Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Zpráva z budoucnosti

Odborný článek pana Chi Long ky pro časopis Moderní Marťan

Některé aspekty politického vývoje začátku třetího milénia se zřetelem k činnosti skupiny Tuláci.

Jak asi ví každý absolvent povinné devítiminutové hypnoškoly,ba i barbaři z intergalaktických pustin, činnost tzv. Tuláků v podstatě zformovala moderní svět. Přesto se ke skupině nadále váže tolik mýtů, že neuškodí shrnout základní fakta.

Někdy mezi léty 1972 a 2000 byla založena brigáda tuláckého nasazení. Zpočátku se řadila pod velkou a vlivnou skupinu „ pionýr“, která si stanovila za cíl zničení komunismu zevnitř a své oběti likvidovala zezadu rudými šátky. Když ale maršál Petain zabil generálního tajemníka SSSR v souboji na laserové meče u paty Kremlu a lid nadšeně strhl velkou Čínskou zeď dělící Berlín na Postupim a Texas, pionýr přežil svůj účel. Silná frakce tuláků se odštěpila pod vedením slavného polovodiče ( patrně převáděl za komunismu lidi přes půlku hranic ) Michala Vitouše. Skupina byla inspirována dvojicí filozofů Usamou W. Ladinem a Georgem bin Bushem. Jejích mírové učení byli ale rozhodnuti prosadit i silou.

Členové

Veronika Hamplová
Černá sestřička, hlavní odbornice na biologickou válkou. Přezdívku Gulli patrně získala když otrávila Vénu z Karolínské větve Tuláků gulášem infikovaným brokolicí.

Jirka Synovec
Dodnes nevíme čí byl vlastně Jirka synovec. Možná šlo o nějakou obdobu titulu „Kmotr“, užívaného v tehdejší známe dobročinné společnosti Mafii. Nějakou dobu patrně vedl Tuláky, ale potom ustoupil do pozadí a stal se Michalovou pravou rukou a jeho nejvěrnějším pomocníkem. O jejích přátelství se vyprávějí legendy.

Jakub Verner
Byl asi otcem známého spisovatele Julesa Verna, autora bestselleru Pán prstenů ( z kterého dnes čerpáme mnohé poznatky o životě ve dvacátém věku ) a převratné filozofické bajky Jak krteček šil kalhoty. Možná ale jde o jednu osobu.

Daniel J. Bobo
Pod zkratkou D. J. Bobo napsal mnoho oper i velkých symfonií, které se bohužel nedochovaly Jeho stopa se brzy ztrácí a význam v tulácích je nejasný

Marek Matějů
byl tiché poslušné až nevýrazné dítě, velmi kultivovaného vystupování. Michalovi příkazy plnil na slovo a ten ho používal na přilákáni sponzorů.

Konopík a jeho žena Kachna
Jak je už s přezdívky zjevné, prostřednictvím této dvojice tuláci ovládli tehdejší drogové podsvětí. Kachna bez zábran distribuovala i drogy jako nasivin a septonex ! V porovnání s tím byl byznys s marihuanou a pervitinem, který ovládal Konopík jen směšnou zábavou. Je vidět, že přes vysoké ideály se Tuláci nestyděli někdy sáhnout i k nízkým prostředkům. A došlo prý i na paralen !

Honza Koukl
Soudě podle přezdívky „šílený Japonec“ byl asi asiat. Z typické orientální zdvořilosti bez varování přecházel k výbuchům samurajského vzteku. Studoval temnou sílu a možná právě on stojí za jejím vzestupem. Byl také hlavním tuláckým pokladníkem a shromáždil mnohé cenné relikvie jako meč Excalibur ( Darth Vader jim zabil padoucha Artuše ) který ale vyměnil za láhev silného kalvadosu.

Vlk, Opičák a Lišák
Elitní tuláčtí bojovníci jejíchž geny byli spojené s geny zvířat, což jím dodávalo nadlidskou schopnost prudit. Nakonec zahynuli v bitvě u Slavkova, kde zásah Tuláku rozhodl boj mezi Napoleonem a Čingischánem

Ash
Se nakonec od tuláků odštěpil a stal se známý jako svatý Martin na poušti žijící z medu divokých Chroustů.říká se, že ho často navštěvoval duch Sida Vicouse

Bublajz
Ano to jméno jistě znají i ignoranti. Kdo jiný dokázal získat Nobelovi ceny ve všech oborech ? Jeho pohotovost, výřečnost a chápavost se stali¨příslovečné a jistě i vám babička říkávala: „jen si nemysli, že seš chytrej jako Bublajz“. Jedinou vadou tohoto výjimečného muže byla jeho závislost na petroleji. Nakonec mu Tuláci byli příliš těsní a i Michal, který obvykle odpadlíky tvrdě trestal ( vzpomeňme si na smutný případ Boba) jeho rozhodnutí respektoval. Svou oslnivou inteligencí ale jistě prokázal Tulákům mnohé služby.

Pája, Blatník
Teorie které tvrdily, že se jedná o dvě různé osoby jsou dnes zcela vyvrácené. Zachmuřenou, křehkou tuláckou ideoložku nebylo nikdy vidět při nedůstojném pohybu. Její obličej zůstával nehybný jako kámen. Měla napůl rudé, napůl slámové vlasy. Nemluvila často, ale když něco řekla, byla to slova, která změnila svět. O významu citátu bla bla bla bla blá se vedlo už několik náboženských válek.

Michal Vitouš
Jeho popis se přes propast času zachoval naprosto přesně. Působil až děsivě, na kost vychrtlý, vždy hladce oholený muž v dokonale padnoucím obleku od některého z předních módních návrhářů té doby, jako byl Armady, nebo Visáči. Zdál se být skoro bez citů, neznal slitování s lidskými slabostmi a všem měřil stejným metrem. Ani dívčí pláč s ním nepohnul. Přesto je známé, že ve velkoměstě Keblov rozdával chudým dětem každé ráno mince na takzvaných nástupech. Po mnoho let vedl Tuláky a jeho pověst zastínila takové zbojníky dávných let jako Robin Hood, nebo Winston Churchil. Příběhy jako „ Fligna na hygibábu“ nebo „ nový barák v Keblově“ jsou dnes legendami. Způsobem který neznáme získal nadlidskou schopnost chodit spát až ve čtyři ráno a vypít naráz až 15 litrů.pepsi coly To mu pochopitelně pomohlo v uskutečňování jeho lánů..

Mája
Prostá venkovská dívka, přezdívaná Sluníčko pro svou milou a neustále veselou povahu. Milovala kytičky, zvířátka, malé děti a vyšívání. Jak se ocitla ve spolku jako byli Tuláci je záhadou. Nakonec se stala nejoblíbenější učednicí svatého Martina..

Další členy skupiny „ Tuláci“ si představíme v příštím čísle našeho časopisu…. čtěte zde

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Kalendář akcí

««« listopad 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Všechny události

Dnes je: 28.11.2022
Svátek má: René
Zítra slaví: Zina

Narozeniny slaví

26.11. - Timur (15)
05.12. - Vojta Beg. (17)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy