Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Vánoční výprava do Nových Hradů

pc131857-nahled Nové Hrady, 12. – 14. 12. 2014

Pátek

Vlak:

Sešli jsme se na Hlavním nádraží a jeli mathiasem Braounem do Českých Budějovic. Tam jsme přestoupili na druhý vlak, tím jsme jeli do Nových Hradů. Tam nám málem ujel autobus. V autobuse se Diskíto ptal, jesli platí Opencard. Vystoupili jsme u brány do parku, poté jsme vyšli z parku a škrábali se do kopce jelikož u vrcholu byla naše chata.
 

Auto:
Když jsme se po třech nudných hodinách konečně přiblížili k chalupě, hned jak jsme vyjeli na pole, zapadli jsme. Řekli jsme si, že dojdeme pěšky, ale ukázalo se, že po tmě to moc nejde a po 35 minutovém bloudění jsme se vrátili na pole, kde se mezitím Jirka vyhrabal a dojeli jsme k chalupě.

Sobota

Ráno jsme vstali a hrozně jsme řvali. K snídani jsme si dali chleba se sýrem a máslem. Potom jsme našli zaklínadlo v krbu. Potom jsme šli ven a zkoušeli mluvit to zaklínadlo. Potom jsme našli skřítka vánočního. Potom jsme hráli hru podobnou jako pc131769-nahled pašeráky. Když jsme dohráli tu hru, rozdělili jsme se do skupinek. Jedna dělala vánočku, drhá házela pantoflí, třetí navlíkala buráky a čtvrtá zpívala koledu. Potom byl oběd a k obědu byly tulácký těstoviny. Když jsme dojedli, měli jsme siestu a potom pokračovali v úkolech. Potom Píšťalka řekla, že ten kdo chce může jít s ostatními na stromeček, ostatní zůstanou v chatě. Museli jsme psát kroniku.
Až jsme se vrátili, tak jsme šli dělat ozdobičky na vánoční stromek. Celý byl ozdobený. Pak jsme šli nahoru pro dárky. Potom jsme šli zase nahoru a měli jsme chvilku volno. Za chvíli jsme šli dolů na večeři. Byl bramborový salát se sekanou. Pak jsme si mohli dát cukroví a u toho se rozdávaly dárky. Dárky dostali úplně všichni. Až jsme si je prohlídli, tak jsme šli pouštět čmeláky, vosičky a prskavky. Nakonec jsme šli spát.   

Neděle

pc131822-nahled Když jsme se vzbudili, začala pračka. Všichni jsme šli na Diskíta. Pak přišla Píšťa a vynadala nám u snídaně. Ke snídani jsme měli vánočku. A kdo si nesnědl večer čokoládové lízátko, tak mu Iva udělala z toho horkou čokoládu. Pak jsme šli dát zvířátkám jídlo, pak jsme udělali pracně s Tomášem a Hříbkem bunkr.
Potom jsme šli zpátky do chaty. A pak jsme obědvali chleba, pórek. A pak jsme dali zavazadla do auta, pak jsme si hráli, pak jsme jeli s Jirkou na nádraží a pak jsme jeli vlakem. 

Ježovka, Zuzanka, Monster high, Hříbek, Dáda, Vojta Beg.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« listopad 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Všechny události

Dnes je: 28.11.2022
Svátek má: René
Zítra slaví: Zina

Narozeniny slaví

26.11. - Timur (15)
05.12. - Vojta Beg. (17)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy