-4-nahled Dali jsme si tedy oběd a po poledním klidu vyrazili po znameních. První fáborek byl na klice branky. Pokračovali jsme dále po cestě, někdy se u jednoho fáborku objevila zpráva (úkol), který musel být splněn, jinak se nemohlo jít dál. Na konci byla ta nejdůležitější zpráva.
Poté přišli dva Antéňáci, kteří začali mluvit. Docela jsme se divili, ale oni nám vysvětlili, že před Stvořitelem nemluví, jelikož on si o nich myslí, že jsou hloupí, přitom oni jsou mnohem chytřejší. Chvíli jsme si s nimi povídali a jen jsme se zmínili o naší lodi (USS STAR), rozzářili se jim oči a nám bylo jasné, že by jí chtěli vidět, tak jsme se vydali na zpáteční cestu k lodi. Po příchodu nám oznámili, že bychom měli domyslet spiknutí proti Stvořiteli.
Nejdřív nás museli prověřit, jak jsme šikovní a jestli na to máme. První úkol byl přenášení lentilek ze stolu na stůl pouze brčkem a sát a sát. Druhý úkol spočíval v naší taktice naznačování různých věcí (pantomima). Převáděla se dvě témata: Zvířátka a pohádkové postavy.  
Všechno probíhalo krásně, pak ale najednou vtrhl do místnosti Stvořitel a začal je (Antéňáky) chytat a křičet na ně, že skončí ve vězení. Naštěstí stihli utéct ven, jenže nevíme, co bylo dál. Chytil je? Nebo ne? otradovice-5-nahled
Večer jsme hru dokončili, abychom byli připraveni na případnou akci. Vyčistili jsme si všichni zuby, převlékli do pyžama, přečetla se pohádka (medvídek Pú) a dobrou noc.   skončí ve vězení. Naštěstí stihli utéct ven, jenže nevíme, co bylo dál. Chytil je? Nebo ne?
 

Neděle 3. 3. 2013

Po snídani jsme šli s Antéňáky udělat past na Stvořitele, který chodí v půl dvanácté na obchůzku. Z klád jsme postavili past s dvěma východy. Jedním vběhla návnada se Stvořitelem a druhým vyběhla návnada bez Stvořitele. Stvořitel se vztekal, ale z pasti se nedostal. Poté jsme šli na oběd. 

otradovice-1-nahled Tulácké těstoviny nikdy neomrzí a i tentokrát jsme se nabaštili dosyta. Po obědě jsme si zabalili a chystali se na odjezd. Když v tom někdo zpozoroval, že palubní počítač hlásí bílý signál. Všichni se k němu seběhli, ale nikdo si nepamatoval, co to znamená. Tom proto musel doběhnout z půdy dolů pro kroniku. Začali jsme v ní horlivě listovat. Na jedné z prvních stránek jsme našli tento popis: „Hlasy v blízkosti lodi – vyhledejte kapitána Kirka“. Došlo nám, že musíme najít prvního důstojníka, protože ten je tu na komunikaci. Někdo to napsal do kroniky špatně. Začali jsme tedy lítat po baráku a křičet: „Důstojníku!“ Našli jsme ho v jídelně. Připojil se vzdáleně na palubní počítač a zjistil, že to jsou neškodné hlasy. Antéňáci prý vysílají rádio. Stejně nás ale chtěl vidět, protože nám musel vrátit šerpy a části hvězdné mapy.

Asi za půl hodiny jsme se šli ještě provětrat ven na hřiště. Hráli jsme štafetové závody, probíhání a přetahování se s

otradovice-6-nahled

 lanem. Už se chýlil čas odjezdu, takže jsme se sebrali a vrátili se do baráku. Ani jsme se nenadáli a již někdo hlásí: „Oranžový signál!“. Hned víme, že je to únik kyslíku a musíme vyhledat poručíka Katrys se kterou se schováme do
vzduchotěsné komory. Taky jsme to udělali a zachránili se před pohromou.

Jirka nás vzal autem na Čerňák, a proto jsme nemuseli jet vlakem tři čtvrtě hodiny. Někdo se s námi rozloučil již tam, někdo se rozešel až u Hostýnské.

Zapsal: Ježovka, Lili, Večernice, Patrik, Zuzanka, Mates 

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Dnes je: 06.02.2023
Svátek má: Vanda
Zítra slaví: Veronika

Narozeniny slaví

10.02. - Dominika (17)
11.02. - Maty (19)
15.02. - Mates (27)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy Městská část Praha 10