Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Za pokladem lesa 2013

Lza-pokladem-lesa-2013-5-nahledetošní zima odmítá předat žezlo dalšímu ročnímu období. První jarní den klesla teplota pod nulu. Minulý rok jsme v polovině března chodili po Praze v tričku s krátkým rukávem, letos se i v dubnu zimní bunda hodí. První neděli v dubnu jsme organizovali třetí ročník akce pro děti Za pokladem lesa.

Do lesa za Malešickým parkem jsme ráno vyznačili dvě přístupové cesty. Jednu od Limuzské a druhou od zastávky Malešická stráň. Po cestě se jedna skupinka potkala s Večernicí, která přijela o trochu později. Cedulí, kříd i fáborků bylo dost, takže jsme se za hodinku dostali k místu konání. Tam už na nás čekal Hynek s Píšťalkou, kteří nosili dřevo na oheň. Při shánění dalšího topiva přišel Beruna s tím, že mu zamkli závoru, a proto musíme vynášet věci z auta přes koleje asi sto metrů. Hned jsme se pustili do práce a za deset minut bylo všechno vyneseno k ohništi.

Mates s Večernicí a Píšťalou začali vázat lana a zjistilo se, že syn horolezeckých rodičů neumí utahovat lano. Mezitím
za-pokladem-lesa-2013-3-nahled
ostatní postavili trampolínu, vybrali kostýmy a připravili všechna stanoviště. Lano se podařilo dovázat až těsně před prvními návštěvníky.

Již v jedenáct přišli první nedočkaví návštěvníci. Jejich úkolem bylo splnit sedm úkolů – skákání v pytli, střihání bonbónů, procházení bludiště, skládání papírové čepice, prolézání pavoukem, jízda s autíčkem a běh pro obrázky.

za-pokladem-lesa-2013-4-nahled

Za každý splněný úkol dostali na startovací kartičku razítko. Když obešli všechny stanoviště, prozradil jim jeden ze skřítků, kde se nachází poklad. Z dřevěné truhly si každý mohl vzít tři věci. Byly tam sladkosti, píšťal ky, propisky a další zajímavé odměny.

Poté si mohl dojít k občerstvení a opéct si buřta na ohni. Samozřejmě nechyběl teplý čaj, voda a chleby. 

Mimo soutěže byla k dispozici hojně využívaná trampolína a lanové centrum.
Soutěže jsme začali sklízet ve čtyři hodiny. Jako na potvoru vyšlo poprvé za den sluníčko.

za-pokladem-lesa-2013-1-nahled

I přes nepříznivé počasí dorazilo sedmdesát soutěžících dětí. Celkem se akce zúčastnilo kolem sto padesáti lidí. Na tento počet bylo potřeba deset organizátorů z řad dětí i dospělých.

Zapsal: Mates

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« červenec 2019 »»»
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Všechny události

Dnes je: 17.07.2019
Svátek má: Martina
Zítra slaví: Drahomíra

Narozeniny slaví

13.07. - Dáda (12)
18.07. - Gattaka (31)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy