Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Taková normální výprava do Bolkova

Bolkov, 4. – 6.2.1997

Příjezdem do Bolkova (pro změnu opět AVIÍ s Jirkou) se ocitáme na planetě (bezejmenná) v nějakém domě. Po večeři a vybalení nastává úvod hry. V horním pokoji svítí 2 svíce a hraje hudba. Na stole leží papír, který vysvětluje určitou situaci a leží tam také hromada věcí, ze kterých je třeba si určité vybrat.

Tyto věci slouží k zítřejší večerní hře. Jinak je úvod bez jakýchkoliv postav – jen jsme si vysvětlili situaci a poté co všichni si vyberou příslušné věci odcházejí po trojicích za Hvězdářem, který čeká na rozcestí. Tam se losují kuličky z váčků na tři rody (či posádky) a to jsou Harkoneni, Atreidové a Oriané. Za Hvězdářem je vidět špička naší lodi Algernon. Večer je snaha o diskuzi o jarních prázdninách, ale pokus končí odložením na zítřek.

Spát odcházíme až druhý den kolem druhé noční. Ráno vstáváme klidně mezi 8:30 – 9:00 hodinou. Venku je hezky a tak chceme jít na Černou Horu. Skupina velkých představuje domorodce, kteří se představují před tím než vyrážíme na cestu. Posádky se dozvěděli, že jsme jim sebrali jejich loď. Nechceme si je znepřátelit ale pro jistotu. Víme že posádky lodi Algernon hledají svoji planetu, kde se chtějí usadit. Loď vám vrátíme až poznáte naši planetu a určitě zjistíte že to není ta pravá. Nyní půjdete s námi a musíte si s námi hrát. Posádky vyráží se zavázanými orgány zraku a jdou po hlase. Toto končí po první hře, jelikož by jsme šli na Černou Horu tak 5 hodin. Cestou se zatáhlo a vrcholy se ponořili do mhly. Jíťa se vrací s Kapucínkem a Wendy, kterým se neudělalo dobře. Cesta je zpestřena o několik her ovšem cesta sama o sobě je celkem namáhavá. Dorážíme k lanovce s úmyslem vyjet nahoru. Ovšem ceník poněkud změnil svoji podobu a tak se ubíráme poněkud odlišnou cestou zpět. Cesta zpět je místy po loukách s dosti hlubokým sněhem. Asi kilometr od chalupy nahoře na louce vyhlašujeme soutěž o nejlépe postaveného Michala ze sněhu, která se zvrtne na válení co největších koulí. Ta která měla již 2,5m v průměru se nám rozlomila a tak u druhé, se kterou již děti nemohly pohnout, jsme včas přestali. Poté již jdeme přímo z kopce až ke chalupě. Zbytek sil si někdo vybíjí zvláštním způsobem chození (jako sud, či kotouly z kopce).

Po pozdním obědu a příjemně vyhřáté chalupě dosti lidí usíná a ostatní se věnují velice klidným činnostem, při kterých se většinou leží – zkoušíme hru písmenovku, někdo si plní oddílovou zkoušku, hraje se na kytaru. Kolem sedmé večerní, kdy se v kuchyni začíná vařit večeře začínáme hrát hru pro kterou jsme včera večer vybírali věci. Spočívá v tom že stojíme ve vstupní bráně města a v noci musíme ve měste najít svědka (jedno k čemu, lze hledat cokoliv jiného). U brány máme u sebe 20 věcí, ze kterých musíme 10 odevzdat. Tento výběr proběhl včera večer a dnes každá dvojice obdrží prázdný čtverečkovaný papír s vyznačenou vstupní bránou do města. Jeden člověk (organizující hru – v našem případě Beruš) má u sebe nakreslené město (lze vymyslet jakkoliv a jakýmikoliv překážkami). Každá dvojice pak při každém tahu postupuje městem až najde svědka. V případě že narazí na nějakou překážku musí ji zdolat pomocí oněch věcí. Hra se nám poněkud protahuje a kolem půl desáté odcházím zničen do kuchyně. Po večeři stahuje Brouka od dětí a již od 22:30 debatuje o jarních prázdninách. Je 1:30 a nutno říci že i Brouk uznal že porada byla plodná, ale všeho moc škodí. S radostí všichni skládáme hlavu na lože.

Ráno či spíše ještě kolem 9:30 děti spí. Spolu s Myšákem a Jezulí chystáme snídani a poté vyrážím do venkovních prostor připravit hru. Hra spočívá v projití značené trasy po jednotlivých (7) úsecích. Ovšem není to tak jednoduché. Na začátku jest první sloka básně a ta se musí naučit a u první zastávky ji napsat na papír max. s 1 chybou a poté se naučit další sloku a postupovat dále. Je-li chyb více je nutné se vrátit k předhozí sloce. Na konci hry byla posádkám vrácena jejich loď Algernon. Časově vše klaplo, přesně poté byl oběd a hodinu nato odjezd do Prahy.

Beruna

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy