Oddíl Tuláci Malešice

Příběh o Aeneovi

stab-01-nahled Štáb, 15. – 17. 11. 2013

Pátek 15. 11. 2013

Sraz byl na Masarykově nádraží v 17:10. Jeli jsme vlakem do zastávky Unhošť, a pak šli 4 km do klubovny PO pochodeň. Tam jsme si dali večeři a po večeři přišel AENEAS a řekl, že Trója hoří, abychom šli do tajný chodby, ve které byly znamení Venuše. Když jsme došli byl tam dopis od Venuše, že máme zapálit svíčku, aby to bylo znamení, že jsme dorazili. Pak přišla a řekla nám, že je to matka AENEASE, a že pokračovat budeme zítra. Potom jsme šli do chaty a přijel Beruna a přivezl nám matrace. Pak jsme šli spát.

Sobota 16. 11. 2013

Ráno jsme se vzbudili a dali si snídani. A pak jsme šli ven hrát lodě tak, že jsme se rozdělili na dva týmy. Každý měl jednu tabulku a na ní napsal A, B, C, D, E, F, G, H, I, J a 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 a pak si každý tým zvolil lodě. Potom se přenášely souřadnice a buď se řeklo zásah nebo voda nebo zásah potopená protože AENEAS se ztratil v bouřce. stab-02-nahled Když se bouře uklidnila, tak AENEAS uviděl ostrov na kterém byly krávy, a proto jsme my lezli na strom jakože lezeme na skálu. Pak byl oběd a byly těstoviny se sýrovou omáčkou. Po obědě byla další aktivita, že ženy se probudily a chtěli AENEASOVI zapálit loď. My hráli hu, že jsme měli žetony od jedničky do dvacítky. A rozdělili jsme se do dvou týmů, a každý tým měl jedno území ohraničené fáborky, a tam byly ty žetony poschovávané. Taky tam bylo jedno stanoviště ve kterém byly zlaťáky. Ty jsme potřebovali, abychom si mohli koupit svíčku a sirky, kterými jsme zapálili svíčku a spálili loď. Potom jsme šli do chaty hrát Bang! a pak jsme šli spát.

Neděle 17. 11. 2013

stab-03-nahled Ráno nás probudil budík Matěje a první, co se ozvalo bylo: „Matěji, já tě zabiju!“. (pozn. byla to Nela) Snídali jsme buchty, které pro nás připravila Nela, Patrik a Tom. V chatě jsme trochu uklízeli a potom jsme si chtěli zahrát Bang!, ale museli jsme jít do podsvětí. Potom jsme se museli do toho podsvětí dostat tím, že jsme museli převozníkovi dát hádanku, aby ji neuhádl, ale když ji uhodl, dával on hádanku nám. Kdybychom ji neuhodli, tak by nás převozník nepřevezl přes řeku Styx. Všichni se ale přes řeku dostali. Potom jsme museli dojít poslepu k provázkové chodbě a na konci jsme museli zakřičet a potom nakreslit mapku, jak jsme šli. Potom jsme uklízeli a balili, psali kroniku. A pak byl oběd. Byl buřtguláš. Potom si přijel Jirka pro matrace. Potom jsme uklízeli, vytírali a šli na autobus do Unhoště. na náměstí. Pak jsme jeli autobusem na Zličín a metrem na Masaryčku. Potom jsme se rozešli.


Zapsali: Fany, Nela, Petr

  • Kdy, kde, co?
  • 23.02. - 25.02. - Výprava
  • 22.03. - 24.03. - Výprava
  • 19.04. - 21.04. - Výprava pod stan
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. únor 2024
svátek má Svatopluk

Narozeniny
23.únor - Alex (12)
01.březen - Jirka P. (13)
03.březen - Honza (16)
03.březen - Eliška (15)
04.březen - Anička (9)