Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální akce

Cyklovýprava je tu!

Jako každý rok vyrazíme i letos na víkend na kola. Čeká nás výlet podél Labe z Poděbrad do Sojovic, jízda zručnosti a mnoho dalšího. Večer nebudou chybět deskovky a ping pong. Přespávat budeme v Otradovicích.
 
SRAZ: v pátek 20. 4. v 17:30 před ZŠ Hostýnská
NÁVRAT: v neděli 22. 4. v 17:00 tamtéž
CENA: 200 Kč 
S SEBOU: kolo, helma (povinně!), lahev na kolo (kdo má držák), spacák, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, dobré boty (do kterých hned nenateče), přezůvky, oblečení přiměřené počasí, nepromokavou bundu, kartáček na zuby a pastu, oddílovou zkoušku, tužku, papír, uzlovačku, večeři na pátek (viz níž).
Můžete si přibalit: nůž či plyšáka

Všichni musí mít sbaleno pouze v jednom batohu! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.
,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… je do neděle 15. 4. do půlnoci na mail akce@tulaci.eu nebo pomocí sms Píšťalce na 728 734 009. 

Kdo jede

Píšťalka, Jirka, Iva, Bea, Hříbek, Kuba, Amálka, Dáda, Ben, Ještěrka, Pampeliška, David B., Alenka, Matouš, Vašek, Zuzi, Honzík, Kačí, Konop a Tomík 

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« duben 2018 »»»
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Všechny události

Dnes je: 21.04.2018
Svátek má: Alexandra
Zítra slaví: Evžénie

Narozeniny slaví

23.04. - Kačulína (8)
26.04. - David Bur. (12)
01.05. - Amazonka (24)

Kalendář