Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Tajemství kruhů a pravda a lež

Malešice, schůzka oddílu, 19.6.1996

ZNAMENÍ TŘÍ KRUHŮ

Kdo vydržel nespatřit nitro skříňky, která skrývala kruh? Jen ten, jehož vůle byla silná a zvědavost ji nepřemohla! „Nastal čas k otevření Znamení tří kruhů,“ pravil Orr a malé zlaté skříňky, poprvé všechny tři současně, vydaly svá tajemství. Mapka složená z dílů označovala Zakázaný ostrov jako místo, kde je ukryt Kondrian.

A tímto místem nebylo nic jiného, než samotné okolí Landštejna, kam se zanedlouho vydáme. Nikomu nepřipadlo divné vydat se tam, kam je zakázáno… Jen některým nejmladším se zatajil dech.

ROZEZNÁŠ PRAVDU OD LŽI?

V této hře bylo jako námětu použito hry z knihy Soni Hermochové Hry pro život. V předzvěsti úkolu, který přijde na Zakázaném ostrově, přinesl Orr mezi Tuláky jednu z her, při níž si každý mohl vyzkoušet mluvit pravdu i lhát a především snažit se rozeznat, zda lžou, nebo mluví pravdu ti ostatní. Nejprve bylo třeba sestavit si zprávu o tom, co se bude hrát. To zvládl každý, i když se to na první pohled zdálo nemožné. List vypadal jako křížovka, ale doplňovaly se do ní ostrovy písmen, které se hledaly po hřišti. Bylo však třeba podle tvaru najít a doplnit ten správný ostrov. Zpráva všem ukládala pokusit se popsat událost ze svého života. Ať již pravdivou, nebo smyšlenou. Dávala možnost i kombinovat. Cílem bylo popisovat událost tak, aby bylo věrohodná právě ta, která vznikla jen v autorově fantazii, zatímco skutečnost měla vypadat jako neuvěřitelná lež. Kdo si troufal, přečetl svou práci ostatním. Ti pak hádali, co je pravda a co lež. Nakonec sám autor prozradil, jak je to doopravdy. S jednotlivými popisovanými událostmi se tu nesetkáte. Ty se objeví v některém z příštích Semtamníků, budou-li souhlasit jejich autoři.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Dnes je: 06.02.2023
Svátek má: Vanda
Zítra slaví: Veronika

Narozeniny slaví

10.02. - Dominika (17)
11.02. - Maty (19)
15.02. - Mates (27)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy Městská část Praha 10