Oddíl Tuláci Malešice

Cesta do pravěku

Cesta do pravěku

Protože chceme strávit tábor v době kamenné, musíme se tam nejdříve dostat. Budeme to dělat pohybem!
Na online schůzkách uveřejňujeme čtrnáctidenní výzvy, které si pak každý zapisuje do tabulky.

Výzva 3. Pravěká skákací výzva

Potom, co jsme překonali dobu ledovou je tu výzva na zahřátí! Dál se musíme proskákat! A to nejlépe přes švihadlo. Případně je možné švihadlo nahradit skákáním na trampolíně nebo prostě jen tak snožmo venku. Využijte hezkého počasí a vezměte si švihadlo na hřiště! Můžete si samozřejmě započítat i skákání při koledování pomlázkou, nebo až budou holky poskakovat, když je někdo bude pomlázkou vyplácet.

Na každý rok do minulosti je potřeba 50 přeskoků.

Výzva 2. – Doba ledová

Jak jsme již řekli na schůzce, další výzvou je otužování. Do tabulky zapisujte (v minutách), jak dlouho jste který den vydrželi pod studenou sprchou. Počítá se i čtvrt minuty! Není třeba to přehánět, abyste z toho nebyli nemocní. Ale je dobře to zkusit na chvilku jako výzvu. Hodnotit se bude více pravidelnost (kolikrát to zkusíte) než délka samotného sprchování.
Doporučený postup je následující:
Při sprchování začínáme nejprve vlažnou vodou a potom postupně ubíráme na teplotě až je voda studená. Vhodné je začít se sprchovat od chodidel. Sprchujeme se maximálně 2 minuty.
Na koho by sprcha byla moc děsivá, může se místo toho omývat žínkou nebo ručníčkem namočeným do studené vody maximálně 4 minuty. V takovém případě zapište do tabulky čas poloviční (menší zátěž).
Více o otužování např. zde http://www.otuzilci.cz/…s/jak_ot.htm nebo https://www.cpzp.cz/…tuzovat.html.

Výzva 1. Cvičení

První výzva jsou cviky. Za každý cvik (dřep, klik, sed-leh, shyb atp.), který uděláte mezi středou 3.3. a úterkem 16.3. se posuneme o rok do minulosti. Kdo nacvičí nejvíce cviků (let) také získá první zub do táborového náhrdelníku.

Svoje výkony zaznamenávejte do tabulky.
POZOR! Pište prosím jen do svého řádku! Pokud by vám to nešlo, můžete si to psát na papírek a pak to poslat mailem nebo jinak a my to tam doplníme za vás.
Tato aktivita nám v této době musí nahradit výpravy, ale hýbat bychom se měli pořád ;)
  • Kdy, kde, co?
  • 17.08. - 31.08. - Tábor
  • 13.09. - 15.09. - Sraz oddílů
  • 06.10. - 06.10. - 72 hodin
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. červen 2024
svátek má Zdeňka

Narozeniny
06.červenec - Tomáš C. (12)