Oddíl Tuláci Malešice

Píšeme na tábor

Píšeme na tábor

aneb jak udělat velkou radost malým táborníkům (a i těm větším)

Milí rodiče, prarodiče a pisatelé všeobecně, za léta, kdy jezdíme na tábor se nám nashromáždilo několik tipů, jak a co napsat táborníkům, aby se jim nestýskalo. Každý dopis musí být originál stejně jako táborník i pisatel, ale přesto bychom vám rádi nabídli několik všeobecných tipů, protože „Krásný pozdrav od tety ze Lhoty“ radost udělá, ale jde to i jinak!

  1. Pište včas – pošta standardně chodí 2 dny, ideální je napsat dopisy brzy, aby stihly dojít, dokud je v Trhovém Štěpánově otevřená pošta (poslední dopisy vyzvedáváme v pátek druhého týdne). Odešlete je tedy nejpozději ve středu. Doporučujeme také napsat vedle známky „D+1“ – za stejnou cenu známky A to půjde rychleji (viz pravidla České pošty).
  2. Pište čitelně – ideální je, aby si pohled mohli táborníci přečíst sami. Vedoucí jim kdykoliv rádi pomohou, ale vetší potěšení je, když si táborník může se svým pohledem zalézt do stanu a v klidu si ho tam louskat. Pokud si nejste jistí, není nad velká tiskací písmena Mrkajici Můžete využít i malé obrázky nebo piktogramy mezi slovy. Třeba, že „svítí Cool“.
  3. Pište, co děláte – stejně jako vás zajímá, co se děje na táboře, táborníky zajímá, co se děje u vás. Posekali jste zahradu? Potkali jste náhodou kamarády? Svítí u vás sluníčko? Všechno je zajímavé!
  4. Piště radostně – podělte se o svoji radost! Napište, že se máte dobře (pokud je to pravda samozřejmě), co vás dneska pobavilo, co vám udělalo radost. To si každý rád přečte. Vyhněte se raději větám jako „Stýská se mi po tobě,“ protože to může stýskání vyvolat i na druhé straně (nebo zvětšit), což nikdo nechce. Vždycky je možné to nahradit větami typu „Myslím na tebe“ nebo „Přemýšlím, copak asi děláš“ a podobně.
  5. Pište zvědavě – zeptejte se táborníků na všechno, co vás zajímá! Děti dostávají na táboře pohledy a zdarma je mohou posílat, tak vám to všechno mohou napsat. Psaní pohledů je perfektní způsob, jak zahnat stesk a smutek. A když navíc táborník ví, co druhou stranu zajímá, ví i co má napsat. Jaké jsme hráli hry? Co jsme měli k jídlu? Možná, že něco z toho bylo vidět na zprávách na FB nebo IG, ale děje se toho vždycky mnohem víc!

Ale hlavně pište. Pište za sebe, svým stylem. Osobní dopisy jsou poklad a někteří vedoucí potvrdí, že si je často schováváme i léta po táborech a kdykoliv na ně narazíme, vykouzlí nám úsměv na tváři.

  • Kdy, kde, co?
  • 17.08. - 31.08. - Tábor
  • 13.09. - 15.09. - Sraz oddílů
  • 06.10. - 06.10. - 72 hodin
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. červen 2024
svátek má Zdeňka

Narozeniny
06.červenec - Tomáš C. (12)