Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

VI. Putování za sněhovou vločkou

Vyšehrad a horký čaj, 26.12.1994

Naše tradiční Putování za vánoční vločkou bylo původně směřovánu úplně jinam. Měli jsme v plánu odjet do šáreckého údolí a tam prožít příběh od H.Ch.Andersena o Sněhové královně. Ale sešlo se nás pomálu – jen Konopík, Wendy, Kapucínek, Ája, Jezule a já (Michal). Pak také ten, na němž ležela příprava programu (Nikola), nepřišel… Tulák se nedá! Byla zima opravdu tuhá a hlavně holá. Sněhu pomálu a vítr foukal. Rozhodli jsme se že nebudeme peciválové a nerozpustíme se rovnou domů, ale změníme směr putování a vydáme se na Vyšehrad.

Vstoupili jsme do kostela Sv. Petra a Pavla a chvíli v tichosti setrvali, neboť se tam právě sloužila mše. Po jejím konci jsme si prohlédli celý kostel a obdivovali jsme jesličky postavené jen na svátky, v jejichž popředí bylo ohniště – pagoda, jak vystřižená z tábornických dovedností, rozsvícená však červenou žárovkou od spoda… Veleslavín neušel naší pozornosti, prošli jsme místa, kde odpočívají slavní lidé našeho národa, zastavili jsme se mimo jiné u místa posledního odpočinku Karla Čapka, který měl právě den před tím výročí úmrtí.

Vymysleli jsme si na sebe také hru. Každý těm ostatním připravil jednu otázku. Předem jsme si nestanovili její téma a tak se nám sešla všehochuť od morseovky, přes knížky, které Karel Čapek napsal až po třeba hledání, kdy se narodil malíř Chitussi, pochovaný na Vyšehradě. Vymrzlí jsme sestoupili do nížin a vydali se směrem k Růžové čajovně kousek za Václavským náměstím a doufali, že se tam zahřejeme. Ale ouha! Zavřené dveře nevypadaly vůbec přívětivě. Na nedalekém Hlavním nádraží byla sice zcela neromantická atmosféra, ale horký čaj z místního stánku s občerstvením nás stejně zahřál.

Jezule s Ájou vzaly Konopíka a Wendy, já jsem si ponechal Kapucínka, rozloučili jsme se, popřáli si šťastný Nový rok a rozešli jsme se takto po skupinách do směrů, v nichž nás čekalo teplo našich domovů…

Michal

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« prosinec 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 08.12.2022
Svátek má: Květoslava
Zítra slaví: Vratislav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (17)
14.12. - Tomáš (19)
16.12. - Dominik (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy