Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální akce

Vánoční výprava

Jako každý rok i letos oslavíme Tulácké Vánoce ještě předtím, než přijdou ty opravdové. A protože Ježíšek ještě nechodí, musíme ho zastoupit a nadělit si drobné dárečky navzájem. Mimo to nás čeká zdobení stromečku pro zvířátka, hry, zimní soutěže venku a procházka adventní přírodou. To vše se bude odehrávat v krásné krajině Vysočiny poblíž Krucemburku.
 
SRAZ: v pátek 8. 12. v 17:40 na Hlavním nádraží pod spodní tabulí s odjezdy (poblíž NeoLuxoru)
NÁVRAT: v neděli 10. 12. v 18:05 tamtéž
CENA: 250 Kč 
S SEBOU: trochu cukroví, dárky pro kamarády, spacák, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, dobré boty (!) (do kterých hned nenateče), přezůvky, oblečení přiměřené počasí, nepromokavou bundu, kartáček na zuby a pastu, oddílovou zkoušku, tužku, papír, uzlovačku, proviant (dle rozpisu, který přijde před akcí, viz níž), večeři na pátek (viz níž).
Můžete si přibalit: nůž, ešus či plyšáka

DÁREČKY: Každý rok si dáváme o vánoční výpravě dárečky. Je každého věc, komu chce dárek dávat. Není povinnost dárky dávat všem. A rozhodně to nemají být dárky velké! Ideální jsou drobnosti vlastní výroby.
CUKROVÍ: Každého prosíme, aby přivezl trošku cukroví na náš vánoční stůl. Nemusí ho být kopa, stačí úplně krabička od Ramy.

Všichni musí mít sbaleno pouze v jednom batohu! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.
,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… je do neděle 3. 12. do půlnoci na mail akce@tulaci.eu nebo pomocí sms Píšťalce na 728 734 009. 

Kdo jede

Píšťalka, Gattaka, Ben, Ještěrka, Amálka, Kuba, Hříbek, Pampeliška, Dáda, Vojta Bur., Vašek, Fany, Lili, Konop (so), Kačí (so), Tomík (so), Jirka, Iva, Zuzi, Honzík

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« prosinec 2017 »»»
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Všechny události

Dnes je: 14.12.2017
Svátek má: Lýdie
Zítra slaví: Radana / Radan

Narozeniny slaví

14.12. - Tomáš (14)
16.12. - Dominik (11)
24.12. - Dany (10)

Kalendář