Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální výprava

Podzimní prázdniny

Letos na podzimky vyrážíme do Nových Hradů v jižních Čechách. Hlavu složíme v útulné základně Nový Švýcarák uprostřed Národní přírodní památky Terčino údolí. A co se bude dít? Začne nová celoroční hra! A to se tedy máte na co těšit! A pak samozřejmě spousta her, tábornických dovedností a legrace ;)

SRAZ: ve středu 26. 10. 2022 v 9:30 pod tabulí s odjezdy na Hlavním nádraží u knihkupectví Luxor
NÁVRAT: v neděli 30. 10. 2022 v 16:00 na stejném místě 
CENA: 1300 Kč
S SEBOU: kopii kartičky ZP, prostěradlo, spacák, přezůvky, oblečení přiměřené počasí (vítr, déšť), dobré boty (ideálně nepromokavé pohory nebo trekovky), kartáček na zuby a pastu, mýdlo a ručník, uzlovačku, zápisník, tužku, šátek na hru, svítící baterku, oběd na středu, proviant (bude upřesněno dle počtu přihlášených)

Všechny věci musí být zabalené uvnitř v batohu, který si dítě samo unese! S množstvím věcí to nepřehánějte.
Je opravdu důležité, aby si děti balily samy, popřípadě s rodičem, ať ví, co kde mají! 

Proviant plaťte prosím z peněz vyčleněných na výpravu (ne kartou!!!).

Nahlášení

… do středy 19. 10. 2022 do půlnoci e-mailem na akce@tulaci.eu nebo sms Pampeliškovi na tel. 778 480 331 .

Kdo jede:

Pampeliška, Gattaka, Matouš, Zuzka, Tkanička, Bea, Alča, Vašek B., Honza, Eliška, Kačka, Luky B., Anička, Honzík, Tomáš, Luky C., Josefínka, Matyáš, Danielka, Kuba, Amálka, Míša, Bety, Tonda, Sophie, Vašek M.
Motorizovaná podpora: Píšťalka, Vláďa a Tonička, David B. (čt)

******************************************

Všichni musí mít sbalené věci pouze v jednom batohu, který sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží při chůzi! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu (prosím plaťte to opravdu z peněz vyčleněných na výpravu, velmi mi usnadníte práci na nádraží), zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou!), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme. 

Večeře na pátek (oběd na středu)

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?


Kalendář akcí

««« listopad 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Všechny události

Dnes je: 28.11.2022
Svátek má: René
Zítra slaví: Zina

Narozeniny slaví

26.11. - Timur (15)
05.12. - Vojta Beg. (17)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy