Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Svatošské skály

8. –9.4.2006

Netradičně jsme odlétli Letuškou z autobusového nádraží Florenc. Přistáli jsme před polednem v Karlových Varech. Ale cesta nebyla ledajaká… cestou jsme museli zjistit, kam se to vlastně vydáváme a navigovat pilota dle systému GPS. Naše kroky neomylně vedly k týpkovi, nabízejícímu zvláštní 3 barevný keks… Zásoby těchto dobrot jsme během návštěvy města doplnili ještě 3×. Ochutnali jsme každý druhý pramen (lázeňský), nakoupili každou první lázeňskou oplatku a nakrmili každou třetí lázeňskou kachnu (popř. kačera).

Také pravou nefalšovanou lázeňskou turistickou známku (nakoupili). Posvačili jsme u vřídla (pozn. říhla jsem si u vřídla), kde před námi prchl vrchní, aniž jsme stihli zaplatit…
Šestým autobusem, poněkud přeplněným, díky nám, jsme dojeli do zastávky Svatošská a již po svých modrých pokračovali dál. Zhoupli jsme se na mostku a pokračovali dál…

Po vyluštění několika schiffer (cca 1) jsme hledali fakírské lože. Nakonec Záhořovo lože jsme našli na vysoké hoře. Povařili jsme krabice s rýží, opekli pár točenáčů a vyhrávali na lesy do pozdních nočních hodinek (švýcarských). Mezitím: Tajemní K&K zaostali v tábořišti sami, protože a jelikož již ostatní šli na jih k severním sousedům. Tajemní K&K otočili některé chaloupky ke stromu vchodem, k ohništi zády a zapařili čaj… Zvíře dupe, cosi chroustá, neukousá toho chrousta?

Ráno, raníčko, ach, má zimičko, zmizelo všechno mé teplíčko… brrr.
Chleba pa(štikový), čaj uzený, bereme věci a mizíme. Dlouholeté zkušenosti nám byly nápomocny k tomu, že jsme naše tábořiště zamaskovali takovým způsobem, že by jej nenašel nikdo, snad jen slepý…

Cestou kolem potoka: vyčisti si pravý zub, levý zub, chrupy, chrup a už spinká jako dub, spinká jako dub – nic nebude!!! Jde se dál! Cestou jsme sebrali 251,86 odpadků + 5l plechovčička od oleje… A pokračovali jsme na:

  1. koleno (ovarové)
  2. zápěstí (pravé)
  3. loket (hrad)

Řešení kvízu: C) je správně – vyprala v Biomatu. Mezitím: Potkali jsme spoustu mravenců (první peloton, závodu L’ auf Loket Mans) a cyklistů (druhý peloton prvního závodu již dříve zmíněného).
S heslem na rtech: Poručíme větru, dešti, ty nás, větře, už moc neštvi, jsme se za vydatného větru a blížícího se deště pokoušeli poručiti ohni (narovnej se) a vodě (v kotlíku), aby spolupracovaly. Těstoviny mírně oslizlé po celém svém povrchu jsme do sebe nasoukali – klouzaly jedna báseň… Opět jsme vše důkladně zamaskovali a odpochodovali do podhradí, kde Bílá paní už nedovádí (pozn. odstěhovala se na Okoř). Na prohlídku nebyl čas, přijedeme příště zas. V autobuse do K.V. naše výpary působily na všechny přítomné, dokonce i na teploměr, kterému se zvedla hladinka o celý 1°C, tj. na 22°C.

Na airportu v K.V. jsme chytli první leteckou linku do ráje k ostrovům slunné Havaje (no nic jen do Prahy – ||: v tom se probudíš, to byl jen sééén:|| jen pouhý sen).

Tak končí naše komedie, zlo prohrává a dobro
žije…
Tajemní K&K (2+3 tečky)
dne 22.4. Léta Páně 2006

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy