Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální akce

Lyžařská výprava

Jako každý rok se i letos vydáme do hor za sněhem a sněhovými aktivitami. Ubytujeme se u Píšťalky na chalupě v Nýčových domcích a vypravíme se s lyžemi na blízký vlek. Také budeme bobovat (pokud bude na čem) a zkusíme postavit sněhuláka.
 
SRAZ: v pátek 26. 1. v 16:40 na Černém Mostě na nástupišti č. 3
NÁVRAT: v neděli 28. 1. v 17:10 na Černém Mostě u příjezdu autobusů
CENA: 400 Kč 
S SEBOU: lyže, přeskáče, helmu (!), kluzák či boby, spacák, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, dobré boty (!) (do kterých hned nenateče), přezůvky, oblečení přiměřené počasí, nepromokavou bundu, kartáček na zuby a pastu, oddílovou zkoušku, tužku, papír, uzlovačku, proviant (dle rozpisu, který přijde před akcí, viz níž), večeři na pátek (viz níž).
Můžete si přibalit: nůž, ešus či plyšáka

Program

Jako každý leden vyrazíme i letos lyžovat. Možná to každý neumí perfektně. Ale nebojte – stačí, když se umíte postavit na lyže a sjet dolů. Se zbytkem (vlek, oblékání) vám můžeme pomoct. Klasicky trávíme na vleku sobotu. Letos je otázka, jestli tam bude dost sněhu, ale pokud bude mrznout, budou vlekaři uměle zasněžovat, takže šance je vysoká.

V neděli pak budeme bobovat na místních svazích.
Co se týče vybavení – sjezdové lyže či snowboard včetně bot je možno půjčit v půjčovně u vleku. Doporučujeme ale do půjčovny zavolat jestli mají vaši velikost nebo půjčit vybavení v Praze.

Lyžování a podobné aktivity se budou konat ve Skiareálu Černá Říčka, který je od chalupy přes kopec – tedy kousek, dojde se tam v pohodě pěšky i s lyžemi. Stránky k nahlédnutí jsou http://www.cerna-ricka.cz a aktuální obrázek z webkamery zde. Máme s ním mnoholeté zkušenosti a i pro nepříliš zdatné lyžaře jsou tam příjemné podmínky. Výhodou je také přírodní sníh, kterého obvykle bývá dost nejen díky nadmořské výšce, ale i poloze střediska… Lyžovat se bude celou sobotu, peníze na vlečné s sebou mít nemusíte. Jako novoroční dárek to zaplatí oddíl. Pokud lyže nevlastníte, a chcete si je zapůjčit v místní půjčovně, připočítejte 300 Kč.

Sněhové hrátky, koulování a stavění sněhuláka budeme provozovat v neděli dopoledne.

Lyže nebo snowboard

Lyže či snowboard, pokud máte vlastní, je potřeba ve středu 24. 1. v 18:00 donést do klubovny. Tam je vyzvedne auto a doveze nám je na místo. K lyžím přidejte helmu a boty. Helma je pro účast na této akci povinná. Pokud si budete lyže půjčovat a budete je mít k dispozici až v pátek, nezapomeňte, že do autobusu je povinné mít lyže v obalu.

Všichni musí mít sbaleno pouze v jednom batohu! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.
,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… je do neděle 21. 1. do půlnoci na mail akce@tulaci.eu nebo pomocí sms Píšťalce na 728 734 009. Nečekejte, musíme koupit místenky do autobusu!

Kdo jede

Píšťalka, Amazonka, Gattaka, Jirka, Pampeliška, David Bur., Alča, Dáda, Ben, Ještěrka, Hříbek, Vojta Bur., Matouš, Vašek, Lili, Jessica, Amálka, Kuba, Honzík, Klaudie, Fany 

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« únor 2018 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Všechny události

Dnes je: 21.02.2018
Svátek má: Lenka
Zítra slaví: Petr

Narozeniny slaví

03.03. - Honzík (10)

Kalendář