Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Tajný bod Balů

Na podzimních prázdninách v Polničce 2003 jsme do Kmene přijímali Balůa. A jak o tom napsal, to si můžete přečíst tady a teď.

Ááá, podzimní prázdniny přede mnou i s tajným bodem. Uvidíme, jestli tato výprava bude ta pravá pro sdělení mého tajného bodu, to už je pouze na vedoucích, ale přesto se do Polničky těším už jenom kvůli té tělocvičně s trampolínou a Tulákama.

1. den byl normální, rozkládání trampolíny a veliký zájem o ni. 2., 3., i 4. byly výborný, ale obyčejný. V noci ze soboty na neděli mě cosi probudilo, po chvíli se ukázalo, že to cosi je Pájka. Chvíli jsem se povaloval, trochu ještě spal, vždyť znáte mé buzení. Několik okamžiků poté jsem se dozvěděl, že bych měl jít s ní, hned mi to došlo, tak jsem se bránil, ale po chvíli jsem si řekl, že prostě budu v šoku, ale že mě to přejde a tak jsem šel. Cestou s Pájou jsem měl neuvěřitelné množství pocitů, byl jsem napjatý, vylekaný, cítil jsem strach, ale i radost, která potlačoval strach, smál jsem se a mnoho dalšího…

Později jsme došli do sklepní místnosti, kde stál Kmen. Pozdravili jsme se známým pozdravem „Světlo tvým krokům“ a už to začalo, nadešla ta chvíle a za chvíli mi náčelník Kmene řekl: „Vyber si někoho, kdo má splněno méně než 20 bodů ze Základní oddílové zkoušky a donutit ho dodělat si ji do konce. Dostal jsem košili a znak se slovy jsi v podmínce!

Později jsme se odebrali do svých postelí a usnuli. Ráno jak jsem se probudil, řekl jsem svůj tajný bod Ondrovi a Márovi. V tu chvíli se Ondra dobrovolně nabídl, že do toho půjde, sice neměl ještě hotové ani dovednosti, ale řekl jsem si, že zase nepřivedu do Kmene nějakých „pípa“ a tak jsem souhlasil. Ondra byl můj vyvolený.

Skončily podzimky a já jsem začal Ondru nutit, vymýšlet jak ho povzbudit, někdy až donutit k tomu. Za prvních pár měsíců neudělal Ondra skoro nic. Avšak po půl roce jsem přitvrdil a Ondra začal dělat. Snažil se, dělal bod po bodu jako nějaký stroj. V půli června jsem odjížděl na ozdravný pobyt do Chorvatska a Ondrovi před mým odjezdem chybělo ještě docela dost, tak jsem byl nervózní. Po odjezdu do Chorvatska jsem mohl pouze čekat.

Čekám čekám… „pípíp, pípíp,“ zazvonil telefon a v SMSce stálo „ZKOUŠKA HOTOVA,“ což znamenalo, že můj tajný bod skončil. Ale ještě pořád prakticky jsem v podmínce, ale teoreticky ne, protože do teď si mě Kmen nezavolal a neřekl mi, že můj tajný bod je hotov.

Děkuji…. moc vás blablablablabla… prostě MVMR, mám vás moc rád.

Balů –ček, -áč

Nyní je již Balů stoprocentním členem Kmene, protože tenhle náročný úkol zvládnul. Je jedním ze dvou Tuláků za celou dobu existence Kmene, kdo dostal tento úkol. A prvním kdo jej zvládnul tak, jak bylo dáno… .

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« listopad 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Všechny události

Dnes je: 28.11.2022
Svátek má: René
Zítra slaví: Zina

Narozeniny slaví

26.11. - Timur (15)
05.12. - Vojta Beg. (17)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy