Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Triumvirát: Výlet na Ronov a smažení lívanců

p4170131-nahled Přibyslav, 16. – 18. 4. 2014

Pátek 16. 4. 2014

Sešli jsme se na Hlaváku. Ve vlaku jme byli jako obvykle v uličce. Půl hoďky před doražením na místo. A abych nezapomněl Jáchym dostal přezdívku ŠPUNT, protože zacpal celou uličku. Vystoupili jsme v Přibyslavi. Prošli jsme kolem sklípku a byli jsme tam. Večeřeli jsme a pak si zahráli Dixit, skošili do spacáků a šli spát. Píšťa nám pouštěla písničky na notebooku.

 

Sobota 17. 4. 2014

Po snídani jsme šli do města. Před obchodem jsme dostali nákupní lístky. Když jsme nakoupili, odlovili jsme keš. Píšťa, Mates a David vyložili nákup a šli jsme na výlet na zříceninu hradu Ronov. Tam jsme odlovili další keš. A ještě cestou objevii hromadu smrkových větví. Lezli jsme nahoru a dolů. Udělali jsme si pár fotek a šli jsme dál. Cestou zpátky jsme se vyfotili u draka (socha poz. red.) a šli lovit další keš. Byla ukryta v pěkném krmítku.
Vraceli jsme se zase kolem tý hromady větví. Všichni se těšili na oběd, Tulácké těstoviny. Ty dělali jen někteří a ti co je nedělali MYLI NÁDOBÍ. Nechtěl bych. Po cestě z hradu Ronov jsem dostal přezdívku Pampeliška. A víte proč? Nevíte? Protože jsem je jed. Při tom, když Šmoulinka, David a Hříbek myli nádobí jsme hráli Dixit. 
Poté jsme hráli šátkovanou a pak někteří zkoušeli udělat do dovedností oheň. Nikomu se to nepovedlo. Za barákem p4170046-nahled byla tyč. No a tak jsme na ní začali dělat opičiny: lenochoda, netopejra, provazochodce a tak. Najednou jsme uslyšeli za oknem rozhovor. Byli to dva muži, někdo a Marcus Licinius Crassus. Chtěli Julia Caesara do senátu. Když rozhovor skončil, ukázal nám Mates na louku a jestli chceme vědět víc ať se tam podíváme. Našli jsme tam toto. (zpráva je v kronice pozn. red.)
Pak si Píšťa vzala dobrovolníky na lívance. Já byl mezi nimi, ale moc jsem toho neudělal. Psal jsem kroniku. Když jsme dělali těsto, začali jsme dělat i těsto na banánovou buchtu k snídani. Ale zjistili jsme, že nemáme kypřící prášek neboli prdopeč. Nakonec jsme jí udělali i bez toho. Když jsme smažili lívance, dělali jsme větší, abychom je mohli vyhazovat. Za chvilku to Mates začal točit. Večeře byla moc dobrá, lívance s pampeliškama. Takto si to také dali Šmoulinka, Špunt a David.
Večer jsme vyslechli další rozhovor. Přijali Caesara do senátu. Pak jsme se dívali na horor – Fimfárum. Mám z toho zážitek na celej život. 

Neděle 18. 4. 2014

 Ráno jsme začali balit a uklízet. K snídani byla banánová buchta, kterou jsme pekli. Na ní byl další krystal. Bez kypřícího prášku byla trošku hutná, ale i tak dobrá. Dávali jsme batohy ven a domejvali nádobí. Dal jsem schnout utěrku, co je na p4170157-nahled pařezu? Další krystal. Tak a máme další. Všechny jsem překecal abychom šli zkratkou. V půlce to odbočilo do háje smíšeného a nakonec jsme prolejzali koleje. Ve vlaku jsme objevili kupé. Hráli jsme Tik-tak-bum. Vlak končil na Smícháči, takže jsme museli pohnout. Díky Šmoulince jsme nepřišli o kroniku. To víte, když se pospíchá. No já jí tam zapomněl. Kvůli tomu by Mates málem jel na Smícháč.
 
Zapsal: Pampeliška

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy