Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální akce

Cyklovýprava do Brdů

Na tradiční akci vyrazíme letos do Rožmitálu pod Třemšínem, který je ideálním výchozím bodem pro výlety do nového CHKO Brdy.

SRAZ: v pátek 12. 4. 2019 v 17:30 na nástupišti č. 6 Na Knížecí (kola budeme nakládat na místě výhodném pro co nejvíce přihlášených – buď na Praze 10 nebo u Anděla); lze se domluvit na srazu v Otradovicích, pokud jste zdaleka
NÁVRAT: v neděli 14. 4. 2019 v 16:45 tamtéž
CENA: 300 Kč 
S SEBOU: kolo, helma (!), oblečení na kolo, spacák, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, přezůvky, dobré boty (do kterých hned nenateče), oblečení přiměřené počasí, kartáček na zuby a pastu, oddílovou zkoušku, tužku, papír, uzlovačku, večeři na pátek (viz níž).
Můžete si přibalit: nůž či plyšáka

Všichni musí mít sbaleno pouze v jednom batohu, který si sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… je do neděle 7. 4. do půlnoci na mail akce@tulaci.eu nebo pomocí sms Píšťalce na 728 734 009. S nahlášením zbytečně nečekejte, musíme kupovat lístky na autobus! 

Kdo jede

Píšťalka, Jirka, Pampeliška, Ben, Vojta, Matouš, Vašek, Dáda, Alča, David, Kuba, Dany, Bea, Honzík, Domča

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« duben 2019 »»»
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Všechny události

Dnes je: 19.04.2019
Svátek má: Rostislav
Zítra slaví: Marcela

Narozeniny slaví

23.04. - Kačulína (9)
26.04. - David Bur. (13)

Jsme členy