Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Tajný bod Pája

Na výpravě ve Všenorech 3.-5.10.2003 jsme do Kmene přijímali Páju a to v noci ze soboty na neděli. Ten zážitek je zde jejíma očima…

Jak jsem složila zkoušku

Tak začneme tím, že jsme si jako obvykle s Bláťou začaly povídat v posteli po večerce. Když jsme neměly žádné téma, začalo nás zajímat, co si vedle v pokoji velký šuškaj’. Vše, co bylo slyšet, byl jen Michalův „zvučný“ hlas. Bláťa najednou řekla, že se dobře odposlouchává přes skleničku a jelikož jsme žádnou skleničku po ruce zrovna neměly, tak jsme začaly hledat nějakou láhev.

Ale bylo to houby platný, stejnak se z vedlejšího pokoje ozývalo jen „hu, hu, hu… ha, ha, ha… he, he, he…“. Tím náš zájem opadl, začaly se nám zavírat oči, až jsme usnuly.
Jenomže najednou mě „NĚCO“ vzbudilo. Slyšela jsem: „…hlavně ať se nevzbudí Pája…“ hlas patřil Michalovi a druhý hlas, který patřil Blátě, řekl: „Ona už je stejnak vzhůru.“ Co mi zbývalo, tak jsem řekla: „Jo, už nespím.“
Bláťa po dohodě s Michalem odešla a Michal se dal do probouzení Píšťaly. Já jsem mezitím nad vším přemýšlela a puzzle v hlavě se mi dávalo dohromady. Létalo mi hlavou: Píšťala je v Kmeni, Bláťa je v Kmeni, já to nesmím slyšet…
Michal odešel a vzhůru jsme v našem pokoji byli jenom já a Píšťala. Ze mě najednou vypadlo: „Píšťo, já se bojím, že budu skládat tajný bod…“ a Píšťala, ta se jen usmála a řekla: „Neboj.“ Ještě chvíli mi to vrtalo hlavou a usnula jsem…
Po chvíli mě vzbudila Píšťala: „Pájo, vstávej, vstávej, podívej se, co mám na sobě!“ Já jsem jí začala sahat na odznáček, který měla na pravé straně košile a jenom jsem řekla: „To je tuláckej znak.“ „Jo, to je. A víš, co to znamená?“ odpověděla a zároveň se tázala Píšťala. No a co mi zbývalo, než odpovědět, že mě asi povede ke zkoušce. Začínal se mi svírat žaludek. Oblékla jsem se a vyrazili jsme.

Cestou jsme si povídali o tom, jak skládala zkoušku Píšťala a jak mám sevřený žaludek a strašně velký strach. Píšťala mě jen utěšovala, ať se nebojím, že to nic není. Došli jsme až na kraj lesa. Tam začaly být svíčky, po nichž jsme šli až na konec.
Stoupla jsem si před všechny členy Kmene a Píšťala se zařadila. Michal začal slavnostní řeč, až začal mluvit o tom, co budu mít jako tajný bod. Měla jsem všem členům Kmene říct, co si o nich myslím a co cítím v hloubi duše.
Myslela jsem, že spadnu na zem, jak se mi podlomila kolena. Žaludek se mi dostal až do krku a nebyla jsem schopná říct ani slovo.
Názory, které jsem řekla, tu psát nebudu, protože si je přesně nepamatuju. A navíc každý má svůj názor, který všichni nemusí vědět. Možná by to mohlo někomu přijít směšné, když by měl jiný názor, než já. Je to moje věc. Když jsem všechno řekla, Michal se zeptal členů Kmene, jestli potřebují poradu. Ze všech stran se ozývalo: „NE, NE, NE, NE…“ Nevím přesně, co Michal řekl, ale bylo to něco jako že jsem úspěšně složila zkoušku. Potom dal pokyn, aby mi Bláťa dala košili a Píšťalka znak. Dostala jsem, co mi patřilo a byl konec. Všichni mi byli popřát. První byla Bláťa, byla jsem šťastná a štěstím jsem brečela. Cestou zpět jsme sfoukli všechny svíčky.

Když jsme dorazili do baráku, přišla na nás na všechny chuť něco sníst. Berušáček nám namazal chleby se sýrem nebo co to bylo a my jsme spokojeně papkali. Sedli jsme si na pohovku u vchodu a začali si povídat. Beruna, Kachna, Montyna a David odpadli brzo a tak jsme tam seděli MY nejmladší členové Kmene a ten nejfousatější Tulák na světe. Začali jsme si povídat o tom, jak jsem vlastně tu zkoušku složila. Taky jsem se dozvěděla, že kdyby někdo ze členů Kmene řekl, že chce poradu, asi bych měla malou šanci se dostat do Kmene. Naštěstí to dobře dopadlo a já jsem teď jedna z nich. Povídali jsme si o různých věcech, např.: Jestli už někoho do Kmene nevzali a nebo někoho vyloučili. Asi ve čtyři hodiny jsme si šli konečně lehnout. Pak zaznělo jen DOBROU NOC a spali jsme.

Myslím, že jsem o něco bohatší než dosud. Díky moc všem Tulákům. Jste úžasní!

Pája

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy