Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální výprava

Březnová výprava ZRUŠENA!

moc nás to mrzí, ale po vyhlášení nouzového stavu a dalších opatření českou vládou jsme se rozhodli zrušit plánovanou výpravu do Heřmanova Městce, I přes to, že jsou omezeny akce až nad 30 osob, přijde nám, že i vzhledem k tomu, že naše ubytování je v domě dětí a mládeže poblíž domova seniorů, je zodpovědné raději se v počtu 22 lidí nescházet.
Je nám to skutečně moc líto, ale chceme být zodpovědní v otázce šíření viru, na který zatím neexistuje lék.
Věříme, že naše rozhodnutí pochopíte. Víme, že vám to může způsobit potíže.


Jarní prázdniny jsou většinou za námi a teď se opět vrhneme do činnosti. Kromě každotýdenních schůzek ve středu od 16:00 nás za 14 dní čeká výprava do Heřmanova Městce. Jezdíme tam do DDM, které je obklopeno nádherným zámeckým parkem, který zve k procházkám a hrám. A hry určitě budou! A co víc, nepochybně uvidíme i členy posádky naší vesmírné lodi! 

SRAZ: v pátek 13.3.2020 v 18:30 na Hlavním nádraží pod spodní tabulí s odjezdy (poblíž Subway)
ROZCHOD:  v neděli 15.3.2020 v 17:05 tamtéž
CENA: 350 Kč splatných na srazu
S SEBOU: spacák, přezůvky, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, dobré boty, oblečení vhodné na toto počasí, kartáček na zuby a pastu, uzlovačku, zápisník, tužky, šátek na hru, svítící baterku (!), večeři na pátek
Můžete si přibalit: nůž či plyšáka

Proviant se nebude individuálně nakupovat – nakoupí se centrálně na místě.

Všichni musí mít sbalené věci pouze v jednom batohu, který sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží při chůzi! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… do neděle 8. 3. 2019 do půlnoci e-mailem na akce@tulaci.eu nebo sms Píšťalce na tel. 728 734 009.

Kdo jede

Píšťalka, Gattaka, Pampeliška, Lili, Zuzka, Vojta, Matouš, Fany, Tobík, Míša, Betynka, Honza S., Dominika, Bea, Kuba, Vašek B., Vašek M., Alča, Alex, David Bur., Luky

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« březen 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Všechny události

Dnes je: 29.03.2020
Svátek má: Taťána
Zítra slaví: Arnošt

Narozeniny slaví

04.04. - Iva (52)
07.04. - Hříbek (16)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy