Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Večerní hra - 150 let železnice

Praha, 21.12.1995

Tradiční večerní hra, kterou pořádá Pionýr, ale přesněji spíše 78. skupina Skalka, měla letos téma, které je v nadpise tohoto zápisu do Kroniky.
Sešlo se devět tuláčat a jeden dospělý: Wendy, Hádě, Medulka, Konopík, Míra Suchý, Lucka Suchá, Bob, Míra Semecký, Monty a já (Michal). Jakub dorazil ke škole také, ale sháněl se jen po Honzovi (Honzova poznámka – dorazil a nenašel, snad příště).

Oficiální sraz ke hře byl na Vršovickém nádraží. Tam se k nám ještě přidal Macek. Od Jirky Duchoslava ze Skalky jsme ještě dostali ke hlídání dva malé kluky z oddílu Mileny Kořínkové a v této sestavě jsme absolvovali první část hry.
Lidé od modré armády nám přistavili vagón s lokomotivou a zavezli nás do prostor nádraží, kam se běžný smrtelník jen tak nepodívá. Kolem nás jako by líně popojížděly nákladní vagóny a přejížděly přes celé sestavy výhybek. Zastavili jsme až u „velínu“, kam nás pro jistotu pouštěli jen po dvaceti a my jako pěny jsme sledovali kde které světélko na velkém panele znázorňujícím celé nádraží se rozsvítí bíle a pak se přebarví červeně (to když tratí něco projíždí).
Vrátili jsme se zpět do Vršovic a tehdy jsem kluky předal do rukou Mileny, která stála na startu druhé části hry.
Musel jsem obtelefonovat rodiče dětí, neboť první část se protáhla a nikdo z nás by nebyl doma ve slíbených sedm večer. Odhadoval jsem rozchod u školy v Malešicích na cca 21.00. Celá naše skupina se stala vlakem, který byl vypraven na trasu vyznačenou na kopírované mapce. Na trase nás čekaly „zastávky“, kde jsme plnili různé úkoly a dostávali také odměnu.
Mapu jsem pevně třímal v rukou, ale sám jsme měl co dělat, abych se držel stanovené trasy. Ulice se kupodivu jmenovaly ve skutečnosti jinak a když jsem kolem Národního muzea s údivem nenašel magistrálu, podíval jsem se ještě pozorněji. A hle! Místy jsem zahlédl zkratky vpravdě historické. Víte, co znamená např. zkratka C. k. ? Císařský a královský. A jak se podle oné mapy jmenuje Masarykovo nádraží, kde byl cíl cesty? Nádr. dráhy cís. Frant. Josefa…
Přes tyto nesrovnalosti jsme ve zdraví vše zdolali, dokonale jsme promrzli (jednu hlídku na stanoviště jsem zdravil Teplo vašim krokům!), protože byla zima opravdu na večerní hru veliká, ale šťastní jsme doputovali až k onomu cíli. Tam jsme získali knihu o železnici (ta skončí v tulácké knihovně) a každý zdarma horký čaj (ten skončil již na místě v každém z nás).

Michal

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy