Zkoušky - Oddíl Tuláci
Oddíl Tuláci
zážitky, přátelství, hry, příroda, dobrodružství, zapomenuté legendy

Zkoušky

Při přečtení slova zkoušky se možná některým naježí chlupy a budou se snažit co nejrychleji překliknout jinam. Naše oddílové zkoušky nejsou ale komisním přezkoušením před komisí. Jde o seznam témat a úkolů, které by měl znát každý správný Tulák.

Zkoušky jsou rozděleny do několika stupňů a za ukončení daného stupně je vždy postup na oddílovém žebříčku směrem vzhůru do závratných výšin.

Přepálení provázku

Jeden z deseti úkolů, nacházejících se v Dovednostech je přepálení provázku ve výšce jednoho metru. Přikládáme videonávod a přesné znění úkolu. Před samotným zapálením je důležité nasbírat co největší hromadu suchého chrastí (co nejmenší větvičky). Pak už stačí jen škrtnout, a pokud ti sirku nesfoukne vítr, měl bys to mít v kapse.

Zacházet s ohněm je věc nebezpečná i užitečná, ale kdo se jí jednou naučí, má vyhráno. Pro začátek je tvým úkolem přepálit provázek do dvou minut ve výšce 1 metru nad zemí s pomocí maximálně tří sirek.

pokračování ...

Bobřík samoty

Těsně před letním táborem 2013 si Mates splnil bobříka samoty. Dvanáct hodin ho nikdo nesměl vidět. Stejně tak on nemohl zahlédnout člověka. Zde je video z jeho plnění.

pokračování ...

Vybavení na výpravu

Tuláci, kdo s námi jedete na výpravu, nezapomeňte si ešus a lžíci. Je to neobvyklé na našich výpravách, protože jsme letos většinou jezdili do pevných budov s vybavenou kuchyní, ale čím víc se bude oteplovat, tím častěji budeme jezdit do objektů jen na přespání, nebo dokonce úplně jen pod stan. Tam se pak vaří většinou na ohni v kotlíku a nenosíme s sebou talíře, ale ešus. Ešus je velmi praktická věc, protože je to zároveň miska na jídlo a menší miska třeba na čaj. A občas se v něm dokonce i vaří. Nejlepší ešus je dnes asi nerezový třídílný, ale kdo by měl třeba po mamince určitě bude mít hliníkový a není to na škodu. Pokud si myslíte, že ho mockrát nepoužijete, dá se určitě nahradit třeba přiměřeně velkou plastovou miskou, ale pokud s námi jezdíte na výpravy, tak by bylo lepší si ho koupit, protože to není tak drahá záležitost a rozhodně se vám investice vrátí. Pokud se domluvíte můžete si ho vzít i do dvojice jenom jeden, ale upozorňuju, abyste nespoléhali, že si dvojici najdete až na výpravě, protože by se taky mohlo stát, že ešus nakonec nebude mít nikdo… Další vybavení, které budete potřebovat je karimatka…

pokračování ...

Kalendář akcí

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Dnes je: 06.02.2023
Svátek má: Vanda
Zítra slaví: Veronika

Narozeniny slaví

10.02. - Dominika (17)
11.02. - Maty (19)
15.02. - Mates (27)

Jsme členy


Podporují nás

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Magistrát hlavního města Prahy Městská část Praha 10