Oddíl Tuláci Malešice

Aktuální výprava

Aktuální výprava

Putovní výprava

Po dlouhé době nás čeká putovní výprava do českých luhů a hájů! Spát budeme pod širákem nebo plachtou, tím pádem jsou zážitky zaručeny! Místo konání je však tajné, takže jediná možnost, jak vědět víc, je se zúčastnit. Akce je určena pro děti, které ujdou "s plnou polní" alespoň 10 - 15 km za den. A jak praví staré Tulácké přísloví: Jak si kdo zabalí, tak si i nese..."

Základní informace:

SRAZ: v pátek 16. 6. 2023 v 17:10 na Hlavním nádraží u tabule s odjezdy pod BurgerKingem
NÁVRAT: v neděli 18. 6. 2023 v 17:15 na stejném místě
CENA: 500 Kč
S SEBOU: kopii kartičky ZP, spacák, karimatka, oblečení přiměřené počasí (vítr, déšť, zima), dobré boty (rozšlápnuté!), kartáček na zuby a pastu, uzlovačku, zápisník, tužku, šátek na hru, svítící baterkuvečeři na pátek, plavky a ručník, proviant (bude určeno), alespoň 1,5 l láhev, ešus a lžíce, tarp/hamaka (oddílové, děti dostanou na srazu nebo na schůzce), nůž
NAHLÁŠENÍ: do neděle 11. 6. 2023 do půlnoci e-mailem na akce@tulaci.eu nebo využijte webový formulář.

Kdo jede:

Pampeliška, Vojta, Maty, Tkanička

Důležité!

Proviant plaťte prosím v HOTOVOSTI z peněz vyčleněných na výpravu (ne kartou!!!). Je to opravdu problém! Potřebujeme akci řádně vyúčtovat, protože dostáváme dotace a díky tomů můžeme držet příznivou cenu. A platby kartou tam mít nesmíme.

Všichni musí mít sbalené věci pouze v jednom batohu, který sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží při chůzi! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je. ,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Co je to proviant

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu (prosím plaťte to opravdu z peněz vyčleněných na výpravu, velmi mi usnadníte práci na nádraží), zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou!), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme. 

Večeře na pátek

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

  • Únorová výprava nás zavedla na hrad krále Leodegrance, kde se Artuš zamiloval do Guenevery.
  • V lednu jsme vyjeli do Jizerských hor a nakonec jsme si i zalyžovali.
  • V rámci poslední oddílové akce loňského roku – Vánoční vločky – jsme se podívali do Technického muzea. 
  • Máme za sebou tradiční Vánoční akci! Po koulovačce se nám povedlo najít padlý strom s krásnou špičkou, házeli jsme střevícem, rozkrajovali jablka, pouštěli skořápky a hlavně si po slavnostní večeři rozdali navzájem dárky, které byly často tradičně tulácky „vypečené“.
  • O listopadové jednodence jsme se podívali do Prokopského údolí a procvičili si práci s GPS.
  • Na podzimkách jsme zkusili vytáhnout Excalibur, ale nakonec to zvládl nějaký Artuš. Také jsme zjistili, jak se volá sova nebo tančí rytířské tance. 
  • Byli jsme v ZOO, kde jsme si koupili i krmení, takže jsme mohli ke zvěři blíže.
  • Na poslední schůzce se hrály ocásky, povídali jsme si na téma „co bys dělal kdyby“ a prosvištěli si vázání tuláckého uzlu. 
  • Proběhl Sraz oddílů 2022. Tématem bylo osídlení Marsu, těžba minerálů a boj o nová území. Počasí se nás sice snažilo vytrvale rozmočit deštěm, ale to nám nezabránilo si víkend užít a viděli jsme nakonec i celou duhu. Tulák se nedá!
  • Letní tábor na Divokém západě se nesl ve znamení Zlaté horečky. Bylo tam všechno – rýžování zlata, přepadení banky,  přestřelky, vydělávání i utrácení dolarů, krámek i ráj sladkostí ;) 
Slavíme

Dnes je 2. červen 2023
svátek má Laura

Narozeniny
06.červen - Vašek (15)
09.červen - Bára (9)