Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální akce

Vánoční výprava

Čeká nás tradiční výprava. Na té oslavíme společně Tulácké Vánoce. A protože Ježíšek chodí až 24. 12., musíme ho zastoupit a dárky si dáme navzájem. Samozřejmě nebude chybět večeře s bramborovým salátem, stromeček pro nás i pro zvířátka. Letos se podíváme na základnu Modrá hvězda v Tanvaldu, kde jsme ještě nebyli. Tak pojeďte!

SRAZ: v pátek 7. 12. 2018 v 17:00 na Hlavním nádraží pod spodní tabulí s odjezdy vlaků
NÁVRAT: v neděli 9. 12. v 18:35 tamtéž
CENA: 200 Kč 
S SEBOU: dárečky pro ostatní, cukroví, spacák, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, přezůvky, dobré boty (do kterých hned nenateče), oblečení přiměřené počasí, nepromokavé převlečení, kartáček na zuby a pastu, oddílovou zkoušku, tužku, papír, uzlovačku, večeři na pátek (viz níž), proviant (bude rozeslán ve středu před akcí).
Můžete si přibalit: nůž či plyšáka

DÁREČKY: Každý rok si dáváme o vánoční výpravě dárečky. Je každého věc, komu chce dárek dávat. Není povinnost dárky dávat všem. A rozhodně to nemají být dárky velké! Ideální jsou drobnosti vlastní výroby. 
CUKROVÍ: Každého prosíme, aby přivezl trošku cukroví na náš vánoční stůl. Nemusí ho být kopa, stačí úplně krabička od Ramy.

Všichni musí mít sbaleno pouze v jednom batohu, který si sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.
,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… je do neděle 2. 12. do půlnoci na mail akce@tulaci.eu nebo pomocí sms Píšťalce na 728 734 009. S nahlášením zbytečně nečekejte!

Kdo jede

Píšťalka, Gattaka, Jirka, Iva, Pampeliška, Pepi, Ben, Sofi, Amálka, Vojta Bur., Maty, Vašek, Dáda, Kačí, David, Alenka, Fany, Lili, Gábina, Zuzka, Honzík, Vojta Beg., Majda, Dany

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« prosinec 2018 »»»
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Všechny události

Dnes je: 14.12.2018
Svátek má: Lýdie
Zítra slaví: Radana / Radan

Narozeniny slaví

14.12. - Tomáš (15)
16.12. - Dominik (12)
24.12. - Dany (11)

Kalendář