Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální výprava

Podzimní prázdniny

Stále ještě doufáme, že na ně budeme moci odjet v rámci opatření. Jeli bychom do Novohradských hor na základnu Nový Švýcarák. Přesné informace přijdou jakmile vláda vyhlásí svá opatření oficiálně a my se jimi prokoušeme.  Nicméně už teď můžete předběžně počítat s tím, že jet chceme i s jistými omezeními, která mohou přijít.  

SRAZ: ve středu 28.10.2020 v 9:30 na Hlavním nádraží pod spodní tabulí s odjezdy (poblíž Subway)
ROZCHOD:  v neděli 1.11.2020 v 18:00 tamtéž
CENA: 1100 Kč splatných na srazu (v hotovosti)
BEZINFEKČNOST: nově je na akcích (kvůli koronaviru) nutné odevzdávat rodiči podepsanou bezinfekčnost. Nezapomeňte ji odevzdat na srazu spolu s kopií kartičky zdravotní pojišťovny! Formulář jste dostali e-mailem nebo je ke stažení zde.
S SEBOU: 2× roušku (jednu z toho rovnou na sebe do vlaku), prostěradlo na matraci, plavky, spacák, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, dobré boty, oblečení vhodné na toto počasí, kartáček na zuby a pastu, ručník uzlovačku, zápisník, tužky, šátek na hru, svítící baterku (!), večeři na pátek, proviant (bude rozdělen před odjezdem)
Můžete si přibalit: nůž či plyšáka

Všichni musí mít sbalené věci pouze v jednom batohu, který sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží při chůzi! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… do neděle 21. 10. 2020 do půlnoci e-mailem na akce@tulaci.eu nebo sms Pampeliškovi na tel. 773 294 324, který má výpravu na starosti.

Kdo jede

Píšťalka, Pampeliška, Kačí

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« říjen 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dnes je: 22.10.2020
Svátek má: Sabina
Zítra slaví: Teodor

Narozeniny slaví

20.10. - Jindra (17)
20.10. - Ríša (17)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy