Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální akce

Podzimní prázdniny

O podzimních prázdninách se vypravíme do Libereckého kraje. Ubytujeme se ve skautské základně Horní Hanychov a čeká nás výlet na Ještěd, hry, zábava a snad i návštěva Libereckého aquaparku! Nenechte si ujít čtyři báječné dny zábavy s Tuláky!
 
SRAZ: ve středu 25. 10. v 17:30 na Černém Mostě (nástupiště bude upřesněno)
NÁVRAT: v neděli 29. 10. v 17:05 na Černém Mostě u výstupu z autobusů
CENA: 800 Kč 
S SEBOU: spacák, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, dobré boty (!) (do kterých hned nenateče), malý batůžek na výlety, plavky, oblečení přiměřené počasí, nepromokavou bundu, kartáček na zuby a pastu, oddílovou zkoušku, tužku, papír, uzlovačku, proviant (dle rozpisu, který přijde před akcí, viz níž), večeři na středu (viz níž).
Můžete si přibalit: nůž, ešus či plyšáka

Všichni musí mít sbaleno pouze v jednom batohu! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.
,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… je do středy 18. 10. do půlnoci na mail akce@tulaci.eu nebo pomocí sms Píšťalce na 728 734 009. Budeme kupovat místenky do autobusu, tak se prosím nahlašte co nejdříve.

Kdo jede

Píšťalka, Gattaka, Dominika (Lib.), Bea (Lib.), Ben, Ještěrka, David (Lib.), Alča (Lib.), Lili, Pampeliška, Banán, Luky, Kuba, Hříbek, Dáda, Fany, Vašek (Lib.), Maty (Lib.), Vojta (Lib.)  

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« říjen 2017 »»»
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Všechny události

Dnes je: 20.10.2017
Svátek má: Vendelín
Zítra slaví: Brigita

Narozeniny slaví

20.10. - Jindra (14)
20.10. - Ríša (14)

Kalendář