Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Velkoakce - Brigáda v Keblově

Keblov, kolem 8.5.1997 – na ty státní svátky

Do Keblova jezdíme již léta na tábory dokonce je tato základna již naše. Po každém táboře vždy pouze stačíme konstatovat co by bylo nutné udělat, aby se nám naše kůlnička nesesypala jednoho krásného dne na hlavu. Doufejme, že k tomu nedojde.

Vyrazili jsme v užším složení (8 dospělých), dvěma auty ve středu večer po oddílové schůzce. Po trošce hopsání po pražských chodnících jsme bezproblémů prokličkovali zácpou na dálnici a zcela nezávisle na druhé posádce se dostali do Keblova. Toho dne jsme večer hýřili humorem, jednak zbývalo hodně sil a nebylo vidět na práci, což povzbudí.

Hned druhý den ráno jsme se vykoupali v nádrži (ukrutné) a řádně posnídali – základ úspěšné práce. Pak jsme již vyndali materiál z aut a demoliční četa mohla nastoupit. Obsah následujících tří dnů je víceméně odporně stejný, ale přesto jsme užili spoustu srandy.

Za ty tři dny se povedlo vyklidit a nastěhovat celý barák, dezinfikovat podsady, které pěkně obrostla houba. Půda doznala úklidu a vyházení nepotřebných věcí, které ve větší míře putovaly na krásný, Michalem často odsuzovaný oheň. Vstupní plechové dveře jsme si nechali zavařit a opatřili jsme je lepší barvou než rezavou. Ošetřovna změnila své místo a přesunula se do sportovního skladu a místo staré hnusné zatuchlé malé marodky je sportovní sklad. Zatuchlina zmizela, stěny odešli na ohniště. Včetně super vypasené skříně.

Při budování nových prkených zdí se nám bohužel odkryl i nosně nenosný trám, který jsme opatrně odstranili lopatkou na popel a raději se vypravili do Vlašimi pro pytel cementu. Dělat betou bez písku je zajímavé, ale nakonec se to podařilo s hlínou a místo trámu zde trůní betonový soklík. Kuchyň se změnila k nepoznání a vůbec jsme se sebou alespoň trochu spokojeni.

Bohužel bylo nutné dodržovat i hygienu což bylo značně odporné, protože i když květen voda nebyla zrovna nejleplejší.

Beruna

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« únor 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Všechny události

Dnes je: 28.02.2020
Svátek má: Lumír
Zítra slaví: Horymír

Narozeniny slaví

03.03. - Honzík (12)
09.03. - David (37)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy