Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální výprava

Červnová výprava

Blíží se červnová výprava a snad bude hezké počasí! Vyrazíme o víkendu 10. – 12.6.2022 do Keblova, kde to určitě většina z vás už zná a ví, že se má na co těšit!

SRAZ: v pátek 10.6.2022 v 17:15 u východu z metra na Roztylech
NÁVRAT: v neděli 12.6.2022 v 16:30 na stejném místě
CENA: 300 Kč
S SEBOU: kopii kartičky ZP, spacák, plavky, oblečení dle počasí, dobré boty, kartáček na zuby a pastu, uzlovačku, zápisník, tužku, šátek na hru, plavky a ručník, svítící baterku, večeři na pátek, proviant (není!)
 
Je opravdu důležité, aby si děti balily samy, popřípadě s rodičem, ať ví, co kde mají! Proviant plaťte prosím z peněz vyčleněných na výpravu (opravdu ne kartou!).

 

POTVRZENÍ O TESTOVÁNÍ: podle aktuálních pravidel není pro děti potřeba potvrzení o bezinfekčnosti na Covid-19, o případných změnách budeme informovat. 
 
Nahlášení

… do úterý 5.6.2022 do půlnoci e-mailem na akce@tulaci.eu nebo sms Pampeliškovi na tel. 778 480 331 .

Kdo jede:

Píšťalka+Toni (auto), Pampeliška, Gattaka, Zuzka (auto), Vojta (auto), Matouš (auto), Tkanička (auto), David (auto), Alča (auto), Bea (auto), Vašek B. (auto), Honza S. (auto), Kačka (Keblov), Barča, Vendy, Alex, Míša, Bety, Tomáš C., Luky C., Anička, Honzík,  Eliška (Keblov), Matyáš, Adélka, Bára

******************************************

Všichni musí mít sbalené věci pouze v jednom batohu, který sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží při chůzi! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu (prosím plaťte to opravdu z peněz vyčleněných na výpravu, velmi mi usnadníte práci na nádraží), zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou!), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme. 

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?


Kalendář akcí

««« červen 2022 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Všechny události

Dnes je: 29.06.2022
Svátek má: Petr a Pavel
Zítra slaví: Šárka

Narozeniny slaví

01.07. - Bambule (16)
06.07. - Tomiš (11)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy