Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální akce

Lyžařská výprava

I letos se vydáme do hor za sněhem a sněhovými aktivitami. Ubytujeme se u Píšťalky na chalupě v Nýčových domcích a vypravíme se s lyžemi na blízký vlek či na běžky na Jizerskou magistrálu. Také budeme bobovat a zkusíme postavit sněhuláka.

SRAZ: v pátek 18. 1. 2019 v 16:30 na Černém Mostě u parkoviště K+R na hlavní, kde naložíme věci do auta (viz mapku), autobus nám jede v 17:30 hodin
NÁVRAT: v neděli 20. 1. v 17:10 na Černém Mostě u příjezdu autobusů, lyže vyložíme opět na K+R 
CENA: 300 Kč 
S SEBOU: výbavu na lyže či běžky, helmu (na sjezdovky povinně!), kluzák či boby, spacák, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, přezůvky, dobré boty (do kterých hned nenateče), oblečení přiměřené počasí, nepromokavé převlečení, kartáček na zuby a pastu, oddílovou zkoušku, tužku, papír, uzlovačku, večeři na pátek (viz níž).
Můžete si přibalit: nůž či plyšáka

Program

Jako každý leden vyrazíme lyžovat. Možná to každý neumí perfektně. Ale nebojte – stačí, když se umíte postavit na lyže a sjet dolů. Se zbytkem (vlek, oblékání) vám můžeme pomoct. Klasicky trávíme na vleku sobotu. V neděli pak budeme bobovat na místních svazích. Na prosby některých členů letos zařadíme i běžkařské družstvo! To se vydá na Jizerskou magistrálu a zaskotačí si v místních stopách.

Lyžování a podobné aktivity se budou konat ve Skiareálu Černá Říčka, který je od chalupy přes kopec – tedy kousek, dojde se tam v pohodě pěšky i s lyžemi. Stránky k nahlédnutí jsou http://www.cerna-ricka.cz a aktuální obrázek z webkamery zde. Máme s ním mnoholeté zkušenosti a i pro nepříliš zdatné lyžaře jsou tam příjemné podmínky. Výhodou je také přírodní sníh, kterého obvykle bývá dost nejen díky nadmořské výšce, ale i poloze střediska… Lyžovat se bude celou sobotu, peníze na vlečné s sebou mít nemusíte. Jako novoroční dárek to zaplatí oddíl. Pokud lyže nevlastníte, a chcete si je zapůjčit v místní půjčovně, připočítejte 200 Kč.

Na běžky vyrazíme na Jizerskou magistrálu, kde jsou pro běžkaře upravené stopy, hodí se tedy i pro běžkařské začátečníky. Obrázek z nejbližší webkamery na Jizerce zde.

Sněhové hrátky, koulování a stavění sněhuláka budeme provozovat v neděli dopoledne.

Lyže, snowboard nebo běžky

Lyže či snowboard, pokud máte vlastní, naložíme do auta na srazu. K lyžím přidejte helmu a botyHelma je pro účast na této akci povinná.  Lyžařskou výbavu si lze zapůjčit v půjčovně u vleku. Doporučujeme do půjčovny zavolat jestli mají vaši velikost. Na běžky stačí lyže, hůlky a boty, které netlačí. Pokud nemáte vlastní, můžete se ozvat, jestli nemáme na půjčení či si je půjčit v Praze. Na místě půjčovna běžek není.  

Všichni musí mít sbaleno pouze v jednom batohu, který si sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… je do neděle 13. 1. do půlnoci na mail akce@tulaci.eu nebo pomocí sms Píšťalce na 728 734 009. S nahlášením zbytečně nečekejte, musíme kupovat lístky na autobus! Napište zda jdete na lyže nebo na běžky!

Kdo jede

Lyže: Píšťalka, Jirka, Iva, Gattaka, Honzík, Dany, Dáda, Domča, Bea, Kačí, David, Alča, Klaudie, Vojta, Matouš, Vašek, Kuba
Běžky: Amazonka, Pampeliška, Zuzka, Lili, Fany

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« únor 2019 »»»
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Všechny události

Dnes je: 18.02.2019
Svátek má: Gizela
Zítra slaví: Patrik

Narozeniny slaví

15.02. - Mates (23)

Kalendář