Oddíl Tuláci Malešice

Lov bizonů

Červený bizonPořešín, 2. – 4.10.2009

Je první říjnový víkend, podzim se pomalu vkráda do přírody a my vyrážíme na víkend do Pořešína u Kaplice. Pravda, vzdálenější místo se jen těžko hledá, ale Pořešín zaujme starou kamennou budovou ve které je krásná pec a přilehlou zříceninou, která je přímo vedle baráku. Cesta proběhla bez větších problémů, pochod 3 km z nádraží také a na sklonku desáté večerní vstupujeme do chalupy, kde již v peci hoří oheň a vaří se čaj (autová skupina s věcmi je již na místě).
Kolem 11 večerní vydáváme se k radě starších kmene Bizonů, která nám oznamuje, že jsme plně schopni podstoupit zítřejší zkoušku v lovu bizonů a získat tím kmenovou zkoušku.

Před spánkem mírně bojujeme s tím kde si čistit zuby (ach to jsou problémy, po 3–4 dnech už to člověk ani nevnímá). Bude na čase uložit se k spánku, je po druhé ranní a tady se stále vymýšlí šílenosti na zítřejší (vlastně dnešní) program.

Sobota, 3.10.2009

Sobotní ráno nám mírně řečeno uteklo mezi prsty. Ještě v 9 byl v chalupě klid jako po bitvě. Snídaně přišla na pořad dne po 10 hodině a tak rychle vyrážíme do okolí chalupy a vyrábíme luk, šípy, oštěp a papírovou kouli. Všechny tyto věci budeme potřebovat pro složení kmenových zkoušek.

Výroba nástrojůPo výrobě začíná jít to tuhého. Po okolí se rozmístilo několik bizonů a my se snažíme různými způsoby bizony lovit. Střelba z luku, hod oštěpem, hod papkoulí, střelba ze vzduchovky a hod šipkou. Každý bizon má na sobě označená místa za určité body a tak ve výsledku můžeme určit kdo z nás je nejlepším střelcem.

Kmenové zkouškyOdpoledne nás čeká dlouhá cesta za stádem červených bizonů. Jdeme po fáborkové cestě podél řeky, plné úkolů. Pro začátek na rozpinkání máme nošení vody v hrnku, azimuty a kimovku. Pokračujeme dále podél řeky, mezi chatami a na cestě se např. plazíme směrem do lesa (kolemjdoucí paní si významně klepe na čelo), procházíme s kládou ve strmém svahu a prolézáme pavučinu. Cesta se odklání od řeky a putujeme dlouho, dlouho, skrze pole, louky, silničky až skoro ke zřícenine za barákem kde přebýváme. Zde je poslední úkol naší cesty a to je Bizoní kvíz.

Bizoní kvízPoté již spatřujeme stádo bizonů, včetně červeného, které se snažíme pomocí papkoulí ulovit. Není to jednoduché, každého bizona musí trefit každý aspoň jednou, poté je teprve bizon uloven. Pro nás je ale nejdůležitější ulovit červeného bizona, což se ale nedaří, ostatní ho brání. Z 5 bizonů se nám daří 2 ulovit a když chceme podniknout rozhodný útok na červeného najednou zjišťujeme, že je pryč. Namísto něj přichází postava, která nám vynadá proč lovíme bizony když k tomu nemáme důvod a ať si jídlo na zimu opatříme někde jinde. Snažíme se jí vysvětlit, že pokud bizony neulovíme, nesložíme kmenovou zkoušku, ale to už je jedno protože bizoni využili situace a zmizeli.

Výsledek odpoledního snažení

Jméno Čísla Kimovka Pavučina Kvíz Voda Voda Kláda Pořadí
Eva 11 7 10 6 3 2 3 1
Matěj 10 9 7 8 1 3 2 2
Večerka 5 11 11 5 2 1 1 3
Kuba 6 6 8 6 3 2 3 4
Jirka 8 7 5 5 1 3 2 5
Čiči 3 7 4 7 3 2 3 6–7
Dominik 7 6 6 4 1 3 2 6–7
Sojka 9 7 3 3 1 3 2 8–9
Profesor 4 11 2 7 2 1 1 8–9
Honzík 1 10 9 2,5 2 1 1 10
Lukáš 2 11 1 5 2 1 1 11

Večerní program nebyl náročný, šlo vlastně o večeři a postupné odchody do spacáků.

Neděle, 4.10.

Je jedna hodina po půlnoci a za chalupou se objevily svíčky – že by vítr. Postupně po jednom odcházíme směr svíčky a na konci krátké cesty stojí sám červený bizon, který nám říká, že je dobře že jsme ho nezabili protože by nám nemohl dát informaci vedoucí k získání léku pro nemocnou dětskou císařovnu. Tou radou je že musíme navštívit Morlora, nejstarší bytost Fantasie.
Zrovna jsem se probral a čtu si co jsem napsal a teď vlastně ani nevím jestli se nám to zdálo s těma svíčkama a nebo to skutečně byla pravda. No uvídíme ráno – dobrou noc.

HrátkyRáno si téměř nikdo neuvědomuje že by se něco v noci dělo – tak nevím kde je chyba. Vyrážíme do lesa a potkáváme kůrony což jsou bytosti podobné entům. Občas jim chybí nějaká ta končetina a tak se jim po světě nepohybuje zrovna nejlépe. Hrají si s námi jednu hru a na oplátku chtěji abychom si hráli s nimi. Po mírném chaosu připravujeme i pro částečně chromé kůrony hru se kterou jsou spokojeni – zejména když jeden z nich vyhrál.

Nezbývá než pozřít oběd, doklidit, vrátit klíče a hurá na vlak domů.

Foto z akce lze nalézt v našem fotoalbu.

  • Kdy, kde, co?
  • 23.02. - 25.02. - Výprava
  • 22.03. - 24.03. - Výprava
  • 19.04. - 21.04. - Výprava pod stan
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. únor 2024
svátek má Svatopluk

Narozeniny
23.únor - Alex (12)
01.březen - Jirka P. (13)
03.březen - Honza (16)
03.březen - Eliška (15)
04.březen - Anička (9)