Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Aktuální výprava

Lyžařská výprava

Nebyl by to leden, kdybychom nevyrazili na lyžařskou výpravu do Jizerských hor. Na sobotní program se rozdělíme do dvou družstev, podle toho, jaký sport chceme provozovat – buď lyžování na vleku Černá Říčka nebo běžkování na Jizerské magistrále. Každý napište, do kterého sportu se zapojíte. Večer nás pak čekají deskovky a kytara! 
V nedělí svahy ozkoušíme na bobech, saních a pekáčích!

SRAZ: v pátek 24. 1. 2020 v 16:40 na Černém Mostě na K+R před autobusovým nádražím (zde budeme nakládat lyže do auta a k chalupě pojedeme autobusem z nást. č. 3)
ROZCHOD: v neděli 26. 1. 2020 v 17:10 na Černém Mostě tamtéž
CENA: 400 Kč
S SEBOU: vybavení na lyžování (helma povinně!, lyže, přezkáče, +/- hůlky) nebo běžky (lyže, hůlky a boty), spacák, přezůvky, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, dobré boty, oblečení vhodné na toto počasí, kartáček na zuby a pastu, uzlovačku, zápisník, tužky, šátek na hru, svítící baterku (!), večeři na pátek
Můžete si přibalit: nůž či plyšáka, boby či pekáč

Proviant se nebude individuálně nakupovat – nakoupí se centrálně.

Balte prosím s rozmyslem – do auta se vejde pouze omezené množství věcí, zbytek povezeme autobusem!

Program

Jako každý leden vyrazíme i letos lyžovat. Možná to každý neumí perfektně. Ale nebojte – stačí, když se umíte postavit na lyže a sjet dolů. Se zbytkem (jak dělat obloučky, jízda na vleku, oblékání, obouvání) vám můžeme pomoct. Klasicky trávíme na vleku sobotu. Je vždy otázka, jestli tam bude dost sněhu, ale pokud bude mrznout, budou vlekaři uměle zasněžovat, takže šance je vysoká.
V neděli pak budeme bobovat na místních svazích.
Co se týče vybavení – sjezdové lyže včetně bot je možno půjčit v půjčovně u vleku nebo v nějaké půjčovně v Praze. 

Lyžování a podobné aktivity se budou konat ve Skiareálu Černá Říčka, který je od chalupy přes kopec – tedy kousek, dojde se tam v pohodě pěšky i s lyžemi nebo nás popoveze přítomné auto. Stránky k nahlédnutí jsou http://www.cerna-ricka.cz a aktuální obrázek z webkamery zde. Máme s ním mnoholeté zkušenosti a i pro nepříliš zdatné lyžaře jsou tam příjemné podmínky. Výhodou je také přírodní sníh, kterého obvykle bývá dost nejen díky nadmořské výšce, ale i poloze střediska… Lyžovat se bude celou sobotu, peníze na vlečné s sebou mít nemusíte. Jako novoroční dárek to zaplatí oddíl. Pokud lyže nevlastníte, a chcete si je zapůjčit v místní půjčovně, připočítejte 300 Kč.

Alternativním programem k lyžování je výlet na běžkách. 50 metrů od chalupy vede Jizerská magistrála, po které je možné se projet až k nejrůznějším cílům (Jizerka, Smědava, Knajpa…). Běžky jsou vhodné opět pro kohokoliv, kdo už na nich alespoň jednou stál, trasa se přizpůsobí družstvu. Pokud byste potřebovali zapůjčit běžky, zeptejte se, možná budou v chalupě erární na zapůjčení a nebudete muset řešit půjčovnu.

Kdo chce jet na běžky, ať to nahlásí! Jinak budeme předpokládat, že jedete na vlek.

Sněhové hrátky, bobování, koulování a stavění sněhuláka budeme provozovat v neděli dopoledne.

Lyže nebo běžky

Lyže či běžky, pokud máte vlastní, je potřeba přinést na sraz optimálně v obalu. Tam je vyzvedne auto a doveze nám je na místo zatímco my pojedeme autobusem. K lyžím přidejte helmu a botyHelma je pro účast na této akci povinná. 

Všichni musí mít ostatní věci sbalené pouze v jednom batohu, který si sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Nahlášení

… do neděle 19. 1. 2019 do půlnoci e-mailem na akce@tulaci.eu nebo sms Píšťalce na tel. 728 734 009.

Kdo jede

Píšťalka, Áma, Vláďa, Pampeliška, Dominika, Bea, Jirka, Zuzka, Honzík S., Kačí, Alex, Tobík, Vojta, Vašek B., Míša, Betynka, Honzík D., Alča, David

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu, zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme.

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

Kalendář akcí

««« únor 2020 »»»
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Všechny události

Dnes je: 24.02.2020
Svátek má: Matěj
Zítra slaví: Liliana

Narozeniny slaví

03.03. - Honzík (12)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy