Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Výlet do Prachovských skal

V sobotu 9.10.2004 jsme v rámci jednodenní výpravy navštívili Prachovské skály. Zde je drobný zápis a pár foteček z této akce.

Celý týden směřovaly předpovědi počasí k tomu, že v sobotu bude pršet a zima. Vzhledem k úspěšnosti našich meteorologů vyšla naštěstí pouze ta zima, déšť zůstal kdesi mimo českou kotlinu. V 9 ráno jsme se sešikovali u školy a nastoupili do přistaveného vozu značky „odveze vše, všechny, kdykoliv a kamkoliv“ a vyrazili směr Prachovské skály. Místo přistání bylo stanoveno na obec Maršov (50 st. 28´ 01´´ s.š., 15 st. 15´ 59´´ v.d.) na samém kraji Prachovských skal.

Vydali jsme se po zelené značce neznaje směru a po chvíli jsme dorazili na první výhled na Ervinův hrad. Někteří již vytáhli svačiny aby stihli sníst vše co měli s sebou nabaleno ti štastnější od rodičů ti ostatní to co ráno sehnali. Cestování Prachovskými skalami postupovali podobným způsobem po celý den. Přesto, že jsme dle rozcestníků často mířili k vyhlídce, cesta prudce klesala. Na některých místech měli někteří členové problém vejít se do skalních průchodů. Na Michala přišla dnes zpěvná nálada a tak nám cestu zpestřil písněmi svého mládí, např. Jožin z bažin či Mlhošu, mlhošu.

Po cca 2 km jsme dorazili k rozcestníku kde padlo rozhodnutí, že obejdeme jakýsi okruh č.1 po zelené značce. Místy sice zelených značek bylo více, ale i přesto po několika hodinách šťastně dorazili na výchozí místo značených cest, kde jsme v protisměru prošli platícím vstupem (Tuláci se nezapřou zase jsme ušetřili). Vyhlídek jsme navštívili celou řadu, výhledy až na Trosky byly vzhledem k pěknému počasí daleké a úchvatné. Pro některé též nezapomenutelné (to pro ty, kteří většinu času na vyhlídce věnovali jediné představě a to už abych byl dole).

U turistického centra byla vzata útokem prodejna suvenýrů a hlavně prodej turistických známek. Zbylo i trochu času na hry a to na vtipný návrh Jirky, že bychom mohli běžet nahoru na kopec kdo tam bude první, čehož se organizátorka akce Konop ihned chytla a na Einsteina, což je vlastně slovní země město. Po vychytralé hře v běhu na kopec všichni těžce oddechovali a počítali rány na těle i na duchu, mnozí se vydali zpět hledat své plíce. Vše dobře skončilo a kolem půl páté jsme dorazili zpět k dopravnímu prostředku, který nás přesunul do Prahy.

Zdar Beruna

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« duben 2019 »»»
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Všechny události

Dnes je: 21.04.2019
Svátek má: Alexandra
Zítra slaví: Evžénie

Narozeniny slaví

23.04. - Kačulína (9)
26.04. - David Bur. (13)
01.05. - Amazonka (25)

Jsme členy