Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální akce

Podzimní prázdniny v chatě Urbanka

Na podzimky letos vyrazíme do Letohradu do podhůří Orlických hor. Z chalupy budeme mít romantický výhled na řeku Tichá Orlice. Čeká nás pobyt v přírodě, spousta her a určitě i nová celoroční hra! Co to bude? To je samozřejmě překvápko! Tak pojeďte s námi a zjistíte to!

SRAZ: v pátek 26. 10. v 17:30 na Hlavním nádraží pod spodní tabulí s odjezdy vlaků
NÁVRAT: v úterý 30. 10. v 16:05 tamtéž
CENA: 800 Kč 
S SEBOU: spacák, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, dobré boty (do kterých hned nenateče), plavky, oblečení přiměřené počasí, nepromokavou bundu, kartáček na zuby a pastu, oddílovou zkoušku, tužku, papír, uzlovačku, večeři na pátek (viz níž), proviant (bude rozeslán ve středu před akcí).
Můžete si přibalit: nůž či plyšáka

Všichni musí mít sbaleno pouze v jednom batohu, který si sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.
,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… je do neděle 21. 10. do půlnoci na mail akce@tulaci.eu nebo pomocí sms Píšťalce na 728 734 009. S nahlášením zbytečně nečekejte!

Kdo jede

Píšťalka, Gattaka, Pampeliška, Kuba, Amálka, Majda, Pepi, Domča, Vojta, Matouš, Vašek, Fany, Lili

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« říjen 2018 »»»
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Všechny události

Dnes je: 19.10.2018
Svátek má: Michaela
Zítra slaví: Vendelín

Narozeniny slaví

14.10. - Monsterhigh (15)
20.10. - Jindra (15)
20.10. - Ríša (15)

Kalendář