Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální výprava

Vánoční výprava

Vánoční výprava je naše tradiční akce, kdy spolu oslavíme Tulácké Vánoce. Protože Ježíšek ještě nechodí, dáváme si pod oddílový stromeček navzájem maličké dárečky. Letos to bude obzvlášť zajímavé, protože vánoční večeře se asi bude podávat na pingpongovém stole Big grin!!!

SRAZ: ve pátek 10. 12. 2021 v 16:30 na Černém mostě u nástupiště (číslo bude upřesněno)
NÁVRAT: v neděli 12.12. 2021 v 16:35 na Hlavním nádraží pod spodní tabulí s odjezdy (poblíž Neoluxoru)
CENA: 150 Kč splatných na srazu
S SEBOU: 2× roušku (z toho jednu rovnou na sebe na sraz), kopii kartičky ZP, spacák, oblečení dle počasí, dobré boty, přezůvky, kartáček na zuby a pastu, uzlovačku, zápisník, tužku, šátek na hru, svítící baterku, večeři na pátek, trochu cukroví a dárečky pro ostatní (viz níž), ovoce nebo zeleninu na stromeček pro zvířátka, pokud máte třeba ze zahrádky. (Proviant pravděpodobně žádný nebude.)

POTVRZENÍ O TESTOVÁNÍ: vzhledem k platným pravidlům, není nutné mít žádné potvrzení, ale prosíme, abyste si před odjezdem udělali test na covid, alespoň ten domácí. Nechceme, aby měl kvůli karanténě nebo dokonce nemoci někdo zkažené Vánoce a navíc s námi pojede miminko.

DÁREČKY: Každý rok si dáváme o vánoční výpravě dárečky. Je každého věc, komu chce dárek dávat. Není povinnost dárky dávat všem. A rozhodně to nemají být dárky velké! Ideální jsou drobnosti vlastní výroby. 

CUKROVÍ: Každého prosíme, aby přivezl trošku cukroví na náš vánoční stůl. Nemusí ho být kopa, stačí úplně krabička od Ramy.

Nahlášení

… do neděle 5. 12. 2021 do půlnoci e-mailem na akce@tulaci.eu nebo sms Pampeliškovi na tel. 773 294 324.

Kdo jede

Píšťalka + Toni, Pampeliška, 

 

Všichni musí mít sbalené věci pouze v jednom batohu, který sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží při chůzi! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu (prosím plaťte to opravdu z peněz vyčleněných na výpravu, velmi mi usnadníte práci na nádraží), zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme. 

Večeře na pátek (oběd na středu)

… má být skutečně večeře (oběd). Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« prosinec 2021 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Všechny události

Dnes je: 02.12.2021
Svátek má: Blanka
Zítra slaví: Svatoslav

Narozeniny slaví

05.12. - Vojta Beg. (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy