Oddíl Tuláci Malešice

Čtyři živly: podzimní prázdniny

Čtyři živly: podzimní prázdniny

Svratouch, 24. – 29. 10. 2014

Pátek

Když jsme se na Florenci v 17:10 sešli, v poklidu, po chvilce jsme vyrazili k autobusu. V autobusu jsme strávili bezmála 4 hodiny kvůli zácpě! Na zastávkách každý čůral. Mezitím se s holkama a Petrem bavil jakýsi milý pán. Vystoupili jsme na zastávce Svratouch a jali jsme se dojít do chaty vzdálené cca 3 km.
Po chvíli jsme narazili na Píšťu s autem, kterou jsme srdečně pozdravili. Píšťalka naložila naše batohy do kufru a přibalila i Šmoulinku, kterého si vyvolila jako štípače dříví. Po příchodu do chaty jsme nanosili nějaké dříví a pomalu jsme se zabydlovali. Když jsme šli do jídelny povečeřet, ležel na stole dopis!
Po nepříliš ochotném vypravení se z chaty jsme udělali oč nás papír žádal. Nic se nestalo, ale všechno nasvědčovalo tomu, že to tak dlouho nebude.

Sobota

Ráno, když jsme se vybabošili ze spacáků, jsme posnídali celozrné housky s marmoškou. Po chvíli přišla postava – červené cosi. Ukázalo se, že je to Skřítek ohňů, a že ta básnička, co jsme včera večer recitovali, ho pro nís odviditelnila.
Měl problém – Skřítek větru mu rozfoukal plamínky, a proto teď nevládne ohněm. My jsme je měli najít. Skřítek nám dal list s polohou všech čtyřech plamínků. První byl na souřadnicích. Jáchym dostal GS-ku a vedl nás k nim. Cesta vedla přes les a dovedla nás ke kraji pole a lesa k Filipově studánce. V kmeni obrovského stromu byly schované první dvě části. Pro každý tým jeden.
Tím pádem jsme se rozdělili na dva týmy a šli si vlastní cestou. Další část byla u řady stromů uprostřed louky cca 400 metrů od studánky. Třetí byla na stromě u domu na kopci vedle obce svratouch. Poslední nás dovedl k naší chatě, kde byl vedle brány na kmeni stromu.
Náš tým s Matějem dorazil jako první a ještě jsme čekali na Píšťu až se vrátí z nákupu. Tak jsem zapálil oheň v kamnech a trpělivě jsme počkaly na druhý tým v čele s Radarem, který našel bohužel jen tři části.
Po chvíli, po jejich příchodu, přijela Píšťa s bohatými zásobami, pomohli jsme jí s nimi do chaty a za chvíli byl oběd – kuskus s kari, kukuřicí a vepřovým. Bylo to výborné.
Po obědě byl polední klid, po klidu přišel do jídelny Ohnivý skřítek. Byl smutný, protože nemohl zapálit plamínky. Tak řekl, že dá odměnu tomu týmu, který splní dobře všechny úkoly, které nám řekne. Šli jsme do lesa v čele se skřítkem. Jako první nám ukázal stříbrný poklad, kterého jsme si mohli nabrat plné kapsy, jelikož jsme mu pomohli získat plamínky zpět. Potom nás skřítek vzal k pařezu, kde nám ukázal další úkol. Ten spočíval v tom, komu dýl vydrží hořící papír v ruce. Až když jsme ho splnili, řekl nám skřítek, že máme přepálit provázek ve výšce jednoho metru.
Všichni jsme se začali shánět po dobrím chrastí na podpal, a tak jsme se rozeběhli po lese. Po chvíli už tři skupinky přinesli k ohništi pořádné hromady chrastí a mohlo se začít. První šel Jáchym, Šmoulinka a Ríša. Těm se podařilo přepálit provázek po minutě a 46-ti sekundách. Dalším dvěma týmům se to bohužel nepodařilo. Ale poslední skupinka si na svém ohníčku ještě uvařila čaj.
Tak jsme šli zpátky do chaty. Potom byla volná zábava. K večeři byla pizza, kterou jsme dělali v týmech. Udělali jsme těsto, které strašně lepilo na ruce. Všichni Davidové hňácali těsto. Pak jsme nakrájeli náplň a dali to na pizzu a okořenili. Pak to vedoucí dali do trouby. Za dvacet minut jsme se mohli navečeřet.
Potom jsme si chvíli hráli. Šmoulinka s námi chtěl hrát svíčkovanou. PO chvíli jsme zjistili, že máme na zahradě žabáka. A byl svazaný. Strašně plakal a místy agresivně se dožadoval propuštění. Když ho Šmoulinka odvázal, hodil nám papírek s nápisem. „BÓRA – studený vítr z vysokých hor poblíž pobřeží“
Potom odskákal. Mezitím někdo zaplil gejzír jisker a zakřičel: „Pozor!!“, a tak jsme se tam rozběhli. U gejzíru byly položené alíčky s ohnivými včelkami a čmeláky. Tak jsme je s úspěchem odpálili. Byla to odměna pro tým, který dopoledne přinesl jeden celý ohýnek. Potom byla ještě dobrovolná svíčkovaná, a pak jsme šli spát.

Neděle

Ráno jsme vstali a dali si rybičkovou pomazánku. Poté jsme myli nádobí a psali kroniku a ořezávali tužky. Pak přišel skřítek větru, že ztratil žábu, a ta žába měla pytel větru. Skřítek nám dal dva recepty na jablečný a banánový koláč. Skřítek větru nám ještě řekl, že se máme vydat po cestě skřítků. A že tam budeme plnit různé úkoly a za ně budeme dostávat skřítčí peníze, které vypadají jako šišky nabarvené. Šli jsme po fáborkách a plnili jsme různé úkoly např. jsme museli mít vypláznutý jazyk k další zprávě, nebo jsme kreslili vzduch.
K obědu jsme měli tulácké těstoviny, ale místo těstovin špagety. Po obědě jsme měli polední klid. Potom jsme šli s Radarem do lesa, a tam jsme hráli zábavné hry. Byly dvě stanoviště a v nich jeden tým. V týmu se rozdělili zvířata od slabšího po nejsilnější – myš, žába, had, kočka, pštros, slon a nejsilnější chobotnice. Pak jsme hráli mrazíka a šli jsme do domu. Na večeři jsme měli lívance s marmeládou, kakaem, skořicí a tvarohem. Pak přišel obchodník, který nám prodal ingredience za skřítčí peníze. Ukradli jsme mu jeden vítr a šli jsme spát.

Pondělí

Ráno jsm evstali a nasnídali jsme se. K snídani jsme měli lupínky s mlékem. Potom jsme šli na autobus do vesnice Svratouch. Hráli jsme pořád blechy. Jeli jsme třicet minut do Hlinska. Šli jsme do bazénu a tam jsme hráli kohoutí zápasy, plavali jsme s destičkama a skákali do bazénu. Střídali jsme se po pěti minutách ve vířivce. Když jsme šli z bazénu, tak si většina koupila za 20 Kč střílecí slepice. Pak jsme si hráli na hřišti.
Pak jsme šli do restaurace U tvrze. Většina si objednala sažený sýr, ostatní si objednali kuřecí plátek s hranolkama. Většina šla do skanzenu a ty ostatní šli nakupovat. Na prohlídce jsme procházeli domy hrnčířů, tkalců. Šli jsme na autobus. Po večeři k nám přišel vodní skřítek a připravil nám vodní hru. Přinášeli jsme vodu dlouhým brčkem. Kdo vyhrál, tak si mohl vybrat surovinu. Ze surovin jsme dělali buchty.

Úterý

Ráno jsme vstali a šli na snídani. Měli jsme buchty, které jsme pekli včera. Když jsme snídali, tak přišla žába. Žába čichala všechny tři buchty a vybrala si jablečnou. Ale chtěla jí, ale neměla penze. Tak jsme jí vyměnili za svěřené větry v pytli. Po chvíli přišel Skřítek větru a my mu předali pytel s větry. Poslal nás ke Skřítkovi země. Byl velmi starý a nemocný. Abysme ho uzdravili, zahráli jsme si s hru s papírkama. Ta hra se hrála tak, že půlka byla obránci a druhá útočníci. A když se dohrálo, tak se vyměnili. A pak jsme hráli revoluci. A pak jsme šli na oběd. K obědu jsme měli knedlo vepřo zelo.
Pak jsme měli čas si hrát. Potom si Matěj useknul palec na noze a jeli na pohotovost. Mezitím jsme hráli městečko Palermo. Potom dorazil Matěj s Píšťalkou a hráli deskové hry. POté jsme naladili rádio do spacáku. Potom jsme šli spát, dobrou noc. Slyšeli jsme různé písničky, pak si Jindra příl písničku op gugnamstyle. Jenže došlo ka chybě, takže byly dětské písničky a pak byl rozhovor s volajícím a byla to vložka lásku a vztahy. Pak byli ještě různé písničky a pak pustili píseň na rozloučenou. Dobrou noc

Středa

Ráno jsme vstali a šli si zabalit. Po zabalení byla snídaně. Kukuřičné lupínky a buchta. Po snídani jsme se rozdělili do skupin po třech. Skupinky uklízeli, psali kroniku, myli nádobí atd… Poté jsme šli na bus. Bus nás dovezl k nádraží a tam odtud jsme jeli do Prahy.

Zapsali: Diskíto, David, Jáchym, Šmoulinka, Monster high, Jindra, Ríša, Dominika

Fotookénko

popispopispopispopispopispopispopispopispopispopispopispopispopispopis
Slavíme

Dnes je 22. září 2023
svátek má Matouš

Narozeniny
13.září - Kuba (15)
18.září - Vašek (15)
29.září - Sofie (11)