Oddíl Tuláci Malešice

Nejbližší výprava

Vánoční výprava

Jako každý rok posledních pár desítek let pojedeme i letos na tradiční vánoční výpravu, kde si uděláme takového Tuláckého Ježíška! Tentokrát pojedeme do Otradovic  užijeme si to jako vždy! Takže není na co čekat, stačí se jen přihlásit!

SRAZ: v pátek 8. 12. 2023 na Masarykově nádraží u busty TGM v 16:55

NÁVRAT: v neděli 10. 12. 2023 v 16:40 na stejném místě

CENA: 500 Kč splatných na srazu

S SEBOU: dárečky pro ostatní, cukroví, spacák, kartičku zdravotní pojišťovny či kopii, zápisník a dovednosti, tužku, uzlovačku, kartáček na zuby a pastu, baterku (s nabitými bateriemi), oblečení přiměřené počasí, nepromokavou bundu nebo pláštěnku, šátek na hru, dobré boty, ze kterých vás po prvním kilometru nebudou bolet nohy a nenateče do nich při první přeháňce, večeři na pátek (viz níž). 

DÁREČKY: Každý rok si dáváme o vánoční výpravě dárečky. Je každého věc, komu chce dárek dávat. Není povinnost dárky dávat všem. A rozhodně to nemají být dárky velké! Ideální jsou drobnosti vlastní výroby. 

CUKROVÍ: Každého prosíme, aby přivezl trošku cukroví na náš vánoční stůl. Nemusí ho být kopa, stačí úplně krabička od Ramy.

NAHLÁŠENÍ: do neděle 3. 12. 2023 do půlnoci e-mailem na akce@tulaci.eu nebo využijte webový formulář.

Kdo jede?

Pampeliška, Jirka (O), Iva (O), Zuzka (O), Honza S. (O), Maty (O), Vašek B. (O), Gattaka, Honzík, Sasanka, Barča, Adélka, Bára, Kuba, Matyáš, Danielka, Fína, Eliška (Z), Vivi, Tomáš, Majda

Všichni musí mít sbalené věci pouze v jednom batohu, který sami unesou! Igelitky v rukou či další zavazadla překáží při chůzi! Stejně tak je potřeba, aby každý Tulák balil s rodiči nebo sám, aby věděl, co všechno má s sebou a kde to je.

,,Maminka mi nedala žádné trenýrky…" ,,A podíval ses pořádně?" ,,No…" ,,I do té igelitky, co máš v batohu?" ,,Jo." ,,Hele, jsou tam." ,,Aha…"

Co je to proviant?

Je to část jídla a společných potřeb denního užívání, kterou nakoupíte z peněz za výpravu (prosím plaťte to opravdu z peněz vyčleněných na výpravu, velmi mi usnadníte práci na nádraží), zabalíte DO SVÉHO BATOHU a nesete až do chaty, kde to pak všichni společně sníme. Při nákupu proviantu je potřeba platit hotovostí (ne kartou, nelze pak dát do vyúčtování výpravy), třeba vzít si paragon – lísteček, kde je napsáno CO bylo koupeno, KDE, KDY a ZA KOLIK. Čili – daná věc, IČO nebo adresa, datum, cena. V paragonu neškrtejte, netrhejte ho, i kdyby tam položek bylo více, my si to odečteme. 

Večeře na středu

… má být skutečně večeře. Nedávejte prosím svým ratolestem zbytečně velkou (případně moc malou) večeři. Mělo by to být právě tolik, kolik je ten který Tulák schopen sníst k svačině (ve vlaku) a večeři. Co se v pátek nesní, děti musí odevzdat a spotřebuje se to večer společně (z hygienických důvodů – taková šunka po dvou dnech v batohu a teple není už právě lahůdková). Také prosíme, aby to byla večeře, která už se obejde bez úpravy (nejlépe obložený chleba). Kolikrát již nechceme večer zatápět a než se čínská polévka uvaří, jsou všichni ostatní najedení a třeba se už jde spát. Jednou za měsíc každý studenou večeři určitě zvládne… Ideální večeře na pátek je tedy: obložený chleba (nebo 2, 3), sušenka, ovoce.

Co jsme již zažili?

  • V říjnu jsme oslavili 40 let existenci oddílu
  • V září jsme se zúčastnili tradičního srazu oddílů, oddíl Stopa Klánovice pro všechny připravil hry na téma Školy čar a kouzel
  • V srpnu proběhl tábor s Artušem a dalšími rytíři, zahnali jsme tlupu Sasů a porazili zlou Morganu
  • V červnu nás po dlouhé době čekala putovní výprava, ušli jsme necelých 40 km po Brdských kopcích
  • Květnová výprava se nesla ve znamení pomoci knížeti před vlkodlakem. Nakonec se ukázalo, že sám kníže je vlkodlak, ale s Merlinovou pomocí jsme ho vyléčili
  • Na dubnové cyklistické výpravě jsme najezdili po okolí Kladna skoro 80 km a čekaly nás i jízdy zručnosti
  • V Pacově na nás čekal nelehký úkol -- bylo nutné zavřít Smaragdovou komnatu plnou zlých sil a to pouze během jednoho březnového víkendu
  • Na únorové výpravě jsme zachránili jeho přítele Leodegranse z obléhaného hradu a na závěr výpravy se Artuš vzal s jeho dcerou Guineverou
  • V lednu jsme si zabobovali a vyřádili se na sněhové nadílce v Jizerských horách na Lyžařské výpravě
Slavíme

Dnes je 29. listopad 2023
svátek má René

Narozeniny
14.prosinec - Pampeliška (20)