Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální výprava

Sraz oddílů 2021

I letos se koná tradiční akce Sraz oddílů a letos ho pořádá oddíl Krhúti, takže je se na co těšit! Akce se bude dít v Krhútském teritoriu (poblíž Meziříčí u Tábora). Jedná se o výpravu pod stan vhodnou pro děti starší 9 let, však pokud by chtěl jet i někdo mladší, je tu prostor pro domluvu.

SRAZ: v pátek 17. 9. 2021 v 18:00 na Hlavním nádraží u tabule s odjezdy (poblíž knihkupectví Luxor)
NÁVRAT: v neděli 19. 9. 2021 ve 14:40 na stejném místě
CENA: 200 Kč splatných na srazu
S SEBOU: 2× roušku (z toho jednu rovnou na sebe na sraz), kopii kartičky ZP, potvrzení o testování (viz níže), spacák, karimatku, ešus, lžíce, oblečení dle počasí, dobré boty, kartáček na zuby a pastu, 5 papírových koulí na hru, uzlovačku, zápisník, tužku, šátek na hru, svítící baterku, proviant (viz níže), večeři na pátek, Tulácké tričko a čepice

POTVRZENÍ O TESTOVÁNÍ: vzhledem k platným pravidlům, je nutné, aby na srazu KAŽDÝ odevzdal prohlášení o testování na covid (pokud není očkovaný nebo nemá méně než 180 dní od nemoci). Vzor prohlášení je zde. Možnosti jsou buď 1) test ze školy nebo veřejného testovacího místa ne starší než 7 dní nebo 2) samotest ze dne odjezdu. Bez toho není možné odjet na výpravu! Kdo potřebuje samotest, může jej dostat od oddílu po napsání na mail pampeliska@tulaci.eu, ať se s tím počítá.

Nahlášení

… do neděle 12. 9. 2021 do půlnoci e-mailem na akce@tulaci.eu nebo sms Pampeliškovi na tel. 773 294 324.

Kdo jede

Pampeliška, Lili, Gattaka, Vojta, Tkanička, Vendy, Míša, Betynka, Honzík D., Matyáš, Tomáš, Tobík, Dája, Violka, Bobr, Vašek B., Jirka P.

 

Všichni musí mít sbalené věci pouze v jednom batohu, který sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží při chůzi! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« září 2021 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Všechny události

Dnes je: 22.09.2021
Svátek má: Darina
Zítra slaví: Berta

Narozeniny slaví

19.09. - Eliška (15)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy