Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Vánoční výprava do Nových Hradů

pc131857-nahled Nové Hrady, 12. – 14. 12. 2014

Pátek

Vlak:

Sešli jsme se na Hlavním nádraží a jeli mathiasem Braounem do Českých Budějovic. Tam jsme přestoupili na druhý vlak, tím jsme jeli do Nových Hradů. Tam nám málem ujel autobus. V autobuse se Diskíto ptal, jesli platí Opencard. Vystoupili jsme u brány do parku, poté jsme vyšli z parku a škrábali se do kopce jelikož u vrcholu byla naše chata.
 

Auto:
Když jsme se po třech nudných hodinách konečně přiblížili k chalupě, hned jak jsme vyjeli na pole, zapadli jsme. Řekli jsme si, že dojdeme pěšky, ale ukázalo se, že po tmě to moc nejde a po 35 minutovém bloudění jsme se vrátili na pole, kde se mezitím Jirka vyhrabal a dojeli jsme k chalupě.

Sobota

Ráno jsme vstali a hrozně jsme řvali. K snídani jsme si dali chleba se sýrem a máslem. Potom jsme našli zaklínadlo v krbu. Potom jsme šli ven a zkoušeli mluvit to zaklínadlo. Potom jsme našli skřítka vánočního. Potom jsme hráli hru podobnou jako pc131769-nahled pašeráky. Když jsme dohráli tu hru, rozdělili jsme se do skupinek. Jedna dělala vánočku, drhá házela pantoflí, třetí navlíkala buráky a čtvrtá zpívala koledu. Potom byl oběd a k obědu byly tulácký těstoviny. Když jsme dojedli, měli jsme siestu a potom pokračovali v úkolech. Potom Píšťalka řekla, že ten kdo chce může jít s ostatními na stromeček, ostatní zůstanou v chatě. Museli jsme psát kroniku.
Až jsme se vrátili, tak jsme šli dělat ozdobičky na vánoční stromek. Celý byl ozdobený. Pak jsme šli nahoru pro dárky. Potom jsme šli zase nahoru a měli jsme chvilku volno. Za chvíli jsme šli dolů na večeři. Byl bramborový salát se sekanou. Pak jsme si mohli dát cukroví a u toho se rozdávaly dárky. Dárky dostali úplně všichni. Až jsme si je prohlídli, tak jsme šli pouštět čmeláky, vosičky a prskavky. Nakonec jsme šli spát.   

Neděle

pc131822-nahled Když jsme se vzbudili, začala pračka. Všichni jsme šli na Diskíta. Pak přišla Píšťa a vynadala nám u snídaně. Ke snídani jsme měli vánočku. A kdo si nesnědl večer čokoládové lízátko, tak mu Iva udělala z toho horkou čokoládu. Pak jsme šli dát zvířátkám jídlo, pak jsme udělali pracně s Tomášem a Hříbkem bunkr.
Potom jsme šli zpátky do chaty. A pak jsme obědvali chleba, pórek. A pak jsme dali zavazadla do auta, pak jsme si hráli, pak jsme jeli s Jirkou na nádraží a pak jsme jeli vlakem. 

Ježovka, Zuzanka, Monster high, Hříbek, Dáda, Vojta Beg.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« březen 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Všechny události

Dnes je: 29.03.2020
Svátek má: Taťána
Zítra slaví: Arnošt

Narozeniny slaví

04.04. - Iva (52)
07.04. - Hříbek (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy